První česká firma vstupuje do EIT Digital. VRgineers tak získávají jednodušší přístup na zahraniční trhy

2. prosince 2019

Výrobce profesionálních brýlí pro virtuální realitu VRgineers je historicky první českou firmou, která vstupuje do evropského akcelerátoru EIT Digital – programu podporujícího tzv. Deep Tech scaleupy. EIT Digital je součástí sítě European Institute of Innovation and Technology (EIT) financované z Evropské unie a vznikla s cílem posílit inovace na území Evropy. Firmě VRgineers to umožní výrazně jednodušší vstup na evropské trhy.

„EIT Digital je mezinárodní síť, která se zaměřuje na posílení inovací, vzdělávání a podnikavost v digitálních technologiích. Firmám umožňuje rychlý a efektivní přístup k celoevropské obchodní síti a nabízí jim příležitost propojit se s mezinárodními zákazníky a investory,“ popisuje přínosy spolupráce Monika Vrbková z inovační agentury JIC, která je oficiálním partnerem EIT Digital pro Českou republiku.

VRgineers jsou první českou firmou, která do akcelerátoru EIT Digital vstupuje. Jejich VR headset XTAL patří mezi současnou světovou špičku v oblasti brýlí pro virtuální realitu. Je určený například pro prototypování v automobilovém průmyslu, design, vzdálenou správu technických zařízení nebo trénink a školení. Technologii již dnes využívají například automobilky BMW, Volkswagen nebo Audi. „Máme ambice stát se globálním leaderem v oblasti high-end virtuální reality. Vstup do sítě EIT Digital považujeme za další z přelomových momentů, který by nás měl k tomuto cíli nasměrovat,” vysvětluje svůj pohled CEO firmy Marek Polčák.

„Díky naší celoevropské síti obchodních vývojářů působících v celé Evropě podpoříme růst VRgineers zejména v Německu, Francii, Velké Británii a USA,“ říká Paolo Magni z EIT Digital Accelerator a doplňuje: „Špičkové a profesionální vybavení pro virtuální realitu může proměnit každé odvětví. Headset XTAL od VRgineers prokázal svou využitelnost v automobilovém průmyslu. Nyní se firma chce zaměřit na další odvětví, jako je letectví a vesmírný průmysl, obrana, energetika, doprava, e-commerce, průmyslový design, strojírenství nebo nemovitosti.“

Presskit ke stažení

 

Další informace

VRgineers

VRgineers je technologický startup, založený Markem Polčákem, Martinem Holečkem a Václavem Bittnerem, kteří mají více než desetileté zkušenosti v oblasti vývoje softwaru a hardwaru. Zabývá se vývojem profesionálních brýlí pro virtuální realitu, které patří mezi současnou světovou špičku a jejich VR technologii využívají firmy jako Audi, BMW, Škoda, Airbus, RedBull, Universal studios NBC atd.

www.vrgineers.com/

VR headset XTAL

Brýle VR XTAL headset jsou určené profesionálním uživatelům. Disponují dvěma OLED displeji s celkovým 5K rozlišením 5120 × 1440 pixelů (2560 × 1440 pixelů na každé oko) a pozorovacím až 170stupňovým úhlem. Brýle mají zabudovanou zvukovou kartu a jejich součástí je rovněž mikrofon a software pro rozpoznávání hlasu. Brýle je tedy možné ovládat hlasovými příkazy. Brýle mají také integrované senzory Leap Motion, které podporují hand tracking, a dokáží pomocí kamer a infračervených vysílačů snímat pohyby rukou i jednotlivých prstů.

www.vrgineers.com/xtal/

EIT Digital

EIT Digital je přední evropská inovační síť, která sdružuje 250 předních evropských společností, malých a středních podniků, začínajících podniků, univerzit a výzkumných ústavů. V rámci Evropského inovačního a technologického institutu (EIT) je jeho posláním podporovat inovace digitálních technologií a podnikatelské talenty pro hospodářský růst a kvalitu života v Evropě. EIT Digital Accelerator poskytuje podporu růstu evropských technických scaleupů. Od roku 2012 podporuje EIT Digital Accelerator 300+ startupů, které získaly více než 800 milionů EUR v investicích, s více než 110 miliony EUR přímo podporovanými akcelerátorem. www.eitdigital.eu/