EY Podnikatelem roku Jihomoravského kraje se stal Martin Cígler

2. 2. 2022

Ocenění EY Podnikatel roku Jihomoravského kraje putuje do rukou Martin Cíglera ze společnosti Solitea. Převzal jej během slavnostního večera v úterý 1. února v kreativním hubu KUMST a přímo na pódiu mu gratulovali mimo jiné hejtman Jihomoravského kraje Jan Grolich, majitel Y Softu Václav Muchna nebo ředitel JICu Petr Chládek.

Letošního laureáta opět vybrala nezávislá porota, která ocenila jeho více jak 30leté podnikatelské aktivity a neustálý progresivní vývoj ve vysoce konkurenčním oboru moderních technologií. Máme radost, že Martinovo vítězství potvrzuje silnou pozici kraje v oblasti informačních technologií. Vždyť hned 70 procent účastníků krajského klání patří právě do této oblasti. A zároveň nás opravdu těší, že letošní laureát nejenže zvládá spojovat roli podnikatele a účastníka Rallye Dakar, ale pomáhá v roli experta JICu ostatním firmám z regionu v jejich růstu. 

A co říká k ocenění sám Martin Cígler? „Vítězství v soutěži EY Podnikatel roku přijímám s velkou pokorou, jelikož za tímto úspěchem nestojím jen já sám, ale celá řada lidí. Je to výsledek společné práce a úsilí a já mám z toho upřímnou radost.“

Výsledky národního finále a jméno vítěze soutěže EY Podnikatel roku 2021 České republiky budou vyhlášeny 1. března 2022. Vítěz z České republiky se zúčastní celosvětového finále v červnu 2022 a bude bojovat spolu s ostatními národními vítězi z padesáti čtyř zemí světa o titul EY Světový podnikatel roku.

Gratulace a přání

„Titul EY Podnikatel roku Jihomoravského kraje si často odnášejí úspěšné technologické firmy, které mnohdy zabodují i na celostátní úrovni ziskem titulu EY Technologický podnikatel roku. Tak tomu bylo i v předchozích dvou ročnících soutěže. Letošní krajský vítěz Martin Cígler ze společnosti Solitea uspěl v tradičně velké konkurenci podnikatelů přihlášených v tomto kraji. Jak se mu bude dařit na celostátní úrovni se dozvíme 1. března 2022. Vítězství v kraji je velkým úspěchem a oceněním jeho podnikatelského umu a já mu moc gratuluji.

Martina Kneiflová, vedoucí partnerka EY v České republice

 „Vložit do podnikání svůj čas a peníze není jednoduché, a kdo říká, že ano, tak neví, o čem mluví. Navíc poslední dva roky nebyly lehké pro nikoho. Vážím si těch, kteří dokáží i v těchto časech budovat úspěšné firmy se zodpovědností za druhé i za své zaměstnance. Potřebujeme pozitivní příběhy a EY Podnikatel roku je přináší.“

Jan Grolich, hejtman Jihomoravského kraje

 „Nacházíme se v období obrovských výzev. Dokonce možná tak velkých, jakým jsme jako lidstvo ještě nikdy nečelili. Abychom uspěli, potřebujeme silné lídry, osobnosti s vizí, kteří jsou svým úsilím a nasazením vzorem pro ostatní. Martin Cígler mezi ně bezesporu patří. A mě osobně těší, že právě takové firmy jako je Solitea v Jihomoravském kraji vznikají. Ukazuje to, jak důležitá je péče o inovace a podnikání v regionu. Díky spolupráci univerzit, veřejné správy, výzkumných pracovišť, firem i korporací patří jižní Morava ve střední Evropě k inovační špičce.“

Petr Chládek, ředitel inovační agentury JIC


Nejnovější
Aktuálně z JICu

Nová investice z našeho fondu JIC Ventures je na světě. Harangi Sound získají statisíce na rozjezd

19. 1. 2022

Celkem dvacet milionů korun běhěm příštích pěti let investujeme prostřednictvím našeho fondu JIC Ventures do našich klientů. Nově zainvestovanou firmou je výrobce designových reproduktorů Harangi Sound z Brna.

Nejnovější
Příběhy úspěšných firem

Kosmetika Lobey: Za rok z nuly na 70 milionů korun

19. 5. 2022

Cenné zkušenosti z korporátu, hledání nové motivace a hlavně obrovská touha podnikat a být vlastním pánem.…

Nejčtenější

Green Deal? Základy nejen pro podnikatele!

4. 11. 2021

Do roku 2050 bude Evropa prvním klimaticky neutrálním kontinentem. Alespoň tak praví Zelená dohoda. Co ale vlastně znamená v praxi? To se dozvíte v našem seriálu, který pro JICmagazín připravují kolegové z advokátní kanceláře KROUPAHELÁN.

Zpět na Aktuálně z JICu