JIC VENTURES
Finanční podpora firmám z JIC již od raných fází podnikání

 

Víme, do koho investujeme

Díky úzké spolupráci důvěrně známe firmy i lidi v nich.

Jsme otevřeni koinvesticím

Nesólujeme. Bude-li to dávat smysl, rádi se staneme spoluinvestorem.

Zajímá nás menšinový investiční podíl

Jde nám o růst firmy. Nechceme držet majoritu ani převzít řízení firmy.

Jak probíhá investiční proces

1 | Screening

Na začátku stačí vyplnit a zaslat executive summary. Na jeho základě posoudíme, zda je vaše firma pro JIC VENTURES vhodný investiční záměr.

2 | Management interviews

Na základě byznys plánu, finančního plánu a rozhovorů s vámi podrobněji zjišťujeme, zda jde skutečně o vhodnou investiční příležitost a za jakých podmínek chceme investovat.

3 | Term Sheet

Na základě vzájemné domluvy definuje podmínky investice, její právní rámec a nastavení budoucích vztahů mezi majiteli firmy a JIC VENTURES.

4 | Due diligence

Do hloubky prověříme poskytnuté informace. Zejména o trhu, konkurenci, technologii i lidech.

5 | Investiční rada

U větších investic dají členové naší Investiční rady doporučení, zda do firmy investovat nebo ne.

6 | Investiční smlouva

Pokud je vše v pořádku, podepíšeme smlouvu o investici.

Materiály ke stažení

Executive Summary

PDF

Vzorový Term Sheet

PDF

Vzorová šablona pro byznys plán

PDF

Firmy, které jsme investičně podpořili

Wereldo.com

Wereldo.com se zaměřuje na oblast digitalizace logistiky zejména pro oblast malých a středních firem. Buduje základy pro mezinárodní obchod a mění logistiku od základu tím, že optimalizuje trasu lodí, letadel, vlaků a nákladních automobilů tak, aby zboží dorazilo do cíle co nejrychleji a nejlevněji.

Neno Vision

NenoVision je historicky první spin-off firma CEITEC VUT. Svým produktem LiteScope rozšiřuje možnosti elektronových mikroskopů a za svůj přínos v oblasti mikroskopie získala jako první firma v České republice grant SME Instrument Brno. Firma vstoupila na trh v roce 2016 a o její technologii mají zájem vědci z celé Evropy.

AJO.cz

Firma nabízí auto jako službu, která je alternativou k vlastnění auta, přičemž ji vnímají jako první krok k poskytování mobility založené na autonomních autech.

www.ajo.cz

GINA Software

GINA Software je systém pro taktickou koordinaci lidí v terénu a zároveň mobilní hardware sloužící při krizových operacích. Zachraňoval životy po zemětřesení na Haiti či tsunami v Japonsku a pravidelně ho využívá integrovaný záchranný systém Jihomoravského kraje.

www.ginasoftware.com

Lidé v JIC VENTURES

Investiční rada

Jiří
Hlavenka

majitel Fayn Telco a spoluzakladatel Kiwi.com

Jan
Všianský

business angel investor, člen 42Angels.com

Martin
Cígler

předseda představenstva, Solitea a.s.

Karel
Štefulík

interim a restrukturalizační manažer a investor

Jakub
Lešikar

ředitel LESIKAR sensors

Martin
Dokoupil

spolumajitel Blue Strategy a Blue Events

Často kladené otázky

Co je JIC VENTURES?

JIC VENTURES je dceřinou společností JIC, která má za cíl poskytovat venture capital financování firmám v programech JIC.

Co je cílem JIC VENTURES?

JIC VENTURES podporuje investicemi v řádech stovek tisíc až jednotek milionů korun rychlejší rozvoj prověřených technologických firem. JIC jako investor využívá dlouhodobé spolupráce s firmami a kvalitních vztahů s jejich zakladateli a managementem, a tak snižuje rizika spojená s financováním začínajících společností. Úspěšně zhodnocené podíly JIC VENTURES následně využívá k podpoře dalších firem v začátcích jejich podnikání. Investice tak plní 2 funkce, a to podpora růstu začínajících firem přímou investicí a získání prostředků na podporu dalších firem.

Do koho JIC VENTURES investuje?

JIC VENTURES investuje do současných i bývalých účastníků programů JIC ENTER, JIC STARCUBE a JIC MASTER a ve výjimečných případech i do účastníků programu JIC PLATINN. Do firem investuje buď samostatně, nebo ve spolupráci s dalšími investory.

Jak rychle můžou JIC VENTURES investovat?

Typický investiční proces trvá přibližně dva měsíce. Dle náročnosti prověřování konkrétní investiční příležitosti může být rychlejší nebo o něco pomalejší.

Údaje o společnosti

JIC Ventures, s.r.o.

Purkyňova 649/127

Brno – Medlánky 612 00

JIC Ventures je dceřiná společnost vlastněná JIC, složka C 88454 vedená u Krajského soudu v Brně, zastoupena Ing. Radimem Kocourkem, jednatelem společnosti.

Fakturační údaje

IČ 04156293

DIČ CZ04156293

Máte zájem o spolupráci?

Volejte nebo pište

Radim
Kocourek

kocourek@jic.cz
+420 511 205 281
+420 603 546 634