Y Soft Ventures investuje do Sewia, obě společnosti začínaly na JIC

3. 9. 2015

Společnost  Sewio Networks slaví úspěch. První investice Y Soft Ventures do Internetu věcí jde právě do Sewia. Tato mladá firma, se sídlem v České republice, se zaměřuje na poskytování přesné lokalizace uvnitř budov, přičemž používá jedinečnou bezdrátovou technologii. Ta překonává současné lokalizační systémy založené na Wi-Fi nebo technologii iBeacon a může plně nahradit dnešní GPS systém v oblastech, kde není jeho přesnost a pokrytí dostačující. Díky technologii určení pozice s přesností na několik centimetrů se této společnosti otevírají nové aplikace a trhy, které doposud takové možnosti postrádaly. 

Kromě poskytnutí investice ve výši jednoho milionu dolarů je schopna společnost Y Soft Ventures, která je venture kapitálovou odnoží společnosti Y Soft Corporation, nabídnout firmě Sewio zdroje k urychlení jejich cesty za úspěchem. Y Soft Ventures navíc poskytuje slibným začínajícím firmám kromě financí i výrobní, distribuční, logistické, marketingové a personalistické zdroje. 

Y Soft a Sewio započaly svůj úspěch velice obdobným způsobem, a to díky spolupráci s Jihomoravským Inovačním centrem (JIC). „Podnikání jsme se rozhodli nakopnout v startup programu JIC MASTER Jihomoravského inovačního centra, získali jsme v něm spoustu rad a kontaktů,“  uvádí Milan Šimek ze Sewio. V minulosti obdobou programu prošel i Y Soft, který dnes jako hlavní partner akcelerátoru JIC STARCUBE hledá podobné projekty spojující hardware a software pro případnou investici. 

Celou tiskovou zprávu najdete v anglickém jazyce na stránkách společnosti Y Soft nebo si její českou verzi můžete stáhnout zde.


O společnosti Sewio Networks

Řešení Sewio používá data z přesné lokalizace a bezdrátové senzory, které pomáhají nalézt, chránit, optimalizovat nebo kontrolovat věci, na kterých záleží nejvíce – lidi, zařízení a majetek. Díky použití širokopásmové bezdrátové technologie, lokalizaci v reálném čase a moderním webovým technologiím pro monitoring a management se řešení Sewio používá k ochraně bezpečnosti zaměstnanců a strojů, nalézání úspor ve výrobě a skladování a vylepšování procesů. Sewio produkty se používají v celé škále průmyslových odvětví, včetně automobilového a důlního průmyslu, skladování, logistiky, zábavy, maloobchodu a zdravotní péče. Více informací získáte na www.sewio.net

O společnosti Y Soft Ventures

Y Soft Ventures je venture kapitálovou odnoží společnosti Y Soft Corporation. Na základě přístupu „chytře investovaných peněz“ tato skupina má za cíl investovat do inovativních startupů, jejichž nadějné produkty kombinují software a hardware a chtějí poskytovat řešení s rozsáhlým potenciálem.
Y Soft Ventures navíc poskytuje slibným začínajícím firmám kromě financí i výrobní, distribuční, logistické, marketingové a personalistické zdroje. www.ysoftventures.com.

JIC (Jihomoravské inovační centrum) 

JIC podporuje lidi ve vytváření a rozvoji firem, které mění svět. Jeho služby využívají začínající podnikatelé ve fázi prvotního nápadu, rychle rostoucí startupy i zavedené technologické firmy. Za 12 let své existence akceleroval více než 200 inovativních společností, podpořil spolupráci vědců a firem v celkové hodnotě 49 milionů korun a byl u vzniku 30 startupových firem, které získaly celkovou investici přes 122 milionů korun. Přispívá tak ke zvyšování počtu kvalifikovaných pracovních míst v regionu a posiluje konkurenceschopnost Jihomoravského kraje. www.jic.cz