Aktuálně z JICu

 

Svět podnikání se neustále mění a přináší nové příležitosti. Přinášíme vám to nejzajímavější, co se aktuálně děje nejen v inovačním podnikání na jižní Moravě. 

Nejnovější

Hledáme startupy do kosmického inkubátoru

22. 9. 2021

Výzva do inkubátoru Evropské kosmické agentury právě běží. Až do 15. října se u nás mohou hlásit projekty využívající kosmické technologie tady na Zemi. A získat mohou až 50 tisíc eur. V následujících pěti letech takto rozdíme celkem milion eur, které na rozvoj startupů dává z poloviny ESA a z druhé poloviny Jihomoravský kraj. Jdete do toho?

Další články

Prototypuj a ověřuj! Startuje další výzva

15. 9. 2021

Více než dva miliony korun rozdělíme společně s městem Brnem mezi nadějné startupisty v další výzvě programu Prototypuj a ověřuj. Do 22. října můžete své nápady hlásit na našem webu a žádat o grant ve výši až 800 tisíc korun.

Velvet Innovation – v Brně se chystá konference o inovacích s mezinárodní účastí

7. 9. 2021

Jedna z nejdůležitějších akcí roku v oblasti podpory inovací je tu. Ve čtvrtek 9. září se v brněnském hotelu Passage uskuteční vůbec první ročník mezinárodně obsazené konference Velvet Innovation. Naše pozvání přijalo 300 významných osobností, které hýbou světem inovací.

Velvet Innovation? Sametová evoluce inovačního ekosystému

1. 9. 2021

David Uhlíř patří k vyhledávaným odborníkům na téma strategií podpory inovací u nás i ve světě. Právě teď má jeho pozornost hlavně konference Velvet Innovation, která v září přivítá v Brně 300 nejvýraznějších osobností, které u nás hýbou inovacemi. A právě o ní, jsme si s Davidem povídali.

Nedostatek surovin? Inovace podpoří EIT

18. 8. 2021

Až 90 tisíc eur mohou získat české firmy z programu EIT RawMaterials na rozvoj technologií, které mohou pozitivně změnit trh s nerostnými surovinami. Přihlaste se!

Slavíme plnoletost. Za 18 let jsme podpořili stovky firem

26. 7. 2021

Za osmáct let jsme z jižní Moravy pomohli udělat špičkové centrum inovačního podnikání. A tak je co slavit!

Brno má novou platformu pro umělou inteligenci

29. 1. 2021

Větší využití umělé inteligence v praktickém životě si dali za cíl brněnští odborníci na umělou inteligenci z nově vznikající komunity Brno.ai. Co všechno chystají?

Brno podpoří pět unikátních prototypů

10. 12. 2020

Hned pět firem získalo finanční podporu z druhé výzvy programu Prototypuj a ověřuj, kterým město Brno společně s námi podporuje malé a střední firmy. Vítězné projekty druhé výzvy si mezi sebe rozdělí téměř 3 miliony korun. Které nápady uspěly?

9 aktuálně nejlepších brněnských studentských nápadů

9. 12. 2020

Aplikace, která doporučí film nebo muziku přímo pro vás, agregátor parcel, funkční evidence stáda nebo batohy ze dřeva.…

Cirkulární Česko 3 přináší inspirativní příběhy

3. 12. 2020

Fotovoltaika za korunu, znovupoužitelné obaly, výrobky z recyklovaného plastu i využití odpadních plynů. To je několik…

Načíst další články