Java developer pro univerzální procesní platformu (70-100 000 měsíčně)

Mathesio

Místo : Brno

Ahoj, jsme Mathesio - schopní vývojáři a dobří kamarádi, kteří hledají podobně naladěné posily. Naším hlavním produktem je revoluční low code ERP platforma Systembaker (systembaker.com). 

Kdo jsme a jak fungujeme? 

Mathesio je dost malé, abychom se všichni dobře znali. Tvé názory nebo zlepšení, se kterými přijdeš, budou slyšet a budou důležité.

Zároveň je Mathesio i dost velké, aby mohlo poskytnout kvalitní zázemí a vyvíjet vlastní perspektivní produkty.

Produkt, na které bys pracoval se jmenuje Systembaker

Další námi vyvíjený produkt je Biosignio - aplikace pro biometrické podepisování dokumentů, která zachycuje dynamickou charakteristiku podpisu. Podpis v této aplikaci má z hlediska písmoznalectví u soudu stejnou váhu jako ruční podpis. Jedná se o Android, IOS appku s backend v Javě VertX.

Nejsme žádní začátečníci, mimo vývoje svého největšího produktu máme spoustu zkušeností i s jinými projekty pro malé i velké firmy, školy i ministerstva. Baví nás nejnovější technologie a hledání vlastních inovativních řešení. Naše projekty můžeš najít na https://mathesio.cz/projekty.

 fa7a866bf5588564d006c3b1842e6e8b.png

A co že je to ten Systembaker?

Úplně nová, originální platforma pro řízení procesů ve firmách.

Pomocí tvorby procesních map a konfigurace jednotlivých typů úkolů pomůže uživatelům vytvořit systém řízení násobně rychleji, než u klasického zakázkového vývoje a bez znalosti programování. 


ff0919a5f949fb8084b1646d8039de7d.pngV SystemBakeru si můžeš dynamicky nadefinovat velmi customizovatelné UI určené pro interní systémy (gridy, formuláře, mapy atd ). Z definice formulářů se rovnou generují dynamicky datové struktury, nad nimi je možné si naklikat REST API, dělat nad nimi pomoci grafického jazyka dotazy, pomocí procesů definovat, jak má systém fungovat, kdy se zobrazují předdefinované obrazovky, kdy se generují dokumenty, posílají e-maily či komunikuje přes REST API. Oprávnění pro viditelnost jednotlivých prvků se dá nastavit až do úrovně obrazovek či vlastnictví jednotlivých záznamů v tabulkách v rámci generované relační databáze Postgres.

1d996e9f44f331aa0b1719cea98524fc.png


Backend aplikace je psán v Javě, VertX, Hibernate a TEIID, frontend v TypeScriptu s využitím Angular JS. Většina backendu je implementována asynchronně s možností oddělit klíčové části, frontend je rozdělený do konfigurovatelných komponent. Pro build používáme Webpack a Babel, takže můžeme používat nejnovější věci z TypeScriptu i ECMAScriptu a nejsme limitováni starými prohlížeči.

Na Systembakeru pracujeme už několik let a teď jsme ve fázi získávání prvních zákazníků. Systém má tedy hotovou architekturu a je funkční, ale stále je na něm dost kreativní práce při vytváření nových features a nastavování pro konkrétní usecase.

Tak to jsme my. A co hledáme u tebe?

 • zkušenost s Javou a Hibernate (budeš pracovat s nejnovějším LTS releasem Javy)

 • znalost principu reaktivního programování, používáme Vert.x s vlastním asynchronním databázovým přístupem

 • schopnost řešit netriviální výzvy, které souvisí s tím, jak udělat uživatelsky ovladatelný a přitom dostatečně univerzální systém na jiné systémy.

 •  schopnost práce s abstrakcí nad heterogenními datovými zdroji (používáme Teiid a Wildfly)

V ideálním případě taky:

 • cit pro dobře navrženou architekturu ♥

 • optimalizace výkonu pro větší aplikace

 • znalosti ohledně BPMN, RPA systému

Co tě u nás čeká?

 • místo v pohodovém, spolupracujícím a neformálním týmu

 • implementace nových funkcionalit na základě analýzy potřeb zákazníků

 • optimalizace výkonu

 • zavádění nových technologií

 • vývoj Systembaker app store

 • bugfixing


  b763a959bc3679b66d9544eb17253ad9.png

A jak to u nás chodí?

 • Pracuješ samostatně (ale kolegové ti kdykoli pomůžou a na projektu nejsi sám/a), můžeš si vybrat mezi homeoffice a pohodlnou neformální kanceláří v centru Brna. Pokud potřebuješ čas na školu nebo vlastní projekty, vyjdeme ti vstříc.

 • Úkoly se zadávají prostřednictvím ticketovacího systému Redmine s pushem do Gitu, máme pravidelné týdenní planning meety a dvoutýdenní sprinty.

 • V kanceláři ti nabídneme kávu, čaj a občerstvení a klidně tě může doprovázet i pes nebo jiný zvířecí kámoš.

 • Zařídíme ti firemní notebook a další vybavení, mimo pandemii pořádáme teambuildingy a firemní snídaně, chodíme spolu na pivo i sportovat s multisportkou.
   

Zaujalo tě to?  Super! Ozvi se nám, pošli CV a my se s tebou spojíme. Bude s tebou mluvit přímo technicky zaměřený člověk (šéf firmy a hlavní vývojář Backendu v Systembakeru), žádné dlouhé řeči s HR ;)

Mathesio

Mathesio

Vývoj a technologie jsou pro nás hlavní náplní práce. Svou práci máme rádi. Hlavně proto, že na všem se dá domluvit - stačí otevřeně komunikovat. Náš tým stojí za úspěšnou realizací celé řady projektů, které najdete na našem webu. Informační systémy, webové aplikace a další. Děláme jen na tom, na čem chceme.

Zaujala vás tato pozice?

zjistit více