Akcelerátor StarCube otevřel přihlášky na rok 2014. Kdo se zaregistruje včas, získá workshop zdarma.

18. 11. 2013

Brno, 18. listopadu 2013

Akcelerátor StarCube při Jihomoravském inovačním centru (JIC) spustil přihlášky na rok 2014. Projekty musí nově prokázat zájem zákazníků o svůj produkt nebo službu. Zaregistrují-li se do 15. prosince, získají zdarma účast na workshopu, kde se naučí, jak si zájem zákazníků ověřit. Na ty, kteří budou do StarCube 2014 vybráni, čekají opět tři měsíce workshopů, přednášek a konzultací s úspěšnými podnikateli a odborníky z praxe. To vše jim pomůže z počátečního nápadu vybudovat za tři měsíce základy fungující firmy. Program odstartuje v únoru a vyvrcholí závěrečnou soutěží na StarCube show v květnu příštího roku. Hlásit se je možné do 12. ledna 2014.

StarCube akcelerátor se již pošesté otevírá všem, kteří chtějí rozjet svůj projekt, proniknout do základů podnikání a uskutečnit tak svůj podnikatelský sen. Tak jako předchozí běhy i tento bude pro účastníky zdarma, náklady hradí pořádající JIC ve spolupráci s Enterprise Europe Network a partnery projektu. Letos jsou jako partneři potvrzeni Microsoft, Nokia, PwC, Flextronics, InnoVentures a Czech ICT Alliance, s dalšími partnery organizátoři jednají. Po celou dobu programu bude všem týmům k dispozici StarCube space.

Veškerý program bude veden v angličtině, akcelerátor se podruhé otevírá i zahraničním týmům. „Osvědčilo se nám to, týmy jsou více motivované a například jordánský tým Braci, který byl v posledním běhu ve vítězně trojce, tu nedávno založil dceřinou společnost a spolupracuje na testování svého výstražného náramku pro neslyšící s Českou unií neslyšících,“ uvedl manažer startup programu JIC Michal Hrabí.

Registrace je otevřena do 12. ledna 2014 na www.starcube.cz. „Nově chceme, aby měl každý projekt ověřený zájem trhu, tedy alespoň dvacet potenciálních zákazníků, u B2B projektů stačí tři zákazníci,“ uvedl manažer startup programu JIC Michal Hrabí. „Předejdeme tak tomu, aby někteří teprve v průběhu StarCube měnili svůj projekt nebo ho úplně zařízli, protože nebude mít odezvu na trhu. A celkově si od toho prostě slibujeme kvalitnější týmy,“ doplnil Hrabí.

Těm, kdo se zaregistrují v první vlně do 15. prosince, navíc organizátoři poradí, jak si zájem zákazníků ověřit. Chystají pro ně na 17. prosince webinář v angličtině a na 18. prosince workshop v Brně.

Stáhněte si tiskovou zprávu.


StarCube akcelerátor je otevřen pro všechny obory – od informačních technologií, přes elektrotechniku a strojírenství až po medicínu či chemii. Do uplynulých pěti běhů StarCube se přihlásilo již více než 600 zájemců, přes 150 z nich program absolvovalo. Z jejich projektů vzniklo dosud celkem 20 firem. Tyto firmy vytvořily přes 100 nových pracovních míst a získaly investici v souhrnné hodnotě více než jeden milion amerických dolarů. K úspěšným firmám, které akcelerátorem prošly, dnes patří například GINA, Skypicker, Reservio nebo Videoflot.


Jihomoravské inovační centrum (JIC)

JIC pomáhá lidem tvořit firmy, které mění svět. Konkrétně podporuje inovační firmy, studenty s originálními nápady, výzkumné pracovníky a vynálezce. Centrum vytváří prostředí pro snadnější inovační podnikání na jižní Moravě. V roce 2013 slaví JIC 10 let od vzniku.

www.jic.cz

Kontakt pro média:

Helena Továrková
+420 601 377 409
tovarkova@jic.cz