FabLab Experience na Maker Faire ve Vídni

6. květen 2019

Svojí první zahraniční cestou překonal FabLab Experience na svém tachometru už přes 1500 najetých kilometrů. Na vídeňském festivalu kreativity, inovací a technologií, který je největší událostí svého typu v Rakousku, se FabLab Experience představil mezi dalšími 900 vystavovateli. Počet návštěvníků  přesáhl hranici 10.000 lidí.

FabLab Experience vzbuzoval zájem i díky tomu, že jako jeden z mála rozšiřoval výstavní prostory i na venkovní ploše u budovy METAStadt. Nejvíce do svého interiéru lákal rodiny s dětmi, ale i akademickou obec nebo tvůrce samotné. Mezi častými otázkami zaznívaly ty na možnost objednání kamionu – například pro vzdělávání na základních a středních školách (primárně) ve zbytku České republiky.

Návštěva moderní mobilní dílny ale také přiváděla potencionální partnery, kteří se díky ukázce inovativního produktu z #brnoregion ptali i na charakter investičního a byznysového prostředí v České republice. FabLab Experience tím dokázal svoje unikátní možnosti, nejen ve směru vzdělávání, ale i podpory podnikavosti, obchodních příležitostí nebo marketingu pro celý náš region.