Wereldo získalo další milionové investice a pokračuje v transformaci světa logistiky

Brno, 26. srpna 2020

Dynamicky rostoucí český startup získal další investice od Patero a JIC Ventures. Získané prostředky investuje do akvizice a růstu.

Brno, Praha – Český startup Wereldo, který vyvinul software pro optimalizaci nákladů transportu zboží na základě tržních cen, získal další investory. Do firmy nyní vstoupila investiční skupina Patero a inovační agentura pro jižní Moravu JIC se svým fondem JIC Ventures. Navazují tak na investici Lighthouse Ventures z počátku letošního roku. Wereldo tak již letos získalo investice v řádech desítek milionů korun.

„Vstup Patero a JIC Ventures do Wereldo vnímáme nejen jako finanční stimul. Od obou našich nových investorů se můžeme hodně učit a ještě zlepšit náš produkt a zrychlit akvizice klientů,” řekl Jakub Skopec, zakladatel Wereldo. Dle jeho slov je nyní Wereldo přesně v té fázi, kdy začalo intenzivně pracovat na prodejích a vstup nových investorů přichází tedy v nejlepší možnou dobu.

„Wereldo vyvinulo unikátní algoritmus na optimalizaci cen transportu. Jako takové se dostalo do našeho hledáčku hned od začátku své existence a já jsem rád, že ho nyní můžeme oficiálně přivítat do naší rodiny logistických startupů,” řekl David Svatoš, zakladatel investiční skupiny Patero, která se soustředí na akvizice a start firem v oblasti optimalizace dodavatelského řetězce.

Inovační agentura JIC poskytuje podporu podnikatelům na samotném začátku jejich kariéry i zavedeným inovativním firmám s dlouholetou historií, a to zejména prostřednictvím konzultací se zkušenými podnikateli a experty. A právě firma Wereldo je jedním z jejích velmi rychle se rozvíjejících klientů. „Pokud se chtějí výrobní a obchodní firmy posunout v digitalizaci na špičkovou úroveň, musí zlepšovat kromě výroby i logistiku. Wereldo je se svými inovativními službami v této oblasti velmi úspěšné. Proto jsme se rozhodli ho podpořit i finančně formou investice,” říká Radim Kocourek, zástupce ředitele JICu, který má mimo jiné na starosti i JIC Ventures.

O Wereldo

Wereldo digitalizuje odvětví podnikového transportu tím, že pracovníkům logistiky poskytuje optimální a nejúspornější mód přepravy na základě jejich přepravních požadavků. Wereldo navíc své klienty propojuje do velké platformy a umožňuje tím další a pokročilejší optimalizaci na základě tržních cen. V dlouhodobém horizontu Wereldo buduje platformou sdílené ekonomiky v oblasti firemní logistiky. Díky Wereldo budou moci firmy chytře nakupovat (nejen) kamionovou dopravu a ještě sdílet volné transportní kapacity s ostatními společnostmi na platformě. Úspora nákladů na transportní logistiku s Wereldo dosahuje bezprecedentních 10–30 % v závislosti na okolnostech.

Tisková zpráva ke stažení