#student:
Objevte v sobě chuť podnikat

 

Inspirativní nápady často pocházejí z hlav studentů a mladých lidí – mají pro to ty nejlepší předpoklady – vzdělání, zápal, motivaci i potřebnou dávku ideálů. Jak ale z dobrého nápadu nastartovat fungující byznys? To jim ukážeme právě my.

Co s námi můžete zažít?

Vzdělávací semináře #student

Chcete se dozvědět, co je to lean canvas, proč je důležitý průzkum trhu nebo jak založit první firmu? I to jsou témata našich pravidelných vzdělávacích seminářů. Přednáší na nich odborníci ve svých oborech a vy máte skvělou možnost jim položit i svůj dotaz. A kromě toho se potkáte s ostatními podnikavci.

Prázdninová škola podnikání

Přemýšlíte, jak naložit s prázdninami? Strávit léto u počítače nebo u vody vás neláká? Chcete poznat svět podnikání a vyzkoušet si práci v týmu? Nebo už máte dokonce vlastní nápad a chcete na něm pracovat? Každé léto připravujeme pro všechny nadšené studenty pětidenní program plný práce s nápadem, zážitků a osobního rozvoje.

Pravidelná série kurzů #chcipodnikat

Pokud máte podnikatelský nápad a nejste si jistí, kde začít, tak právě pro vás chystáme výběrový několikadenní kurz #chcipodnikat. Vysvětlíme vám, co je to lean canvas, proč se bez správně formulované Value Proposition neobejdete i jaký je rozdíl mezi primárním a sekundárním průzkumem trhu.

Mentorská hodinka pro studenty

Máte nápad, ale nevíte si rady na začátku podnikání? Hledáte někoho zkušenějšího, s kým můžete vše probrat a zjistit víc k tématu, které vás zajímá? Pak můžete využít zdarma naši mentorskou hodinku ve stylu open hours. Naši konzultanti jsou tu pro vás. 

Konzultace pro začínající podnikatele

Máte v hlavě nápad, který lidem ulehčí život? Stále váháte, jestli se do něj naplno pustit? Ozvěte se nám! Společně s vámi odpovíme na otázky života, podnikání, a tak vůbec. Naši konzultanti s vámi mohou strávit až 18 hodin a společně se zaměříme na to, jak (a jestli) firmu rozjet.

Rozvíjíme vzdělávání a podnikavost v kraji

Od nápadu k úspěšnému podnikání vede dlouhá cesta. Aby mladý člověk se svým nápadem uspěl, hodí se mu k tomu podnikavé kompetence. Naším úkolem je proto systematické zavádění rozvoje podnikavosti do jihomoravských škol. S dalšími partnery proto spolupracujeme na projektech, jejichž cílem je realizace krajského akčního plánu vzdělávání. 

Spolupráce s univerzitami

Víte, že je v Brně přes šedesát tisíc studentů vysokých škol? A to je pořádný počet hlav, ve kterých se mohou rodit skvělé podnikatelské nápady! Jenomže někdy jen nápad nestačí. Proto spolupracujeme s VUT, MUNI nebo Mendelu – pro jejich studenty organizujeme semestrální kurzy podnikání, workshopy a rádi je přivítáme i na exkurzi u nás na JICu.

Nejbližší termíny akcí

Středa 20.  ledna
17.00 Zjistit více

webinář #student: Zeptej se mentora

Mít podnikatelský nápad v hlavě – krok první. Popsat ho na papír – krok druhý. Jen dva kroky a už jste na cestě, která vás od myšlenky může dovést až k úspěšnému podnikání. Jak asi tušíte, je to cesta plná nástrah a nečekaných výzev. A právě proto je důležité mít na této cestě někoho zkušenějšího, kdo je vám na blízku a pomůže vám najít správné odpovědi na vaše otázky. Zpětná vazba konzultantů a zkušených podnikatelů je pro každého začínajícího podnikavce nesmírně cenná. Přihlaste se na náš workshop a využijte možnost individuální dvacetiminutovky s našimi mentory! Projdou s vámi váš podnikatelský nápad a ukážou vám, na co se zaměřit, co raději vypustit a co byste měli na svém produktu změnit

Akce JICPro studentyPro začínající podnikatele
Středa 17. února
17.00 Zjistit více

webinář #student: Value Proposition aneb Najděte své proč

Jestli v podnikání existuje něco jako odpověď na základní otázku života, vesmíru a vůbec, tak bude mít hodně společného s value proposition. Jak totiž chcete vymýšlet tu správnou strategii a sestavovat funkční business model bez toho, abyste věděli, proč by od vás zákazníci vlastně měli chtít nakupovat? A právě o tom bude mluvit Principal Y Soft Venture Lukáš Konečný, který vám ukáže, jak poznat a správně popsat tu pravou hodnotu, kterou váš produkt zákazníkům přinese, a vysvětlí, že správná odpověď prostě není 42.

Akce JICPro studentyPro začínající podnikatele

Spojte se s námi

Máte dotazy? Volejte nebo pište

Ivana
Kubát Chlubná

kubatchlubna@jic.cz
+420 731 168 834