Nové firmy v JIC umí kouzlit se zvukem, usnadní užívání léků a půjčí auto, kdykoli potřebujete

29.1.2016

K raketovému růstu zamíří s pomocí JIC další firmy. Porota vybrala na Výběrovém dni tři projekty do programu JIC MASTER. Audified se specializuje na multimediální software a hardware pro zvukové efekty, AJO auta jsou inovativní alternativou pro sdílení osobních vozidel a projekt pillmo vyvíjí aplikaci pro správné užívání léků.

Nově přijaté podnikatele čeká analýza jejich firmy a nastavení plánu spolupráce. Tým z JIC pod vedením senior konzultanta Martina Dokoupila se soustředí na tvorbu silné startegie a její aplikaci do jednotlivých oblastí podnikání.

„Konzultanti z JIC nám pomohli zpřesnit hodnoty, které přinášíme našim zákazníkům, a vybrat tak vhodné formy jejich oslovení. Kromě toho pro nás bylo velkým přínosem i začlenění do jihomoravského podnikatelského ekosystému, který nabízí další přednášky a workshopy i networkingové akce nebo setkání s externími mentory,“ popisuje přínos programu Vítězslav Centner ze společnosti EffiChem, která program úspěšně absolvovala v roce 2015.  „Uvědomili jsme si také více, že ve firmě nemají fungovat jen technické procesy a produkt, ale i vyšší nadstavba. Nechceme jen vytvářet zisk, ale mít i radost ze společné práce a z partnerství s našimi zákazníky po celém světě,“ dodává podnikatel v oblasti softwarového řízení laboratoří.

Půlroční program je určen technologicky inovativním společnostem z jižní Moravy. Přijímá firmy každého čtvrt roku. Nejbližší uzávěrka přihlášek je 3. dubna 2016, přihlásit se je možné na www.jic.cz/master.

Více o přijatých společnostech:

AJO nabízí auto jako službu, která je alternativou k vlastnění auta. Uživatelé mají auta k dispozici přímo na ulicích a mohou si je převzít nonstop pouhým stisknutím tlačítka v mobilu. „Vytvořili jsme vlastní platformu pro sdílení aut a s pomocí JIC chceme správně nastavit strategii růstu a expanze,“ plánuje zakladatel projektu Jaromír Klimek.

Audified vyvíjí multimediální software a hardware pro nejrůznější zvukové efekty, aplikace a audio přehrávače. Zakladatel společnosti Lubor Přikryl vyučuje audio inženýrství na JAMU a VUT v Brně. S JIC už má dobré zkušenosti: „Jelikož sídlíme v prostorách JIC, využíváme možnosti účastnit se jejich networkingových akcí a seminářů, které nás posouvají v podnikání dál. V rámci JIC MASTER bychom chtěli firmu zlepšit organizačně a místo širokého portfolia se soustředit na jeden špičkový produkt.“

Projekt pillmo pomáhá užívat léky správně. Základem je aplikace, která připomene, kdy si jaký lék vzít a upozorní na případné kontraindikace. Kromě toho připravuje chytrý organizér na léky i pro seniory. „Za pomocí konzultantů JIC chci urychlit vývoj platformy a umožnit tak jednoduchý online nákup léků. Naše aplikace usnadní získávání informací nejen o lécích, ale i o zdraví a lékárnách a do budoucna umožní i objednávání se k lékaři,“ plánuje zakladatel projektu Jiří Ettler.

 

Kontakt pro média: Jiří Neužil, +420 722 344 223, neuzil@jic.cz

 

JIC MASTER www.jic.cz/master  

Šestiměsíční program JIC MASTER nabízí konzultace s odborníky JIC i externími experty a začlenění do podnikatelského ekosystému JIC. Je určený firmám, které mají inovativní technologický produkt, který je ověřený trhem (má alespoň jednoho platícího zákazníka) a není starší tří let. Mezi absolventy programu JIC MASTER jsou například CleverAnalytics, IoT řešení pro bezdrátovou lokalizaci v budovách Sewio, online faktoringový nástroj Investiční aukce, výrobce nápojových kelímků pro vícenásobné použití NickNack, dodavatel technologií pro automatické získávání informací z mluvené řeči Phonexia a další.

JIC (Jihomoravské inovační centrum) www.jic.cz

JIC (Jihomoravské inovační centrum) podporuje lidi ve vytváření a rozvoji firem, které mění svět. Jeho služby využívají začínající podnikatelé ve fázi prvotního nápadu, rychle rostoucí startupy i zavedené technologické firmy. Za 12 let své existence akceleroval více než 200 inovativních společností, podpořil spolupráci vědců a firem v celkové hodnotě 49 milionů korun a byl v posledních pěti letech u vzniku více než 30 startupových firem, které získaly celkovou investici přes 122 milionů korun. Přispívá tak ke zvyšování počtu kvalifikovaných pracovních míst v regionu a posiluje konkurenceschopnost Jihomoravského kraje.