JIC VENTURES

 

Investujeme dříve, než si troufnou jiní

Finanční podpora firmám z programů JIC již od raných fází podnikání

Víme, do koho investujeme

Díky úzké spolupráci důvěrně známe firmy i lidi v nich.

Jsme otevřeni koinvesticím

Nesólujeme. Bude-li to dávat smysl, rádi se staneme spoluinvestorem.

Zajímá nás menšinový investiční podíl

Jde nám o růst firmy. Nechceme držet majoritu ani převzít řízení firmy.

Jak probíhá investiční proces

1 | Screening

1. Screening

Na začátku stačí vyplnit a zaslat executive summary. Na jeho základě posoudíme, zda je vaše firma pro JIC VENTURES vhodný investiční záměr.

2 | Management interviews

2. Management interviews

Na základě byznys plánu, finančního plánu a rozhovorů s vámi podrobněji zjišťujeme, zda jde skutečně o vhodnou investiční příležitost a za jakých podmínek chceme investovat.

3 | Term Sheet

3. Term Sheet

Na základě vzájemné domluvy definuje podmínky investice, její právní rámec a nastavení budoucích vztahů mezi majiteli firmy a JIC VENTURES.

4 | Due diligence

4. Due diligence

Do hloubky prověříme poskytnuté informace. Zejména o trhu, konkurenci, technologii i lidech.

Do hloubky prověříme poskytnuté informace. Zejména o trhu, konkurenci, technologii i lidech.

5 | Investiční rada

5. Investiční rada

U větších investic dají členové naší Investiční rady doporučení, zda do firmy investovat nebo ne.

6 | Investiční smlouva

6. Investiční smlouva

Pokud je vše v pořádku, podepíšeme smlouvu o investici.

Materiály ke stažení

Executive Summary

PDF

Vzorový Term Sheet

PDF

Vzorová šablona pro finanční plán

Připravujeme

Vzorová šablona pro byznys plán

PDF

JIC STARCUBE SAFE Term sheet

PDF

Firmy, které jsme investičně podpořili

Neno Vision

NenoVision je historicky první spin-off firma CEITEC VUT. Svým produktem LiteScope rozšiřuje možnosti elektronových mikroskopů a za svůj přínos v oblasti mikroskopie získala jako první firma v České republice grant SME Instrument Brno. Firma vstoupila na trh v roce 2016 a o její technologii mají zájem vědci z celé Evropy.

AJO.cz

Firma nabízí auto jako službu, která je alternativou k vlastnění auta, přičemž ji vnímají jako první krok k poskytování mobility založené na autonomních autech.

www.ajo.cz

GINA Software

GINA Software je systém pro taktickou koordinaci lidí v terénu a zároveň mobilní hardware sloužící při krizových operacích. Zachraňoval životy po zemětřesení na Haiti či tsunami v Japonsku a pravidelně ho využívá integrovaný záchranný systém Jihomoravského kraje.

www.ginasoftware.com

Další firmy, ve kterých držíme podíl

Firmy, které prošly programem JIC STARCUBE

CTI Software

CTI Software propojuje zařízení s IoT sítí. Systém pak může zavolat nebo upozornit uživatele v případě mimořádné události nebo potřeby skrze Davos servis.

EASYCON

Easycon má prototyp cenově dostupného a uživatelsky přívětivého rozhraní pro jednotlivá zařízení bezdrátového chytrého domova.

Esec Solution

Projekt z Estonska umí ochránit webové stránky, které si nemůžou dovolit administrátora hlídajícího bezpečnost na každodenní bázi.

Feem Wifi

Feem WiFi umí rychle a bezpečně přenášet soubory mezi různými typy zařízení a nabízí tak alternativu ke cloudu, Bluetooth a dalším známým platformám.

Fosh

Fosh je chytrý přístroj, který změní Váš zážitek ze skateboardingu.

Free Wifi

Free Wifi pomáhá svým klientům vytvořit databázi s klienty, kteří se připojí na jejich Wi-Fi a posílat cílené SMS/ e-mailové kampaně na základě demografckých měřítek, chování a filtrů na digitální přítomnost.

Grizly Security

Grizly Security umí zabezpečit stávající webové informační systémy skrze dvoustupňové ověření.

