Podporujeme podnikatele
a staráme se o rozvoj inovačního ekosystému

 

Našimi zřizovateli jsou Jihomoravský kraj, statutární město Brno, Masarykova univerzita, Vysoké učení technické v Brně, Mendelova univerzita v Brně a Veterinární a farmaceutická univerzita Brno. Od roku 2003 přispíváme k vytváření jednoho z nejinovativnějších podnikatelských ekosystémů ve střední Evropě.

Každý rok podpoříme přibližně stovku majitelů firem z jižní Moravy, od začínajících podnikatelů s novými nápady až po zavedené společnosti.

Kam jdeme

Vizí JIC je otevřený inovační ekosystém, který je domovem globálně úspěšných podnikatelů a inspiruje svět

Jak tam jdeme

Podporujeme lidi v rozvoji firem, které mohou měnit svět

Podpoříme vás v rozvoji vašeho potenciálu i potenciálu vaší firmy tak, aby vám podnikání i práce dávaly smysl.

Věříme, že pouze lidé, kterým jejich konání dává smysl, mohou být v podnikání úspěšní a současně mít radost ze života.

Náš příběh

Od našeho založení podporujeme transformaci firem prostřednictvím inovací a ověřeného know-how a kultivujeme podnikatelskou atmosféru a kvalitu ekosystému.

2002

Vznikla Regionální inovační strategie

Jihomoravský kraj dosáhl díky první RIS v České republice řady úspěchů. Rychle se jím inspirovaly ostatní kraje a dnes mají svou inovační strategii i další regiony.

2003

Byl založen JIC

JIC vznikl na základě RIS JMK. Je pověřen její koordinací a podporou podnikatelů (nejen) v Jihomoravském kraji. Inovační agentura evropského formátu má dnes 3 budovy, 2 dceřiné firmy a téměř 70 zaměstnanců. 

2004

První klient JIC

Jedním z prvních, kdo zaklepal na brány JIC, byl Václav Muchna s tehdy studentským projektem, který dnes známe jako Y Soft, úspěšnou globální firmu vedenou z Brna. Dnes sami podporují nadějné firmy z Brna prostřednictvím Y Soft Ventures.

2008

Otevřeli jsme budovu JIC INBIT

První biotechnologický inkubátor v Česku, první specializovaný prostor pro biotechnologické firmy a startupy v regionu a ještě navíc stavba roku. Budova JIC INBIT se rychle stala součástí rozvíjející ho se kampusu Masarykovy Univerzity.

2009

Zavedli jsme JIC VOUCHER

Podporujeme spolupráci firem a výzkumníků a mezi stovky projektů jsme rozdělili téměř 36 milionů korun. Inspirovali jsme se v Holandsku a myšlenku inovačních voucherů přinesli do ČR jako první - dnes už je najdete v dalších krajích.

2010

Představili jsme mezinárodní akcelerátor

První startup akcelerátor v ČR podpořil od svého založení 62 startupů, které získaly investice za více než 122 milionů korun. Od roku 2013 byl akcelerátor otevřený i pro zahraniční firmy. V rámci tohoto programu nám bylo ctí podpořit i Kiwi.com.

2010

Speed dating pro technologické firmy

Na akci 120” se zástupci firem potkají u kulatých stolů a každý má přesně 2 minuty na představení své činnosti. Tímto způsobem jsme propojili stovky společností a stáli u zrodu více než 1 000 nových spoluprací.

2011

Psali o nás v zahraničí

A ne v ledajakých médiích - nejprve vyšel článek v NewYork Times a potom ve Financial Times. Oba popisují JIC jako úspěšný inkubátor startupů a Brno jako město zaslíbené technologiím. Neopomíjejí zdůraznit ani to, že v okolí sídlí giganti jako AVG, Honeywell nebo IBM.

2011

“Naše” firmy překročily obrat půl miliardy

Firmy inkubované v JIC dosáhly významného milníku. Navíc každý druhý zaměstnanec pracoval ve výzkumu a všechny hi-tech pracovní pozice přirozeně vytvořily 3 další pracovní místa ve službách.

2011

3. nejlépe zapojený inkubátor na světě

Třetím místem v mezinárodní soutěži The Best Incubator Award jsme si potvrdili, že se JIC může směle poměřovat se světovými inovačními centry a inkubátory. Předstihla nás pouze Austrálie a Nový Zéland.

2012

Uspořádali jsme první OIS

A rovnou pro Coca Colu! Firmy díky Open Innovation Session jednoduše a efektivně najdou technologické partnery a my podněcujeme diskuzi o inovacích. Networking mezi korporacemi, malými firmami i startupy je příjemný bonus.

2013

Spustili jsme JIC PLATINN

Chtěli jsme podpořit nejen startupy, ale také zavedené firmy hledající nový impuls. Inspirovali jsme se švýcarským modelem a tuto metodiku používáme v desítkách zavedených firem v Jihomoravském kraji.

2013

Otevřeli jsme INTEMAC

Kompetenční centrum v Kuřimi slouží strojírenským firmám, výzkumníkům a studentům, kteří vyvíjí nové technologie spojené s obráběcími stroji. Ty tvoří jeden z historicky nejsilnějších průmyslových oborů v ČR.   

2015

Spustili jsme JIC VENTURES

Finanční podpora firmám z programů JIC již od raných fází podnikání. Investiční nástroj JIC VENTURES, podporuje nadějné firmy v rychlejším růstu.

2016

Pilotní ročník projektu KREATIVNÍ VOUCHERY BRNO

Ve spolupráci s městem Brnem jsme podpořili spolupráci firem a zkušených kreativců z Jihomoravského kraje, mezi které jsme formou kreativních voucherů rozdělili na společné projekty 4 miliony korun.

2017

Otevřeli jsme první FabLab v Česku

FabLab Brno je nonstop veřejně přístupná digitální dílna v Česku a zároveň jeden z 1170 fablabů na světě. V naší prototypovací dílně pro technologické firmy, startupy i veřejnost najdete 3D tiskárnu, řezací plotter nebo CNC frézku.

2018

Přivedli jsme do Brna vesmír

ESA BIC Brno má za cíl podporu využití kosmických technologií v běžném životě a zajištění podpory výzkumu, vývoje a inovací a zpeněžení jejich výsledků. ESA (Evropská kosmická agentura) podporuje prostřednictvím těchto inkubačních center startupy s technologií, která má přesah do vesmíru.

2019

Vyjeli jsme do světa s mobilním Fablabem

FabLab Experience je návěs, který se po zaparkování promění v dílnu plnou moderních výrobních strojů. Žákům základních a středních škol nabízí praktické vzdělání v oblasti digitálních výrobních technologií.