JIC ukáže novou budovu INMEC

19. 11. 2014

IC na konci listopadu uspořádal Open Day JIC, v rámci kterého otevřel novou budovu JIC INMEC s coworkingovým prostorem StarCube Space a představil služby pro začínající i zkušené podnikatele.  Open Day JIC se zúčastnilo více než 200 lidí. Zaujal je workshop Richarda Brulíka o globální expanzi Y Soft, panelová diskuze se 6 úspěšnými podnikateli i seminář o evropské podpoře inovací s Miroslavem Janečkem z Technologické agentury ČR.

Coworkingový prostor pro startupy StarCube Space navrhla dvojice brněnských architektů - Petr Jakšík a Szymon Rozwałka. Prohlédněte si, jak StarCube Space vznikal.

Ve středu 26. listopadu můžete do nové budovy zavítat na akci Open Day JIC. Centrum v rámci ní představí především své služby a odborníky, kteří s ním spolupracují na jednotlivých programech. Vše zahájí v 15 hodin slavnostní otevření prostor akcelerátoru StarCube. Sdílená místnost pro začínající firmy účastnící se tohoto výběrového tříměsíčního programu nabídne i možnost pro nouzové přespání těm, kteří chtějí na svém projektu pracovat ve dne v noci. Autorem návrhu jsou architekti Petr Jakšík a Szymon Rozwałka.

 Vizualizace prostoru StarCube space. Autoři: Petr Jakšík a Szymon Rozwałka

Kromě toho láká JIC i na přednášku firmy Ysoft o tom, jak se jí podařilo z Brna expandovat do celého světa a stát se světovou dvojkou v řešení pro úsporný tisk. Vše zakončí panelová diskuze, v rámci ní se svěří šestice podnikatelů s tím, jaké kroky v podnikání by už znovu neudělali. Akce je zdarma, je ale třeba se na ni předem registrovat na stránkách openday.jic.cz

„Máme za sebou přes jedenáct let zkušeností s tím, jak lidi podpořit v zakládání firem, které mění svět. Dnes za námi stojí více než stovka prověřených odborníků z praxe a naše a jejich zkušenosti a kontakty, jsou tím klíčovým, co firmám přinášíme. A právě to chceme v rámci Open Day JIC představit. Rádi s každým probereme, jak posunout kupředu právě jeho byznys,“ uvedl ředitel JIC Jiří Hudeček.

Budova INMEC je unikátní i výzdobou zasedacích místností – každá z nich zachycuje příběh jednoho z historických jihomoravských podnikatelů. Šestnáct průkopníků obchodu a průmyslu si návštěvníci mohou prohlédnout i na velkoformátových grafikách na stěnách. Poznají tak budování byznysu na jižní Moravě od prvních manufaktur až po podniky jako Zbrojovka ve 20. století. Příběhy všech podnikatelů si mohou odnést domů v podobě unikátní brožury. Výběr osobností i zpracování jejich příběhů pro JIC zajistil profesor historie Dušan Uhlíř z Masarykovy univerzity.

Ukázka příběhu jednoho z podnikatelů, po kterých JIC pojmenoval zasedací místnosti v nové budově.

Brněnský JIC patří mezi přední podnikatelské inkubátory v Evropě, jeho služby získaly ocenění v řadě evropských i mezinárodních soutěží. V roce 2011 získalo centrum cenu za třetí nejlépe mezinárodně zapojený inkubátor na světě. Předběhli ho jen Australané a Novozélanďané. 

Stáhněte si celou tiskovou zprávu.