Mezinárodní akcelerátor pro startupy s inovativními technologickými nápady


Hardware | Internet of Things | ICT bezpečnost

Přípravy na další běh jsou v plném proudu. Chcete o něm vědět jako první?

CO V JIC STARCUBE ZÍSKÁTE?

Vyladíte byznys strategii

Vyladíte byznys strategii

Během seminářů probereme podnikání krok po kroku. Od nastavení byznys plánu, obchodní i marketingové strategie přes založení firmy až po vstup na trh a plán na další měsíce. Máme s tím 14 let zkušeností.

Vyvarujete se chyb

Vyvarujete se chyb

S podnikatelskými rozhodnutími i rozšířením sítě kontaktů vám pomohou zkušení mentoři. Máme jich více než 80. Pro radu si můžete zajít i k našemu právníkovi nebo copywriterovi.  

Spojíte se s partnery

Spojíte se s partnery

Díky technologickým partnerům JIC a okolnímu ekosystému máte možnost získat přístup k unikátnímu vybavení, kontaktům a výhodám od našich partnerů. Díky tomu produkt rychleji vyvinete a dříve uvedete na trh.

Získáte finanční podporu

Získáte finanční podporu

Pomůžeme vám s financemi. Díky tomu můžete pokrýt náklady na živobytí, náklady na letenky či víza. Podáme pomocnou ruku i s financemi na vývoj produktu nebo rozvoj byznysu.

Dostanete kancelář zdarma

Dostanete kancelář zdarma

Pracovní prostředí, místo pro jednání a relaxační zóna pro všechny členy týmu zdarma. Coworkingový prostor je přístupný 24/7.
Podívejte se na fotky.

Otevřete si dveře k financím

Otevřete si dveře k financím

Díky vlastnímu investičnímu nástroji poskytujeme vybraným startupům venture capital financování. Mimo to úzce spolupracujeme s venture fondy a angel investory z ČR i zahraničí. Poradíme vám také s veřejným financováním a granty.

GLOBÁLNÍ PARTNEŘI VÁM POMOHOU USPĚT

Často kladené otázky

Proč by mě měl oslovit právě JIC STARCUBE?

JIC samotný podporuje startupy už od r. 2003, akcelerátor JIC STARCUBE je nejstarším ve střední Evropě. První běh programu se odehrál už v 2010 a od té doby jím prošlo přes 75 projektů. Mezi nimi třeba Kiwi.com, GINA, Reservio, Gradient Labs nebo Loyagram. 

Kromě samotného akcelerátoru JIC nabízí návazné programy a dlouhodobou podporu, které ročně využívají desítky firem. Ty všechny se pak stávají pevnou součástí ekosystému kolem nás.

Má JIC STARCUBE nějaké zaměření?

Specializujeme se na oblast hardware, Internet of Things a kyber bezpečnost (neboli HW, IoT a ICT Security). V nich taky máme dlouholeté technologické partnery, zkušené mentory, kompletní zázemí vč. prototypovací laboratoře a spoustu zajímavých firem v nejbližším okolí JIC.

Kdo se může přihlásit do JIC STARCUBE?

Do programu se může přihlásit tým či startup, který tvoří minimálně 2 lidé a který pracuje na produktu či službě v oblasti HW/IoT/ICT Security. Přihlásit se můžete i v případě, že jste vyvinuli zajímavou technologii, ale zatím nevíte, jak ji dostat na trh a pro koho bude mít v podobě produktu největší hodnotu. Můžete mít i založenou společnost, ale podmínkou je, že pro daný produkt jste ještě nenašli platícího zákazníka.

Nezapomeňte, že program probíhá v angličtině.

Proč je program JIC STARCUBE celý v angličtině?

Protože je určen pro týmy a startupy z celého světa a u českých účastníků se očekává, že mají globální ambice.

Kolik týmů většinou přijímáte?

Do jednoho běhu nabíráme zhruba 10 týmů.

Co mi program přinese?

Za velmi krátkou dobu vám pomůžeme společně s našimi technologickými partnery dopilovat prototyp produktu či služby, případně najít to pravé uplatnění pro Vaši technologii. Budete mít možnost získat přístupu k unikátním prototypovacím zařízením, využít benefity od podporovatelů a nechat si poradit od zkušených expertů. V JIC STARCUBE vyladíte svůj byznys plán a obchodní i marketingovou strategii. Zaměříme se na založení firmy, nastavení firemních procesů a plánování rozvoje na další měsíce. Budeme vám k dispozici při vstupu na trh - nejen lokální, ale i mezinárodní. Zároveň vás propojíme s velmi širokou sítí expertů, mentorů, investorů a potencionálních obchodních partnerů.

Kdy bude další běh?

Další běh pro vás právě chystáme, zanechejte nám svůj e-mail a my vám dáme vědět, až bude možné se přihlásit.

Kolik stojí účast v programu?

Cenu za program tvoří 2% podíl z vaší firmy. Pokud jste firmu ještě nezaložili, tak potom jde o opci na tento podíl.

Jsem ze zahraničí. Musím se celého programu účastnit osobně?

Osobně by se měli programu účastnit 2 členové vašeho týmu, ideálně CEO a další člen. Oba by pak po dobu konání programu měli být po většinu času fyzicky přítomní v Brně. Ze zkušenosti totiž víme, že pouze startupy, které jsou s námi po celou dobu programu, si odnáší největší hodnotu – nikdy nevíte, který zajímavý mentor, podnikatel nebo investor se zrovna ocitne na JIC a vy si s ním budete moci promluvit o svém startupu.

Úvodní JIC STARCUBE Jam můžete absolvovat i přes Skype. A občasné cesty mimo Brno jsou během programu možné.

Jak bude fungovat spolupráce s technologickými partnery?

Startupy v JIC STARCUBE jsou propojeny s relevantními technologickými partnery podle oblastí zaměření startupu. Partneři v rámci programu nabízejí širokou škálu pomoci, od sdílení know how o potřebách zákazníků, přes využití distribuční sítě pro váš produkt až po přístup k technologickému vybavení potřebnému pro vývoj. Jakákoliv spolupráce s nimi nad rámec JIC STARCUBE je plně na vás. 

Díky programu se zároveň budete mít možnost inspirovat od a sdílet zkušenosti s mnoha úspěšnými alumni programu, například s firmami GINA, Kiwi.com (Skypicker) a mnoha dalšími.

Služby sítě Enterprise Europe Network jsou financovány z programu Evropské unie COSME (2014-2020) v rámci grantové dohody č. 671783 a Ministerstvem průmyslu a obchodu České republiky

Partneři 2016

Technologičtí partneři

Mediální partneři

Podporovatelé

Ptejte se na cokoli, co vás zajímá

Přečtěte si často kladené dotazy, volejte nebo pište

Hana Šudáková

sudakova@jic.cz
+420 511 205 316
+420 725 706 413

Není JIC STARCUBE pro vás? Zjistěte, který program vám sedne

Porovnat programy