Spolupracujeme s univerzitami

 

Čtyřicet procent současných vysokoškolských studentů chce podle výzkumů podnikat. Mají ale strach z neúspěchu a neví, jak na to. Sdílíme proto svoje znalosti a nabízíme univerzitám pomocnou ruku. U studentů rozvíjíme kompetence, které jsou pro podnikání a pracovní trh 21. století klíčové – kritické uvažování, kreativitu, týmovou práci nebo finanční gramotnost. Klademe důraz na praktičnost a učíme formou learning by doing – tak, jak to nám i studentům dává smysl.

Jak pomáháme vysokým školám rozvíjet jejich studenty?

Organizujeme předměty a workshopy

Chcete vědět, jak začít podnikat třeba už při studiu? Jste studenty MUNI, VUT nebo MendelU? Zapište se na akreditované předměty nebo sérii workshopů, které nabízejí pod naší záštitou.

Rozvíjíme podnikavé kompetence

Spolupráce v týmu, schopnost konstruktivního myšlení, nebát se dělat chyby – prostě podnikavé kompetence, které se v životě hodí bez ohledu na to, jestli chcete nebo nechcete podnikat. A proto pracujeme na tom, aby se je studenti středních i vysokých škol měli možnost naučit.

Studentské soutěže

Pořádáme soutěže. Studenti vymýšlejí a prezentují, odborná porota hodnotí. Nejlepší studentské nápady vyhrávají a kromě skvělých zážitků si mohou odnést někdy i finanční odměnu, která jim pomůže v podnikatelských začátcích.

Propojujeme univerzity

Věříme, že vzájemné sdílení zkušeností, brainstorming a diskuze posouvá každého z nás o míle dopředu. A vzdělávání není výjimkou. Právě proto spolupořádáme setkání pro zástupce univerzit napříč celou republikou.

Podpora spin-off firem

S univerzitami spolupracujeme na podpoře a rozvoji spin-off firem. Klientům dokážeme poradit ve všech životních fázích spin-off projektů. Od prvotního rozhodování, zda-li má spin-off firmu smysl založit, přes její vznik, růst a financování, až po dlouhodobý rozvoj a poskytnutí zázemí na JIC.

Univerzitní předměty s JICem

Začít podnikat už při studiu na vysoké škole? Ve skutečnosti je to možná ta nejlepší chvíle. Potřebujete jen vědět, kde začít, a získat tak sebedůvěru i praktické dovednosti pro založení firmy. Prostřednictvím univerzit nabízíme akreditované předměty, kde vás v začátcích podpoří zkušení lektoři z praxe.

Co vás čeká?

  • Naučíte se, jak přetavit nápad v reálné podnikání 
  • Vyzkoušíte si první podnikatelské krůčky
  • Poznáte lépe sami sebe a své silné stránky
  • Zažijete práci v týmu a nasajete startupovou atmosféru
  • Seznámíte se s inspirativními podnikateli a jejich skutečnými příběhy
  • Potkáte se s podobně naladěnými lidmi z celé univerzity
  • Získáte kompetence, které se vám budou hodit i mimo podnikatelský svět

Jak výuka probíhá?

Naše výuka je za všech okolností interaktivní a založená na týmové práci. A to bez ohledu na to, jestli přednášíme osobně před studenty nebo vysíláme online. Tak jako tak využíváme nejrůznější aplikace a pomůcky, díky kterým studenti neztrácí nadšení ani pozornost. Výuka je tak baví i tehdy, když sedí na koleji před počítačem.

Přihlas se na předmět na své univerzitě

Co říkají studenti?

Romana Kaplanová

MUNI, Od nápadu k podnikání 2019

Pro mě stoprocentně jeden z nejužitečnějších předmětů! Kromě získání cenných praktických informací jsem měla možnost rozpracovat původní podnikatelský nápad, pořádně si jej definovat a přenastavit tak, aby fungoval i v reálném světě, což mi osobně ušetřilo neskutečné množství času, nervů i peněz. Velmi obohacující byla i práce v týmu, zpětná vazba a prezentace výsledných projektů. Z tohoto předmětu si toho odnesete opravdu spoustu do života!"

Samuel Maťašovský

VUT Pojď podnikat 2020

„Projekt Pojď podnikat! prevýšil moje očakávania a priniesol mi teoretický ale hlavne praktický pohľad do rôznych oblastí podnikania vďaka inšpiratívnym a skúseným mentorom v spolupráci s celým tímom profesionálov z JIC. Ďakujem za príležitosť!“

Jitka Gávelová

Startup MendelU 2020

„StartUp Mendelu pro mne byl nejpřínosnější předmět v semestru. Těšila jsem se na každý týden, dostala jsem na vše fundované odpovědi, poznala jsem spoustu fajn lidí a byla to práce ve velmi přátelském kolektivu. Za mě top! Děkuji za příležitost.“

Ondřej Ševčík

FI MUNI, Inovace a podnikání 2020

„Předmět byl extrémně informačně přínosný. Otevřel mi oči a znovu mě posunul o kousek blíž k tomu, čemu bych se rád v budoucnu věnoval. Ukázal mi, že to co zní tak abstraktně a nedosažitelně, jako je podnikání, se dá rozbít na určité základní kroky, které jsou konkrétní a provedou člověka počátkem té zajímavé cesty.“

Studentské soutěže

Má studentský nápad naději na úspěch? Na to může dát odpověď některá z našich soutěží. Díky zpětné vazbě od zkušených podnikatelů a konzultantů může hned na začátku zjistit, jak dál. A případná výhra mu může pomoci s rozjezdem podnikatelského nápadu.

Start your business MUNI

Kontaktujte nás

Chcete vědět víc? Jsme tu pro vás.

Veronika
Rejšková

rejskova@jic.cz
+420 737 780 664