Aktuálně z JICu

 

Svět podnikání se neustále mění a přináší nové příležitosti. Přinášíme vám to nejzajímavější, co se aktuálně děje nejen v inovačním podnikání na jižní Moravě. 

Nejnovější

Nová investice z našeho fondu JIC Ventures je na světě. Harangi Sound získají statisíce na rozjezd

19. 1. 2022

Celkem dvacet milionů korun běhěm příštích pěti let investujeme prostřednictvím našeho fondu JIC Ventures do našich klientů. Chceme tím podpořit nadějné startupy v rychlejším růstu. Půjde spíše o menší nebo středně velké investice od půl do tří milionů korun. Nově zainvestovanou firmou je výrobce designových reproduktorů Harangi Sound z Brna.

Další články

exFlowmon Jura Tobola od ledna na palubě JICu

6. 1. 2022

Jura Tobola posiluje řady JICu. Úspěšný startupista, co-founder firmy Flowmon a dlouhé roky její CEO teď bude předávat své zkušenosti dál. Čemu se bude věnovat a kde vidí svou roli? Na to jsme se ho zeptali v rozhovoru.

Zakládáme národní síť Ynovate. Společnými silami chceme pomoci s transformací ekonomiky

15. 12. 2021

Inovační centra z osmi krajů České republiky včetně nás se spojují do národní sítě s názvem Ynovate. Chceme tím posílit meziregionální spolupráci, díky které budeme moci nabídnout ještě lepší služby. Zároveň prostřednictvím sítě nabízíme zkušenosti nově nastupující vládě. Věříme, že jí můžeme pomoci s transformací české ekonomiky.

Slavná PC hra jako deskovka i vesmírné prototypy. Pět projektů uspělo v našem programu

3. 12. 2021

Celkem tři a půl milionu korun si mezi sebe rozdělí 5 úspěšných projektů z programu Prototypuj a ověřuj, kterým město Brno a Jihomoravský kraj společně s námi podporují začínající podnikatelské nápady. Podívejte se, které projekty ve finále čtvrté výzvy uspěly.

Hledáme startupy do kosmického inkubátoru

22. 9. 2021

Výzva do inkubátoru Evropské kosmické agentury právě běží. Až do 15. října se u nás mohou hlásit projekty využívající kosmické technologie tady na Zemi. A získat mohou až 50 tisíc eur. V následujících pěti letech takto rozdíme celkem milion eur, Jdete do toho?

Prototypuj a ověřuj! Startuje další výzva

15. 9. 2021

Více než dva miliony korun rozdělíme společně s městem Brnem mezi nadějné startupisty v další výzvě programu Prototypuj a ověřuj. Do 22. října můžete své nápady hlásit na našem webu a žádat o grant ve výši až 800 tisíc korun.

Velvet Innovation – v Brně se chystá konference o inovacích s mezinárodní účastí

7. 9. 2021

Jedna z nejdůležitějších akcí roku v oblasti podpory inovací je tu. Ve čtvrtek 9. září se v brněnském hotelu Passage uskuteční vůbec první ročník mezinárodně obsazené konference Velvet Innovation. Naše pozvání přijalo 300 významných osobností, které hýbou světem inovací.

Velvet Innovation? Sametová evoluce inovačního ekosystému

1. 9. 2021

David Uhlíř patří k vyhledávaným odborníkům na téma strategií podpory inovací u nás i ve světě. Právě teď má jeho pozornost hlavně konference Velvet Innovation, která v září přivítá v Brně 300 nejvýraznějších osobností, které u nás hýbou inovacemi. A právě o ní, jsme si s Davidem povídali.

Nedostatek surovin? Inovace podpoří EIT

18. 8. 2021

Až 90 tisíc eur mohou získat české firmy z programu EIT RawMaterials na rozvoj technologií, které mohou pozitivně změnit trh s nerostnými surovinami. Přihlaste se!

Slavíme plnoletost. Za 18 let jsme podpořili stovky firem

26. 7. 2021

Za osmáct let jsme z jižní Moravy pomohli udělat špičkové centrum inovačního podnikání. A tak je co slavit!

Načíst další články