Zakládáme národní síť Ynovate. Společnými silami chceme pomoci s transformací ekonomiky

15. 12. 2021

Inovační centra z osmi krajů České republiky včetně nás se spojují do národní sítě s názvem Ynovate. Chceme tím posílit meziregionální spolupráci, díky které budeme moci nabídnout ještě lepší služby. Zároveň prostřednictvím sítě nabízíme zkušenosti nově nastupující vládě. Věříme, že jí můžeme pomoci s transformací české ekonomiky.

Ynovate? Why not?

Ynovate je síť osmi profesionálních inovačních center zřizovaných kraji, městy a univerzitami. Nacházením synergií, přímou spoluprací s podnikateli i sdílením kontaktů podporujeme vznik a rozvoj inovativního, ambiciózního a udržitelného podnikání. Síť vznikla na půdorysu dosavadní spolupráce osmi inovačních center. Její součástí jsou kromě JICu také Lipo.ink, Moravskoslezské inovační centrum, Inovační centrum Olomouckého kraje, Regionální a rozvojové agentura Plzeňského kraje, Středočeské inovační centrum, Inovační centrum Ústeckého krajeTIC Zlín

Propojujeme firmy s experty z celé České republiky. Právě jejich zkušenosti mohou být pro firmy s unikátním produktem tím důvodem, proč nakonec uspějí i mezinárodně. A díky síti Ynovate můžeme s ostatními regiony sdílet experty a rozšířit také spektrum poskytovaného know-how. Naši klienti tak mohou najít přesně takovou podporu, jakou potřebují. Díky dosavadní spolupráci inovačních center získalo právě takovou podporu přes 500 malýchstředních firem. Mezi nimi je i mnoho mezinárodně úspěšných firem, jako jsou třeba jihomoravský Flowmon, liberecký Devinn, ústecký Samohyb nebo ostravský Skladon

Proč podporovat inovace?

Silná a stabilní ekonomika stojí na firmách s unikátními produkty a know-how. Z některých pak dokonce vyrostou globální lídři. Česká republika tím získává pracovní místa, příjmy i prestiž. To jsou jen některé z důvodů, proč je podpora inovací pro budoucnost České rpubliky tak důležitá. Je proto klíčové, aby nová vláda pracovala s těmi, kteří jsou motorem české ekonomiky, tedy s malými a středními firmami s jasnou majitelskou strukturou z ČR. Díky každododenní práci s majiteli malých a středních firem napříč Českou republikou známe velmi dobře prostředí, potřeby, ale i stav, ve kterém naše firmy jsou. V kombinaci se zaměřením na inovace, digitalizaci a inkubaci startupů se jedná o ojedinělou příležitost pro posunutí konkurenceschopnosti celé republiky. A právě proto věříme, že se naše zkušenosti budou hodit i při transformaci české ekonomiky – směrem k moderní, digitalizované ekonomice s produkty s vysokou přidanou hodnotou.

Jít na web Ynovate


Nejnovější
Aktuálně z JICu

První investice pro Myco. Garage Angels a JIC Ventures dávají do startupu s ekomateriálem 14 milionů korun

18. 7. 2022

Jsou na trhu rok a půl a právě teď si připisují první investici. Biotechnologický startup Myco získává 14 milionů…

Nejnovější
Příběhy úspěšných firem

Kosmetika Lobey: Za rok z nuly na 70 milionů korun

19. 5. 2022

Cenné zkušenosti z korporátu, hledání nové motivace a hlavně obrovská touha podnikat a být vlastním pánem.…

Nejčtenější

Jak správně nacenit produkt?

20. 1. 2022

Jedním z klíčů, který otevírá dveře k podnikatelskému úspěchu, je nastavení správné ceny produktu. Správná cena výrobku může zvýšit objem prodeje a díky tomu si vytvoříte základ pro prosperující podnikání. Platí to ale i naopak. Špatná cena může vašemu podnikání zlomit vaz. Proto pro vás Víťa Hanák připravil pár tipů, jak na cenotvorbu vyzrát.

Zpět na Aktuálně z JICu