Tříměsíční mezinárodní akcelerátor pro startupy s inovativními technologickými nápady

Přihlašování pro rok 2016 bylo ukončeno

Chcete mít informace o dalším běhu z první ruky?

CO V JIC STARCUBE ZÍSKÁTE?

Vyladíte byznys strategii

Vyladíte byznys strategii

Během 160+ hodin seminářů a konzultací probereme podnikání krok po kroku. Od nastavení byznys plánu, obchodní i marketingové strategie přes založení firmy až po vstup na trh a plán na další 3 měsíce. Máme s tím 13 let zkušeností.

Vyvarujete se chyb

Vyvarujete se chyb

S podnikatelskými rozhodnutími i rozšířením sítě kontaktů vám pomohou zkušení mentoři. Máme jich více než 80. Pro radu si můžete zajít i k našemu právníkovi nebo copywriterovi.  

Spojíte se s partnery

Spojíte se s partnery

Díky technologickým partnerům JIC a okolnímu ekosystému máte možnost získat přístup k unikátnímu vybavení, kontaktům a výhodám od našich partnerů. Díky tomu produkt rychleji vyvinete a dříve uvedete na trh.

Získáte finanční podporu

Získáte finanční podporu

Pomůžeme vám pokrýt náklady na živobytí, zahraničním týmům navíc i náklady na letenky či víza. Podáme pomocnou ruku i s financemi na vývoj produktu nebo rozvoj byznysu.

Dostanete kancelář zdarma

Dostanete kancelář zdarma

Pracovní prostředí, místo pro jednání a relaxační zóna pro všechny členy týmu zdarma. Coworkingový prostor je přístupný 24/7.
Podívejte se na fotky.

Otevřete si dveře k financím

Otevřete si dveře k financím

Díky vlastnímu investičnímu nástroji poskytujeme vybraným startupům venture capital financování. Mimo to úzce spolupracujeme s venture fondy a angel investory z ČR i zahraničí. Poradíme vám také s veřejným financováním a granty.

HLEDÁME PROJEKTY V TĚCHTO OBLASTECH

 • Augmented/Virtual Reality

  O využití virtuální reality se dlouhodobě mluví v herním průmyslu, rozšířená realita zase může nahradit klasické monitory a usnadnit tak kancelářskou práci.

 • Big Data Analytics

  Zpracování obrovského množství dat a jejich ochrana trápí většinu firem. Zákazníci se o své osobní údaje často bojí a nevidí v jejich poskytnutí výhody.

 • Sensors

  Senzory budoucnosti by měly být citlivější, menší a levnější. Rostou také požadavky na jejich komunikaci s chytrými zařízeními a rychlou analýzu dat.

 • ICT Security

  Vzrůstající počet mobilních zařízení, obliba sociálních sítích a rozvoj cloudu přináší nové otázky v oblasti zabezpečení dat a správy bezpečnostních rizik.

 • Smart City/Home/Office

  Podle odhadů se trh v oblasti smart cities do roku 2017 přibližně zdvojnásobí. Situace na trhu s technologiemi pro chytré domácnosti je podobná.

 • Industry 4.0

  Čtvrtá průmyslová revoluce, kterou charakterizuje digitální propojení všech úrovní výroby, byla poprvé představena v roce 2013. Od té doby se stále rozvíjí.

 • Paperless Office

  Kanceláře bez papírů šetří místo, peníze i životní prostředí a trh v této oblasti roste. Dříve lidé chodili do kanceláří, dnes jim stačí připojení na internet.

 • Retail 2.0

  Retail 2.0 mění oblast maloobchodu od základů. Jeho páteř tvoří zejména cloudové služby, prediktivní analýzy, business intelligence a analýza velkých dat.

 • Secure Family/Home

  V každé domácnosti je zhruba 10 zařízení připojených k internetu a jejich počet roste. Všechna tato zařízení, a s nimi data jejich uživatelů, je třeba ochránit.

GLOBÁLNÍ PARTNEŘI VÁM POMOHOU USPĚT

Často kladené otázky

Kdo se může přihlásit do JIC STARCUBE?

Letošní ročník bude zaměřený na čtyři technologické a pět aplikačních oblastí: Big Data Analytics, Sensors, Augmented/Virtual Reality, ICT Security / Industry 4.0, Retail 2.0, Paperless Office, Smart City/Home/Office, Secure Family/Home.

Do programu se může přihlásit tým či startup, který tvoří minimálně 2 lidé a který pracuje na produktu či službě v některé z výše uvedených technologických a/nebo aplikačních oblastí. Přihlásit se můžete i v případě, že jste vyvinuli zajímavou technologii, ale zatím nevíte, jak ji dostat na trh a pro koho bude mít v podobě produktu největší hodnotu. Pokud už máte založenou firmu, tak nesmíte být na trhu déle než 3 roky.

