Podporujeme podnikatele
a staráme se o rozvoj inovačního ekosystému

 

Našimi zřizovateli jsou Jihomoravský kraj, statutární město Brno, Masarykova univerzita, Vysoké učení technické v Brně, Mendelova univerzita v Brně a Veterinární univerzita Brno. Od roku 2003 přispíváme k vytváření jednoho z nejinovativnějších podnikatelských ekosystémů ve střední Evropě.

Každý rok podpoříme přibližně stovku majitelů firem z jižní Moravy, od začínajících podnikatelů s novými nápady až po zavedené společnosti.

Kam jdeme

Vizí JIC je otevřený inovační ekosystém, který je domovem globálně úspěšných podnikatelů a inspiruje svět

Jak tam jdeme

Podporujeme lidi v rozvoji firem, které mohou měnit svět

Podpoříme vás v rozvoji vašeho potenciálu i potenciálu vaší firmy tak, aby vám podnikání i práce dávaly smysl.

Věříme, že pouze lidé, kterým jejich konání dává smysl, mohou být v podnikání úspěšní a současně mít radost ze života.

Náš příběh

Od našeho založení podporujeme transformaci firem prostřednictvím inovací a ověřeného know-how a kultivujeme podnikatelskou atmosféru a kvalitu ekosystému.

2002

Vznikla Regionální inovační strategie

Jihomoravský kraj dosáhl díky první RIS v České republice řady úspěchů. Rychle se jím inspirovaly ostatní kraje a dnes mají svou inovační strategii i další regiony.

2003

Byl založen JIC

JIC vznikl na základě RIS JMK. Je pověřen její koordinací a podporou podnikatelů (nejen) v Jihomoravském kraji. Inovační agentura evropského formátu má dnes 3 budovy, 2 dceřiné firmy a téměř 70 zaměstnanců. 

2004

JIC: first client

Jedním z prvních, kdo zaklepal na dveře JICu, byl Václav Muchna. Tehdy přišel se nápadem na řešení pro správu firemních tisků. Dnes je z jeho firmy Y Soft globální hvězda a z Václava vyrostla obrovská podnikatelská osobnost se silnou vizí. Sbírá úspěch za úspěchem a prostřednictvím fondu Y Soft Ventures podporuje další nadějné firmy.

2008

Otevřeli jsme budovu JIC INBIT

První biotechnologický inkubátor v Česku, první specializovaný prostor pro biotechnologické firmy a startupy v regionu a ještě navíc stavba roku. Budova JIC INBIT se rychle stala součástí rozvíjející ho se kampusu Masarykovy Univerzity.

2009

Zavedli jsme JIC VOUCHER

Podporujeme spolupráci firem a výzkumníků a mezi stovky projektů jsme rozdělili téměř 36 milionů korun. Inspirovali jsme se v Holandsku a myšlenku inovačních voucherů přinesli do ČR jako první - dnes už je najdete v dalších krajích.

2010

Představili jsme mezinárodní akcelerátor

První startup akcelerátor v ČR podpořil od svého založení 62 startupů, které získaly investice za více než 122 milionů korun. Od roku 2013 byl akcelerátor otevřený i pro zahraniční firmy. V rámci tohoto programu nám bylo ctí podpořit i Kiwi.com.

2010

Speed dating pro technologické firmy

Na akci 120” se zástupci firem potkají u kulatých stolů a každý má přesně 2 minuty na představení své činnosti. Tímto způsobem jsme propojili stovky společností a stáli u zrodu více než 1 000 nových spoluprací.

2011

Famous in foreign media

And not just any media! First, there was an article in the New York Times and then in the Financial Times as well, both describing JIC as a successful startup incubator and Brno as a technology paradise. They also highlighted the fact that gigantic companies, such as AVG, Honeywell or IBM, are based throughout the city. 

2011

“Naše” firmy překročily obrat půl miliardy

Firmy inkubované v JIC dosáhly významného milníku. Navíc každý druhý zaměstnanec pracoval ve výzkumu a všechny hi-tech pracovní pozice přirozeně vytvořily 3 další pracovní místa ve službách.

2011

3. nejlépe zapojený inkubátor na světě

Třetím místem v mezinárodní soutěži The Best Incubator Award jsme si potvrdili, že se JIC může směle poměřovat se světovými inovačními centry a inkubátory. Předstihla nás pouze Austrálie a Nový Zéland.

2012

Uspořádali jsme první OIS

A rovnou pro Coca Colu! Firmy díky Open Innovation Session jednoduše a efektivně najdou technologické partnery a my podněcujeme diskuzi o inovacích. Networking mezi korporacemi, malými firmami i startupy je příjemný bonus.

2013

Spustili jsme JIC PLATINN

Chtěli jsme podpořit nejen startupy, ale také zavedené firmy hledající nový impuls. Inspirovali jsme se švýcarským modelem a tuto metodiku používáme v desítkách zavedených firem v Jihomoravském kraji.

2013

Otevřeli jsme INTEMAC

Kompetenční centrum v Kuřimi slouží strojírenským firmám, výzkumníkům a studentům, kteří vyvíjí nové technologie spojené s obráběcími stroji. Ty tvoří jeden z historicky nejsilnějších průmyslových oborů v ČR.   

2015

Spustili jsme JIC VENTURES

Finanční podpora firmám z programů JIC již od raných fází podnikání. Investiční nástroj JIC VENTURES, podporuje nadějné firmy v rychlejším růstu.

2016

Pilotní ročník projektu KREATIVNÍ VOUCHERY BRNO

Ve spolupráci s městem Brnem jsme podpořili spolupráci firem a zkušených kreativců z Jihomoravského kraje, mezi které jsme formou kreativních voucherů rozdělili na společné projekty 4 miliony korun.

2017

Otevřeli jsme první FabLab v Česku

FabLab Brno je nonstop veřejně přístupná digitální dílna v Česku a zároveň jeden z 1170 fablabů na světě. V naší prototypovací dílně pro technologické firmy, startupy i veřejnost najdete 3D tiskárnu, řezací plotter nebo CNC frézku.

2018

Přivedli jsme do Brna vesmír

ESA BIC Brno má za cíl podporu využití kosmických technologií v běžném životě a zajištění podpory výzkumu, vývoje a inovací a zpeněžení jejich výsledků. ESA (Evropská kosmická agentura) podporuje prostřednictvím těchto inkubačních center startupy s technologií, která má přesah do vesmíru.

2019

Vyjeli jsme do světa s mobilním Fablabem

FabLab Experience je návěs, který se po zaparkování promění v dílnu plnou moderních výrobních strojů. Žákům základních a středních škol nabízí praktické vzdělání v oblasti digitálních výrobních technologií. 

Spolufinancování

Projekt: PROVOZ INFRASTRUKTURY JIC
Projekt je zaměřen na zvýšení kvality služeb JIC a posílení stability provozu inovační infrastruktury prostřednictvím vzdělávání interních konzultantů, posílení marketingových aktivit a podpory financování neskladovatelných síťových dodávek v objektech INTECH TI1, INMEC a KUMST.

Projekt: MODERNIZACE INFRASTRUKTURY JIC
Projekt je zaměřen na zkvalitnění inovační infrastruktury JIC, které provozuje síť inkubátorů a poskytuje služby s vysokou přidanou hodnotou inovativním rozvíjejícím se firmám. Hlavní aktivitou projektu jsou stavební práce a pořízení vybavení spojené s modernizací objektů technologických inkubátorů INTECH, INMEC a KUMST.

Projekty jsou spolufinancovány Evropskou unií.