JIC, INiTS a EIT Digital spojí na Pioneers hráče digitálního průmyslu

15.5. 2017

Vlastní pitch session a networkingovou akci chystá pro zájemce během festivalu Pioneers ve spolupráci s mezinárodními partnery JIC. Hned první festivalový den 1. června se od 19:00 sejdou hráči z oblasti Průmyslu 4.0. Ti, kteří se zaregistrují do 25. května tady, mají možnost přijít i bez lístku na samotný festival Pioneers. 

2 000 vybraných účastníků a top 500 startupů z celého světa, prvotřídní řečníci, zástupci korporátní sféry a médií, investoři i odborníci. To je festival Pioneers, který se koná ve Vídni 1. a 2. června. Na festival se můžou startupy dostat pouze na pozvání pořadatelů, přičemž musí uspět v tvrdé konkurenci dalších startupů. Brněnský JIC společně s rakouským inkubátorem INiTS a evropskou organizací EIT Digital nabízí alternativu v podobě pitch session, kde se představí nadějné startupy, které se setkají s investory a společnostmi z oblasti digitalizace průmyslu. 

Connecting Industry 4.0   

Akce Connecting Industry 4.0  je určená pro rychle rostoucí startupy ve fázi škálování, investory a zástupce korporací, kteří chtějí posouvat hranice podnikání v oblastech chytré výroby, prediktivní údržby a big data a kyberbezpečnosti v chytrých továrnách. Vybrané startupy dostanou v rámci akce šanci představit se nejenom při networkingu, ale také na podiu. Zájemci o pitch session by měli do 25. května poslat nástřel prezentace k pitchi a svá KPI na adresu Pioneers@eitdigital.eu. Vídeňská akce je jednou z možností, kde se můžou i české startupy se zástupci EIT Digital setkat a probrat možnosti podpory. Další možností jsou pak vybrané akce JIC. Informace k akci Connecting Industry 4.0, registraci na event i část „startups on stage“ jsou tady.

Vídeň, Brno, Evropa! Silná aliance pro byznysové příležitosti

Co zmíněné partnerské organizace spojuje? Vysokoškolský vídeňský inkubátor INiTS i JIC jsou součástí ARISE Europe, což je program EIT Digital, který se snaží nakopnout podnikatelský ekosystém ve střední a východní Evropě a na dalších slibných trzích. EIT Digital má v současné době více než 130 partnerů, mezi které patří přední nadnárodní společnosti, špičková výzkumná centra a nejlepší evropské univerzity. Prostřednictvím EIT Digital získají podnikatelé a startupy rychlý přístup na širší evropský trh a k investorům. Praktická spolupráce se skládá ze vzájemné výměny zkušeností mezi startupy a pořádání společných akcí pro místní akcionáře.

Kontakt pro média: Martina Pouchlá, 602 476 863, pouchla@jic.cz  


JIC (Jihomoravské inovační centrum) www.jic.cz 

JIC (Jihomoravské inovační centrum) podporuje lidi ve vytváření a rozvoji firem, které mění svět. Jeho služby využívá každoročně přibližně stovka  firem, ať už ve fázi prvotního nápadu, rychle rostoucího startupu i zavedené technologické firmy.  Začínající společnosti, které prošly programy JIC, už vytvořily více než 1 400 nových pracovních míst a další stovky míst v navazujících službách. Za 13 let své existence nastartoval JIC téměř 360 spoluprací mezi vědci a firmami. Těmito a dalšími aktivitami pomáhá JIC zvyšovat konkurenceschopnost jižní Moravy a budovat z ní jeden z nejinovativnějších regionů Evropy. 

EIT Digital www.eitdigital.eu

EIT Digital je přední evropská organizace zřízená Evropskou unií v oblasti otevřených inovací. Jejím cílem je podporovat inovace na poli digitálních technologií a podnikatelské talenty za účelem dosažení dalšího hospodářského růstu a zvyšování kvality života v Evropě. Prostřednictvím partnerského programu spojuje více než 130 předních evropských podniků, malých firem, startupů, univerzit a výzkumných center. Organizace EIT Digital urychluje zavádění nových digitálních technologií na trh a přináší do Evropy podnikatelské talenty a vůdčí osobnosti. 

INiTS http://www.inits.at/en/ 

INiTS je vídeňský podnikatelský inkubátor, který pomáhá začínajícím podnikatelům. Provozují jej Vienna Business Agency, University of Vienna aTechnical University of Vienna. V roce 2014 byl INiTS vybrán švédskou výzkumnou iniciativou UBI Index jako jeden z univerzitních inkubátorů "Global Top 25". INiTS se umístil na celém světě na jedenáctém místě a v Evropě skončil druhý.