JIC pomůže pionýrům elektronické hudby, pomůcce pro datažurnalisty i kyberbezpečnostnímu nástroji

29.9.2016

WordPress pro interaktivní vizualizace, umělá inteligence hlídající únik dat a bastliči elektronické hudby. To jsou tři nové projekty přijaté do šestiměsíčního programu JIC MASTER. Další případní zájemci se můžou hlásit do konce roku.

Tři firmy vybrala porota během Výběrového dne, kam JIC pozval z přihlášených pět nejslibnějších. Porota nakonec vybrala projekty, které získávají šanci podívat se na svůj byznys očima zkušeného entrepreneura in residence Martina Dokoupila, který metodicky vede tým konzultantů JIC. Firmy tak získávají oporu při důležitých podnikatelských krocích jako je příprava na jednání s investory, změna byznys plánu nebo potřeba vyřešit vztahy mezi majiteli.

Popsaný přístup absolventi programu oceňují: „V řadě rozhodnutí mi dodali jistotu, že se jedná o kroky, které jako žádoucí nevnímám jen já, ale i lidé, kteří se na můj byznys dívají zvenčí. A to navíc lidé přátelští, ochotní se mi věnovat i mimo domluvená setkání. S oporou v konzultantech z JIC jsem byl ohledně svého podnikání daleko klidnější," uvádí ředitel Edookitu Jakub Štěpaník.

JIC MASTER je určený firmám s prvními platícími zákazníky, které chtějí připravitna růst na zahraniční trhy. Zájemci o vstup do programu se můžou hlásit do 31. prosince 2016, přihlášku lze vyplnit zde.

Více o vybraných firmách:

Datamatic - Datamatic je platforma pro tvorbu a publikaci profesionálních interaktivních datových vizualizací. „To vyžaduje zkušené vývojáře a designery. Pro neprogramující novináře neexistuje vhodný nástroj pro publikaci vizualizací v newswire prostředí, který by umožňoval automatický datový import, stylování a překlad. Naše mise je demokratizovat publikaci datových vizualizací, podobně jako WordPress demokratizoval publikaci webových stránek,“ uvádí zakladatel projektu Jaroslav Benc. S konzultanty JIC MASTER by rád dal dohromady plánovaný marketplace a obchodní model své aplikace.

GreyCortex je detailní a intuitivní nástroj pro analýzu chování sítě a odhalení rizik v ICT infrastruktuře organizací. „Do bezpečnostní analýzy a monitoringu síťového provozu zapojujeme pokročilou umělou inteligenci a strojové učení, jsme tedy schopni rozpoznat nové typy útoků, zdroje úniku dat, a další hrozby, kterým zákazníci čelí zvnějšku či zevnitř svého prostředí. Díky tomu minimalizujeme množství času, které nad problematikou ICT bezpečnosti musí trávit firemní ajťák a lidé z jeho týmu,“ zdůrazňuje ředitel společnosti Petr Chaloupka. GreyCortex zformoval tým, který vyvíjel produkt Threat Intelligence ve společnosti TrustPort. Po odkoupení produktu od TrustPortu a získání investice od společnosti Y Soft chce od JIC MASTER pomoci s globálním růstem.

Bastl Instruments vyvíjí a ručně vyrábí syntezátory, efektové procesory a bicí automaty. Veškeré komponenty pocházejí z Brna a okolí, výsledné elektronické nástroje používá komunita hudebníků a producentů po celém světě. „Oblast elektronické hudby nabízí velký prostor pro inovaci. Ne až tak technologickou, ale konceptuální, tedy v rovině toho, jak se nad ní přemýšlí, jak se do sebe v nástrojích zapojují jednotlivé obvody, jak se ovládají, zkrátka jak se na ně hraje,“ vysvětluje zakladatel projektu Ondřej Merta. V JIC MASTER by si přáli své podnikání založené více na entuziasmu zprofesionalizovat.

 

Kontakt pro média: Martina Pouchlá, 602 476 863, pouchla@jic.cz 


 JIC MASTER www.jic.cz/master 

Šestiměsíční program JIC MASTER nabízí konzultace s odborníky JIC i externími experty a začlenění do podnikatelského ekosystému JIC. Je určený firmám, které mají inovativní technologický produkt ověřený trhem (má alespoň jednoho platícího zákazníka) a není starší tří let. Mezi absolventy programu JIC MASTER jsou například CleverAnalytics, IoT řešení pro bezdrátovou lokalizaci v budovách Sewio, online faktoringový nástroj Investiční aukce,, dodavatel technologií pro automatické získávání informací z mluvené řeči Phonexia a další.

 

JIC (Jihomoravské inovační centrum) www.jic.cz

JIC (Jihomoravské inovační centrum) podporuje lidi ve vytváření a rozvoji firem, které mění svět. Jeho služby využívá každoročně přibližně stovka  firem, ať už ve fázi prvotního nápadu, rychle rostoucího startupu i zavedené technologické firmy.  Začínající společnosti, které prošly programy JIC, už vytvořily více než 1400 nových pracovních míst a další stovky míst v navazujících službách. Za 12 let své existence nastartoval JIC téměř 360 spoluprací mezi vědci a firmami. Těmito a dalšími aktivitami pomáhá JIC zvyšovat konkurenceschopnost jižní Moravy a budovat z ní jeden z nejinovativnějších regionů Evropy.