Snažíme se pozitivně
ovlivňovat přístup mladých lidí k podnikání

 

Podporujeme podnikavost od základních škol po univerzity a pedagogům a ostatním pracovníkům škol pomáháme měnit systém vzdělávání. U studentů rozvíjíme kreativitu, schopnost práce s nápadem, týmovou spolupráci a další podnikavé dovednosti. Chceme, aby mladí lidé byli do života vybaveni dovednostmi potřebnými pro svět 21. století a zároveň aby měli možnost už během studia začít pracovat na vlastním nápadu a zkusit podnikat.  

Podporujeme studenty v rozvoji podnikavosti

Pro studenty organizujeme celou řadu aktivit. Pro všechny, koho zajímá podnikání, ale zatím neví, v čem by chtěli podnikat, pravidelně pořádáme workshopy, přednášky, rozvojové programy a jednorázové akce. Jsme tady i pro studenty, kteří už mají svůj podnikatelský nápad, ale neví, jak ho rozvíjet a rozjet podnikání. Radíme začínajícím podnikatelům s rozvojem podnikatelských plánů a s financováním.

Rozvíjíme podnikavost na univerzitách

V Brně je šedesát tisíc studentů vysokých škol – a to už je pořádný počet hlav, ve kterých se můžou rodit skvělé podnikatelské nápady! Jenže samotný nápad někdy nestačí. Podáváme proto pomocnou ruku. Spolupracujeme s VUT, MUNI a MendelU a jejich prostřednictvím nabízíme studentům akreditované předměty a workshopy. Pomáháme tak u mladých lidí rozvíjet pracovní kompetence, které jsou pro 21. století klíčové.

Přinášíme podnikavost do škol

Od nápadu k úspěšnému podnikání vede dlouhá cesta. Aby mladý člověk se svým nápadem uspěl, hodí se mu k tomu podnikavé kompetence. Jedním z našich úkolů je proto i systematické zavádění rozvoje podnikavosti do základních a středních škol v Jihomoravském kraji. Pro učitele a ředitele základních a středních škol a jejich žáky realizujeme celou řadu aktivit, od úvodního seznámí s tématem podnikavosti, až po hloubkovou individuální nebo skupinovou podporu.

Studenti o našich aktivitách

Kateřina Kudličková

Prázdninová škola podnikání

„Prázdninová škola podnikání naprosto předčila všechna má očekávání. Pokud řešíte otázku, zda podnikat nebo ne, zda je váš nápad dobrý a jak začít, přihlaste se na JIC. Minimálně mně pomohla najít odpověď na tyto, ale i další podstatné otázky."


Lukáš Brázdil

Prázdninová škola podnikání

„Prázdninová škola podnikání byla opravdu super zážitek. Pomocí dobře promyšleného programu vedeného zkušenými lektory s praktickými zkušenostmi jsem se toho hodně naučil, vytvořil nové kontakty a pár nových přátel. Díky JICu jsem také získal odvahu a rozhodl se pro realizaci nápadu, který už dlouho nosím v hlavě. Díky moc za vše." 

Eliška Drkalová

Prázdninová škola podnikání

„Prázdninová škola podnikání mě neskutečně posunula vpřed. Nikdy by mě nenapadlo, že mi může změnit život jeden týden. Přišla jsem s nápadem a odešla s týmem namotivovaných lidí, co mi chtějí pomoct."

Štěpán Zouhar

Prázdninová škola podnikání

„Zažili jsme týden přímo natřískaný důležitými informacemi nejen pro rozjezd podnikání. Rozhodně jsme však neseděli 5 dní v lavicích jak někde ve škole. Skvělí řečníci, organizační zabezpečení a zajímaví účastníci naladění na stejné vlně. Co víc si přát? Bylo to zkrátka TOP!"