Akcelerátor JIC STARCUBE spouští přihlašování, zaměří se na IoT a ICT Security

2. 6. 2015

Nejstarší český startup akcelerátor JIC STARCUBE spouští přihlášky pro rok 2015. Sedmý běh přichází s řadou novinek, tou nejdůležitější je zaměření pouze na projekty spojené s kybernetickou bezpečností a internetem věcí. Do 31. července se mohou hlásit začínající podnikatelé z celého světa, experti z JIC z nich vyberou maximálně 10 účastníků prestižního tříměsíčního programu. Tyto týmy získají výhody a podporu v hodnotě až 100 tisíc korun na testování a prototypování, právní nebo daňové služby, marketing i uhrazení cestovného a ubytování. Podmínkou účasti v akcelerátoru je nově postoupení 2% podílu.

„Hledáme startupy, které jsou na trhu méně než 2 roky a mají produkt či službu ve fázi nápad nebo prototypu. Výhodou bude, když nás přesvědčí, že mají ověřený zájem trhu a předloží nám třeba zákaznické průzkumy či předobjednávky,“ vysvětluje Vojtěch Krmíček, šéf startupových programů JIC. „Čím průkaznější podklady budou, tím větší šance na přijetí do programu,“ dodává. V minulých bězích akcelerátoru přitom uspěl zhruba každý desátý přihlášený. V kampani se letos JIC kromě Česka a Slovenska zaměří intenzivně i na Maďarsko, Polsko a Rakousko.

Za 3 měsíce intenzivního programu dopracují startupy prototyp produktu či služby, a to díky přístupu k unikátním prototypovacím zařízením v brněnských výzkumných centrech jako INTEMAC, CEITEC VUT, ALISI a SIX VUT. Rady a zkušenosti nabídne účastníkům také více než 80 mentorů. Z těch českých třeba investor Karel Obluk nebo Jaroslav Gergič z Good Data a Petr Palas z Kentico, ze zahraničních pak novozélandský odborník na značky a marketing Wayne Attwell či ředitel US Market Access Center Chris Burry.

Hlavním partnerem akcelerátoru je letos společnost Y Soft, její zakladatel a šéf Václav Muchna bude také jedním z mentorů. Dalšími partnery jsou Microsoft, Konica Minolta, Flextronics, IBM a Lewis PR.

Za 5 let podpořil JIC STARCUBE přes 60 projektů, které získaly 119 milionů korun soukromých investic. Akcelerátorem prošly rychle rostoucí české firmy jako vyhledávač levných letenek Skypicker nebo systém pro taktickou koordinaci lidí v terénu GINA, úspěšnými absolventy jsou i zahraniční startupy Braci a Observe Design.

„Velkou předností JIC je to, že po skončení akcelerátoru můžeme týmům nabídnout pokračování v dalších našich programech pro rychle rostoucí firmy nebo malé a střední podniky. Mají tak před sebou perspektivu, že s námi můžou svůj byzmys rozvíjet řadu let a ne jen několik měísců,“ uvedl Krmíček.

Více informací a vstup pro přihlášení přes portál F6S najdou zájemci na webu akcelerátoru.

Stáhněte si celou tiskovou zprávu.


JIC (Jihomoravské inovační centrum)

JIC podporuje lidi ve vytváření a rozvoji firem, které mění svět. Nabízí služby začínajícím podnikatelům, rychle rostoucím startupům i zavedeným technologickým firmám. Za 11 let existence podpořil více než 200 inovativních společností, inicioval spolupráci vědců a podniků v hodnotě přes 36 milionů korun. Tím vším přispívá JIC k tvorbě kvalifikovaných míst a posiluje konkurenceschopnost jižní Moravy.

www.jic.cz 

Kontakt pro média:  Helena Továrková, 601 377 409, tovarkova@jic.cz