Aktuálně z JICu

 

Svět podnikání se neustále mění a přináší nové příležitosti. Přinášíme vám to nejzajímavější, co se aktuálně děje nejen v inovačním podnikání na jižní Moravě. 

Nejnovější

Inovativní tlumicí nože na krasobruslení nebo desky z mycelia. Další 4 prototypy získaly podporu

16. 6. 2022

Přes tři miliony korun si mezi sebe rozdělí čtyři úspěšné projekty z páté výzvy programu Prototypuj a ověřuj, kterým společně s městem Brnem podporujeme začínající podnikatelské projekty. V konkurenci další 39 projektů uspěl třeba projekt tlumicích nožů pro krasobruslařské brusle nebo ekologický deskový materiál z hub a dřeva od firmy Myco.

Další články

EY Podnikatelem roku Jihomoravského kraje se stal Martin Cígler

2. 2. 2022

Ocenění EY Podnikatel roku Jihomoravského kraje putuje do rukou Martin Cíglera ze společnosti Solitea. Převzal jej během slavnostního večera v úterý 1. února v kreativním hubu KUMST a přímo na pódiu mu gratulovali mimo jiné hejtman Jihomoravského kraje Jan Grolich, majitel Y Softu Václav Muchna nebo ředitel JICu Petr Chládek.

Nová investice z našeho fondu JIC Ventures je na světě. Harangi Sound získají statisíce na rozjezd

19. 1. 2022

Celkem dvacet milionů korun běhěm příštích pěti let investujeme prostřednictvím našeho fondu JIC Ventures do našich klientů. Nově zainvestovanou firmou je výrobce designových reproduktorů Harangi Sound z Brna.

exFlowmon Jura Tobola od ledna na palubě JICu

6. 1. 2022

Jura Tobola posiluje řady JICu. Úspěšný startupista, co-founder firmy Flowmon a dlouhé roky její CEO teď bude předávat své zkušenosti dál. Čemu se bude věnovat a kde vidí svou roli? Na to jsme se ho zeptali v rozhovoru.

Zakládáme národní síť Ynovate. Společnými silami chceme pomoci s transformací ekonomiky

15. 12. 2021

Inovační centra z osmi krajů České republiky včetně nás se spojují do národní sítě s názvem Ynovate. Chceme tím posílit meziregionální spolupráci, díky které budeme moci nabídnout ještě lepší služby. Zároveň prostřednictvím sítě nabízíme zkušenosti nově nastupující vládě. Věříme, že jí můžeme pomoci s transformací české ekonomiky.

Slavná PC hra jako deskovka i vesmírné prototypy. Pět projektů uspělo v našem programu

3. 12. 2021

Celkem tři a půl milionu korun si mezi sebe rozdělí 5 úspěšných projektů z programu Prototypuj a ověřuj, kterým město Brno a Jihomoravský kraj společně s námi podporují začínající podnikatelské nápady. Podívejte se, které projekty ve finále čtvrté výzvy uspěly.

Hledáme startupy do kosmického inkubátoru

22. 9. 2021

Výzva do inkubátoru Evropské kosmické agentury právě běží. Až do 15. října se u nás mohou hlásit projekty využívající kosmické technologie tady na Zemi. A získat mohou až 50 tisíc eur. V následujících pěti letech takto rozdíme celkem milion eur, Jdete do toho?

Prototypuj a ověřuj! Startuje další výzva

15. 9. 2021

Více než dva miliony korun rozdělíme společně s městem Brnem mezi nadějné startupisty v další výzvě programu Prototypuj a ověřuj. Do 22. října můžete své nápady hlásit na našem webu a žádat o grant ve výši až 800 tisíc korun.

Velvet Innovation – v Brně se chystá konference o inovacích s mezinárodní účastí

7. 9. 2021

Jedna z nejdůležitějších akcí roku v oblasti podpory inovací je tu. Ve čtvrtek 9. září se v brněnském hotelu Passage uskuteční vůbec první ročník mezinárodně obsazené konference Velvet Innovation. Naše pozvání přijalo 300 významných osobností, které hýbou světem inovací.

Velvet Innovation? Sametová evoluce inovačního ekosystému

1. 9. 2021

David Uhlíř patří k vyhledávaným odborníkům na téma strategií podpory inovací u nás i ve světě. Právě teď má jeho pozornost hlavně konference Velvet Innovation, která v září přivítá v Brně 300 nejvýraznějších osobností, které u nás hýbou inovacemi. A právě o ní, jsme si s Davidem povídali.

Načíst další články

Akce

Neděle 14. srpna
16.00
Brno-Žabovřesky Zjistit více

#student: Startup Camp

Jsi student a podnikání tě magicky přitahuje? Máš v hlavě nápad a potřebuješ pomoc s jeho rozjezdem? Tak to se musíš přihlásit na náš studentský Startup Camp. Díky ní totiž potkáš partu stejně naladěných lidí, prožiješ šest dnů plných výzev, setkání s inspirativními lidmi, zážitků a osobního rozvoje. Zjistíš, jak vypadá startupové prostředí zblízka, posuneš svůj nápad dál a možná že najdeš parťáky, kteří do toho půjdou s tebou. A když to všechno zvládneš, můžeš od nás na konci dostat i pět tisíc na další podnikatelský krůček. A třeba to bude tvůj první krok na cestě k velkému podnikání. 

Akce JICPro studenty
Středa 14. září
16.30
Brno Zjistit více

#startuji: Startup 101 s Pavlínou Louženskou

Láká vás podnikání a v hlavě nosíte nápad, na kterém chcete pracovat? Nebo jste to už rozjeli a hodilo by se vám pár praktických nástrojů a metod, které vám pomůžou růst? Pavlína Louženská, zakladatelka platformy #Holkyzmarketingu, mentorka a Google certified trainer, vám v rámci tohoto interaktivního workshopu ukáže, jak začít a jak růst, jaké nástroje použít a jak nastavit byznys tak, aby skutečně fungoval.

 
Akce JICPro začínající podnikatele