Nezapomeňte, že program probíhá v angličtině.

Co mi program přinese?

Za pouhé 3 měsíce vám pomůžeme společně s našimi technologickými partnery dopilovat prototyp produktu či služby, případně najít to pravé uplatnění pro Vaši technologii. Budete mít možnost získat přístupu k unikátním prototypovacím zařízením, využít benefity od podporovatelů a nechat si poradit od zkušených expertů. V JIC STARCUBE vyladíte svůj byznys plán a obchodní i marketingovou strategii. Zaměříme se na založení firmy, nastavení firemních procesů a plánování rozvoje na další měsíce. Budeme vám k dispozici při vstupu na trh - nejen lokální, ale i mezinárodní. Zároveň vás propojíme s velmi širokou sítí expertů, mentorů, investorů a potencionálních obchodních partnerů.

Jak se můžu přihlásit?

Prvním krokem je registrace na stránkách www.f6s.com. Zde můžete průběžně vyplňovat přihlášku, ovšem nezapomeňte, že kompletní musí být do 7. 8. 2016. Z přihlášek vybereme zhruba 30 týmů a startupů, které pozveme na jednodenní JIC STARCUBE Jam. Zde svůj projekt představíte a my vybereme maximálně 10 účastníků JIC STARCUBE.

Kolik stojí účast v programu?

Cenu za program tvoří 2% podíl z vaší firmy. Pokud jste firmu ještě nezaložili, tak potom jde o opci na tento podíl. Veškeré podrobnosti najdete v JIC STARCUBE SAFE term sheet (pro existující společnosti / pro budoucí společnosti).

 

Jsem ze zahraničí. Musím se celého programu účastnit osobně?

Osobně by se měli programu účastnit 2 členové vašeho týmu, ideálně CEO a další člen. Účast obou ale není podmínkou. Úvodní JIC STARCUBE Jam můžete absolvovat i přes Skype.

Proč je program JIC STARCUBE celý v angličtině?

Protože je určen pro týmy a startupy z celého světa a u českých účastníků se očekává, že mají globální ambice.

Jak je to s finanční pomocí v programu JIC STARCUBE?

Účastníkům JIC STARCUBE nabízíme 2 balíky finanční pomoci:

 1. balík: každému týmu poskytneme až 50 000 Kč na vývoj, prototypování a testování produktu. Penězi můžete zaplatit i služby spojené s rozvojem firmy. Patří mezi ně právní či daňové poradenství nebo služby grafika a copywritera. Až dva členové každého týmu mají také každý měsíc nárok na 3 000 Kč na pokrytí základních životních nákladů.

 2. balík: pokud nejste z Brna, pokryjeme až dvěma členům vašeho týmu náklady na cestovné ve výši až 350 € (pro členy zahraničních týmů) nebo 1 000 Kč (pro členy českých týmů). Kromě toho proplácíme dvěma členům týmu i náklady na ubytování až do výše 3 000 Kč za člověka na měsíc.

Když to sečteme, můžeme mimobrněnským týmům poskytnout až 100 000 Kč. Finanční pomoc startupům je možná díku podpoře Statutárního města Brna.

Jak bude fungovat spolupráce s technologickými partnery?

Všichni naši technologičtí partneři (Honeywell, Microsoft, AVG, Konica Minolta a YSoft) s námi spolupracují v rámci ekosystému JIC už řadu let. Startupy v JIC STARCUBE budou propojeny s relevantními technologickými partnery podle oblastí zaměření startupu. Partneři v rámci programu nabídnou širokou škálu pomoci, od sdílení know how o potřebách zákazníků, přes využití distribuční sítě pro váš produkt až po přístup k technologickému vybavení potřebnému pro vývoj. Jakákoliv spolupráce s nimi nad rámec JIC STARCUBE je plně na vás. Díky programu se zároveň budete mít možnost inspirovat a sdílet zkušenosti s mnoha úspěšnými alumni programu, například s firmami GINA, Kiwi.com (Skypicker) a mnoha dalšími.

Služby sítě Enterprise Europe Network jsou financovány z programu Evropské unie COSME (2014-2020) v rámci grantové dohody č. 671783 a Ministerstvem průmyslu a obchodu České republiky

Partneři 2016

Technologičtí partneři

Mediální partneři

Podporovatelé

Ptejte se na cokoli, co vás zajímá

Přečtěte si často kladené dotazy, volejte nebo pište

Hana Šudáková

sudakova@jic.cz
+420 511 205 316
+420 725 706 413

Prozkoumejte i naše další programy

Zjistěte, který inovační program vám sedne

Porovnat programy