JIC Ventures

 

Investujeme do talentovaných lidí a jejich podnikání

Protože jsme už pracovali se stovkami startupů, tak víme, že v začátcích často potřebují finanční injekci pro nastartování a urychlení jejich růstu.

Proto jsme založili dceřinou společnost JIC Ventures, abychom mohli dále podporovat nadějné foundery s vizí a potenciálem, a to skrze investice za minoritní podíl v jejich projektech.

Díky úspěšně zhodnoceným podílům z takovýchto investic získáváme nové prostředky, které opět investujeme do dalších nadějných firem v začátcích.

Investice od JIC Ventures

Náš přístup

 • Do začínajících firem investujeme, protože věříme v jejich potenciál růst a uspět se skvělým nápadem na globálním trhu.

 • Chceme podporovat v rozvoji nadějné firmy i jejich founderyUsilujeme o minoritní podíl, nemáme ambice zasahovat do běžného chodu firem.

 • Investice je začátkem dloudobobé spolupráceNaše firmy jsou intenzivně zapojeny do networku JIC a mohou čerpat podporu, kterou nabízíme. Snažíme se, aby projekty byly úspěšné.

Jakou investici je možné získat?

Zaměřujeme se výhradně na pre-seed
a seed fáze investic. Výše investice může dosahovat  3 milionů korun a pokud je potřeba více prostředků a dává-li to smysl, rádi budeme koinvestovat. Máme kontakty na další investory a můžeme pomoct s jejich oslovením. Vše záleží na konkrétním projektu a domluvě s foundery.

Pro koho je investice určená?

Investice poskytujeme founderům, jejichž projekty potřebují finance a partnera pro další růst. Zajímají nás především projekty, které čerpají z unikátního know-how a mají globální potenciál. Investice míří na klienty JIC, které známe a o kterých víme, že na svém rozvoji intenzivně pracují. Pokud nejste klientem JIC, nevadí, neváhejte nás kontaktovat pro více informací.

Kdy je možné o investici zažádat a jak?

O investici je možné požádat kdykoli.
Stačí, když nám o sobě dáte vědět a nejlépe rovnou přiložíte váš pitch deck (jak na něj si přečtěte třeba v článku z našeho Magazínu). Rádi vám taky odpovíme na vaše otázky a probereme, jak je možné podpořit váš projekt.

Jak celý proces probíhá?

 

 1. Před investicí:

  Na začátku potřebujeme pochopit podstatu vašeho podnikání, seznámit se s klíčovými lidmi, pobavit se o finančním plánu a podobně. Pro diskusi nám pomůže připravený pitch deck a finanční plán. Tato část může trvat několik dní i několik měsíců v závislosti na tom, jak moc vás na JICu známe a jak vypadají vaše plány využití investice.

 2. Průběh investice:

  Pokud se shodneme na přínosu spolupráce a domluvíme se na podmínkách investice, můžeme pokračovat v zprocesování investice. To znamená nejdříve podepsat term sheet, který shrne rámec investice a nastavení budoucích vztahů mezi majiteli firmy a JIC Ventures. Poté detailněji prozkoumáme poskytnuté informace. Zejména o trhu, konkurenci, technologii i lidech, tzv. due diligence. U větších investic ještě konzultujeme s investiční radou, zda investici doporučuje. Pokud investici nic nebrání, podepíšeme investiční smlouvu a pošleme vám finance k realizaci vašich plánů.

 3. Po investici:

  Převedením peněz pro nás ale práce nekončí, nýbrž začíná. Jsme tady, abychom projekt dále podpořili tím, co JIC svým klientům z řad podnikatelů nabízí. Od vás očekáváme kvartální setkání, abychom věděli, co se daří a hlavně co se nedaří, a na co je dobré se zaměřit. Ke každému projektu přistupujeme individuálně.

Chcete se zeptat? Máte zájem o spolupráci?

Napište nám, zavolejte, zeptejte se. Rádi vám odpovíme na vaše otázky a probereme možnosti spolupráce. Můžeme se také nezávazně potkat a pobavit se o vašem projektu.

Radim
Kocourek

kocourek@jic.cz
+420 603 546 634

Podpořené firmy o nás řekly:

Boris Procházka

GINA Software

Spolupráce s JIC Ventures pro nás byla v rané fázi klíčová – zkrátila nám cestu o dva až tři roky. Finanční prostředky nám umožnily naškálovat obchodní výkon, konzultanti nám pomohli validovat strategii. Spolupráce nás podpořila v nastavení firemních ukazatelů, díky kterým se lépe rozhodujeme.

Jan Neuman

NenoVision

Vstup investora je pro každý start-up veledůležitá chvíle a volba správného investora je zásadní. Na JIC Ventures si ceníme především jejich porozumění pro náš business, hladkou komunikaci, ochotu hledat správná řešení a vždy pomáhat v rozvoji NenoVision. JIC Ventures bych všem start-upistům rád doporučil jako nejlepší odrazový můstek při realizaci velkých cílů. Vždy jsme měli pocit, že jsme opravdu na jedné lodi a nejsme v tom sami.

JIC Ventures, s.r.o.

Purkyňova 649/127, Brno – Medlánky, 612 00
IČ 04156293, DIČ CZ04156293