Investiční akademie pro business angels

Chcete se stát klíčovým hráčem v investičním světě startupů? Série exkluzivních workshopů, kterou připravujeme společně s firmou Havel & Partners, s předními českými investory, venture kapitálovými právníky a experty a s podporou agentury CzechInvest, vás vybaví všemi nástroji potřebnými k tomu, abyste se stali úspěšným angel investorem.

Co získáte?

Naše workshopová série vás provede celým investičním procesem – od počátečního výběru vhodných cílů až po úspěšný exit. Vysvětlíme vám byznysové a právní aspekty a ukážeme, jak tyto informace využít ve vašem investičním rozhodování. Zároveň se dozvíte o výzvách a rizicích investic do rizikového kapitálu a naučíte se, jak je efektivně zvládnout.

Připojte se k síti elitních investorů

V rámci akademie se setkáte s nejzkušenějšími odborníky na rizikový kapitál v Česku. Tito experti a právníci za sebou mají desítky úspěšných investičních kol a podělí se s vámi o své znalosti. Naučíte se nejen identifikovat správné investiční příležitosti, ale také efektivně komunikovat s investory a startupy, analyzovat důležité dokumenty a strategicky investovat.

Exkluzivní networking a průlomové myšlenky

Zúčastněte se našich workshopů a prohlubte své znalosti v diskuzích s ostatními investory a zájemci. Tyto interakce posílí vaše pochopení trhu a otevřou dveře k novým možnostem. A to vše v inspirativním prostředí JICu.

Témata jednotlivých workshopů

 • 21. března 2024: Úvod do business investiční akademie – Venture Capital a investice do startupů?
  • Zaměříme se na základy investování do startupů, včetně slovníčku základních pojmů, zjistíte, jak začít s andělským investováním a rozebereme možnosti jako je samostatné investice, investice skrze syndikáty, koinvestice nebo investice prostřednictvím VC fondů. Budeme se věnovat interakci se startupy a objasníme si i různé fáze financování, minimální investiční částky a roli business angela ve startupu. Popíšeme si investiční proces, rizika a potenciální odměny pro investory, včetně očekávání a cílů. A nezapomeneme ani na správu investičního portfolia, exit události a strategie.
 • 4. dubna 2024: Jak efektivně prověřit startup a zajistit klíčové aspekty pro úspěch
  • Zaměříme se na právní prověrku (Due Diligence), význam ochrany duševního vlastnictví a jeho zajištění v technologii a know-how startupů. Naučíme se hodnotit IP strategie a způsoby motivace zaměstnanců včetně ESOPů. Prakticky prozkoumáme ochranu IP a diskutujeme o výzvách korporátního investování do inovativních projektů.
 • 18. dubna 2024: Hodnocení investičních příležitostí v raných fázích
  • Zaměříme se na výběr kvalitních pitchdecků, identifikaci klíčových aspektů a varovných signálů. V praktické části s lektorem Tomášem Cironisem budeme hodnotit modelové pitchdecky. V bloku B se pak věnujeme rozpoznání realistického business plánu, analýze trhu, produktu, týmu a finančních plánů, abychom efektivně vyhodnotili investiční příležitosti.
 • 16. května 2024: Strategie pro venture kapitálové investice a jejich vyjednávání
  • Prozkoumáme první investice prostřednictvím konvertibilních půjček, zahrnující vyjednávání s foundery a právní aspekty v raných stádiích startupů. V praktické části bude v centru naší pozornosti jednání o term sheetu a potom se budeme věnovat vyjednávání o první velké investici, otevřeme téma ekvitních investic, právní témata a exit strategie s Jaroslavem Baierem. 
Na investiční akademii naváže Investiční konference, kterou pořádáme 29. května

Kolik to stojí? 

Akademii nabízíme komplet za 12.900 vč. DPH. Díky tomu vás čekají čtyři exkluzivní odpoledne se špičkovými právníky a investory a samozřejmě občerstvení. 

Jak se přihlásit? 

Klikněte na tlačítko Mám zájem o akci a vyplňte přihlašovací formulář. Do emailu vám přijdou pokyny k zaplacení. Přihlašovat je možné do konce února

Naši speakři (postupně doplňujeme)

Jiří Hlavenka
Jiří Hlavenka
investor a radní Jihomoravského kraje
Podle mnohých je Jiří Hlavenka vůbec nejúspěšnějším českým investorem. Jeho investice do Kiwi.com v řádu statisíců mu přinesla miliardy. Jako Business Angel má investice v mnoha slibných projektech, třeba v brněnském Face Up, který se zaměřuje na whistleblowing a šikanu. A kromě je aktivní v lokální politice.
Jaroslav Baier
Jaroslav Baier
Partner
Havel & Partners
Jaroslav Baier se specializuje na akvizice (včetně distressed assets), vytváření joint-venture struktur, přeměny a restrukturalizace společností i podniků. V rámci své praxe se zaměřuje především na oblast venture kapitálu a private equity, včetně investic do startupů a (bio)technologických společností. Jaroslav je sám rovněž spoluzakladatelem startupu a dobře rozumí výzvám, kterým jejich zakladatelé čelí.
David Marek
David Marek
Managing Partner
Tachles VC
David Marek působí jako výkonný ředitel ve SpringTide Ventures a zároveň je managing partner ve firmě Tachles VC. Zaměřuje se na venture capital pro softwarové firmy v kybernetické bezpečnosti, cloudových infrastrukturách, umělé inteligenci a blockchainu, hlavně v Izraeli.
Angelo Burgarello
Angelo Burgarello
Director Of Business Development / Partner
AI Startup Incubator
Martin Dostál
Martin Dostál
Partner & Chief Science Officer
AI Startup Incubator
Petr Šíma
Petr Šíma
Founder & Partner
DEPO Ventures
Karel Tušek
Karel Tušek
Managing Partner
Tachles VC
Josef Bouchal
Josef Bouchal
Managing Associate
Havel & Partners
Pavel Zahradníček
Pavel Zahradníček
Senior advokát
Havel & Partners
Tomáš Cironis
Tomáš Cironis
Investment Principal
Havel & Partners

Partneři akce

Základní informace
Datum, čas
21. 3. 2024 12.30-17.00
4. 4. 2024 12.30-17.00
18. 4. 2024 12.30-17.00
16. 5. 2024 12.30-17.00
Místo konání
JIC INMEC Purkyňova 127, Brno-Medlánky, 612 00
Cena
12900 Kč vč. DPH
Kontaktní osoba
Radim Kocourek
zástupce ředitele
Radim Kocourek
Přidat do kalendáře
Přehled smluvních dokumentů