C++ vývojář - EDA tools pro návrh CPU | IoT | RISC-V | Start-up | Brno

Codasip

Místo : Brno
Úvazek : Full-time

Codasip je rychle rostoucí startup (už nás je téměř 100) se sídlem v Brně a s pobočkami v Německu, Francii a Číně, který vyvíjí vlastní nástroje pro digitální návrh procesorů. Mimo to sami procesorová jádra navrhujeme na míru světovým zákazníkům (jako Analogix, Sigma Designs a další) a spolupracujeme se světovým gigantem Western Digital na prvním fyzicky dostupném open-source HW s názvem SweRV. 

Vyvíjíme čipy do modemů, foťáků nebo dronů až po takové vychytávky jako strojové učení a neuronové sítě. Vše je postaveno na nejnovější otevřené instrukční sadě RISC-V, v čemž spočívá naše unikátnost a konkurenční výhoda. Zajímá tě svět IoT? S námi se i jako SW vývojář můžeš podívat do budoucnosti vývoje HW a pracovat už dnes s technologiemi, o kterých se bude psát až zítra.

Naše vlajková loď, Codasip Studio, je unikátní sada EDA nástrojů umožňující rychlé a pohodlné úpravy procesorových jader. Studio umí automaticky generovat všechny potřebné nástroje ve formě SDK a HDK (např. překladač, simulátory, debuggery, profiler atd.) a umožňuje tak vytvářet nová procesorová jádra a rozšiřovat ta stávající. Tuto světově unikátní sadu nástrojů využívající otevřenou instrukční sadu RISC-V používají nejen naši zákazníci, ale i naše vlastní R&D při návrhu procesorových IP.  

A čeho vlastně chceme v Codasip Studiu dosáhnout? Ničeho menšího než nového RISC-V standardu  procesorů, který se stane přímou konkurencí ARMu. 

Pokud

  • se považuješ za zkušeného C++ programátora (používáme verzi 11 a 14, budeme přecházet na 17), který píše srozumitelný kód a ví o čem je defenzivní programování,
  • tvůj mindset rezonuje s myšlenkami agile,
  • dobře komunikuješ v angličtině, 

tak pak bychom ti rádi představili tři týmy v rámci Codasip Studia, do kterých hledáme zkušené C++ developery, pohybující se na hraně embedded vývoje. 

Compiler tým je velmi stabilní a seniorní tým Pavla Šnobla, který pracuje na generátoru překladače C++ do Assembleru. Pro práci v tomto týmu je mimo jiné důležitá  znalost LLVM frameworku a GCC. 

High level synthesis je menší tým, v jehož čele je Honza Bartůšek, a který se věnuje překladači našeho jazyka CodAL do RTL, generátoru simulátoru RTL, HW debuggeru a EDA skriptům. V rámci týmů Codasip Studia  se dá říci, že pracuje na nejnižší úrovni, tedy nejblíže HW.

Simulators je větší tým, kde najdeš seniorní vývojáře, ale i ty na mid levelu. Tým Martina Moráčka pracuje na vývoji SW simulátorů, které pomáhají našim verifikačním inženýrům ověřit, zda je návrh CPU v pořádku a jak se chová za určitých okolností. Dalšími klíčovými nástroji, na nichž se tým podílí je profiler a SW debugger či překladač CodALu do IR XML. Pokud máš znalost práce s LLDB, mohl by to být skvělý tým pro tebe.

Pokud se o nás chceš dozvědět víc, pojďme se sejít nebo si aspoň zavolat, rádi tě poznáme!

A zde se o náš dozvíš více: 

https://www.youtube.com/watch?v=an3ymvxR1OI

https://youtu.be/HWtiLo4y_is

https://soundcloud.com/czpodcast-1/cz-podcast-249-vlastni-risc-v-procesor-zadna-problem-s-codasip


Codasip

Codasip

Naše čipy jsou v Silicon Valley i ve Vašem obýváku| Děláme vývoj procesorů jinak| Jsme revoluční| Jsme agilní| Jsme CODASIP|

Zaujala vás tato pozice?

zjistit více