Loyagram

Loyagram je cloudová platforma pro management a analytiku customer experience v reálném čase, která pomáhá zákazníkům získat zpětnou vazbu od zákazníků, ať už přichází různými online či offline kanály. Díky tomu může zákazník aktivně snižovat úbytek zákazníků, zvyšovat retenci a tím pádem i tržby. Loyagram pomáhá měřit customer experience a loajalitu zákazníků.
www.loyagram.com

Minority

Minority je online platforma na management práce s důrazem na automatizaci pracovních procesů.

smart capsa

smart capsa je inteligentní termostat, který umožňuje domácnostem netopit zbytečně a šetřit peníze. Měří teplotu, vlhkost, tlak, kvalitu vzduchu, pohyb, intenzitu osvětlení a elektrickou spotřebu. Je intuitivně ovladatelný přes mobil, hodinky nebo messenger. Stačí napsat jednoduchý dotaz a termostat sám odpoví.

Smart Toybox

Smart Toybox je krabice, která motivuje děti uklízet. Když do ní dítě vhodí předmět, reaguje. Rodič i dítě ji zároveň může programovat podle aplikace, která je s krabicí propojená wi-fi, a dát tak krabici osobnost, která dělá z uklízení rozvojovou a přitom zábavnou aktivitu. V brzké době tým chystá kampaň na Indiegogo.
www.smarttoybox.com

Tap4Parking

Tap4Parking je polská aplikace využívající chytré kamery, díky kterým řidiči vyhledají a nechají se odnavigovat na reservované parkovací místo.

Wavie

Wavie vyvinul systém, který řídí rozsvěcování a tlumení světla pomocí gest rukou. S další verzí produktu se autoři chtějí zaměřit na vývoj alternativního vypínače, který bude schopen ovládat většinu dostupných chytrých žárovek na trhu.
www.wavie.eu/wavie

Zobrazit seznam firem

Lidé v JIC VENTURES

Investiční rada

Jiří
Hlavenka

majitel Fayn Telco a spoluzakladatel Skypicker

Jan
Všianský

business angel investor, člen 42Angels.com

Martin
Cígler

výkonný ředitel, CÍGLER SOFTWARE, a.s.

Karel
Štefulík

interim a restrukturalizační manažer a investor

Jakub
Lešikar

ředitel LESIKAR sensors

Martin
Dokoupil

Entrepreneur in Residence JIC

Často kladené otázky

Co je JIC VENTURES?

JIC VENTURES je dceřinou společností JIC, která má za cíl poskytovat venture capital financování firmám v programech JIC.

Co je cílem JIC VENTURES?

JIC VENTURES podporuje investicemi v řádech stovek tisíc až jednotek milionů korun rychlejší rozvoj prověřených technologických firem. JIC jako investor využívá dlouhodobé spolupráce s firmami a kvalitních vztahů s jejich zakladateli a managementem, a tak snižuje rizika spojená s financováním začínajících společností. Úspěšně zhodnocené podíly JIC VENTURES následně využívá k podpoře dalších firem v začátcích jejich podnikání. Investice tak plní 2 funkce, a to podpora růstu začínajících firem přímou investicí a získání prostředků na podporu dalších firem.

Do koho JIC VENTURES investuje?

JIC VENTURES investuje do současných i bývalých účastníků programů JIC ENTER, JIC STARCUBE a JIC MASTER a ve výjimečných případech i do účastníků programu JIC PLATINN. Do firem investuje buď samostatně, nebo ve spolupráci s dalšími investory.

Jak rychle můžou JIC VENTURES investovat?

Typický investiční proces trvá přibližně dva měsíce. Dle náročnosti prověřování konkrétní investiční příležitosti může být rychlejší nebo o něco pomalejší.

Jaký je vztah mezi JIC VENTURES a účastníky programu JIC STARCUBE?

Klienti JIC STARCUBE za účast v programu platí podílem ve své firmě. Pokud mají zájem získat finanční investici, pak prochází standardním investičním procesem.

Údaje o společnosti

JIC Ventures, s.r.o.

Purkyňova 649/127

Brno – Medlánky 612 00

JIC Ventures je dceřiná společnost vlastněná JIC, složka C 88454 vedená u Krajského soudu v Brně, zastoupena Ing. Jiřím Hudečkem, jednatelem společnosti.

Fakturační údaje

IČ 04156293

DIČ CZ04156293

Máte zájem o spolupráci?

Volejte nebo pište

Radim
Kocourek

kocourek@jic.cz
+420 511 205 281
+420 603 546 634