Magazín

 
Inspirativní příběhy, podnikatelské rady, inovační trendy. Ochutnejte podnikání v JICmagazínu a objevte s námi svět (nejen) startupů.

Nejnovější

Kosmetika Lobey: Za rok z nuly na 70 milionů korun

19. 5. 2022 | Příběhy úspěšných firem

Cenné zkušenosti z korporátu, hledání nové motivace a hlavně obrovská touha podnikat a být vlastním pánem. Takový byl ve zkratce příběh tří manažerů, který vedl až k založení firmy Lobey vyrábějící kosmetiku na přírodní bázi. Od mužů pro ženy. Během roku vyrostl obrat firmy z 0 na 70 milionů korun a počet zaměstnanců až na 10 lidí. Zkušený vývojář…

Trendy a témata

Poznejte nejnovější trendy a podnikatelské příležitosti, se kterými můžete dobýt svět.

Kevin Koym: Budujme firmy, které budou pohánět otevřenou společnost

29. 4. 2022

Kevin Koym založil a vede jeden z nejúspěšnějších amerických akcelerátorů Tech Ranch. Věří, že díky podpoře podnikatelů po celém světě, může popohnat rozvoj inovací. Do České republiky zavítal na pozvání JIC a jeho návštěvu podpořila i americká ambasáda.

Software Pinya – uvolňuje personalistům ruce

21. 3. 2022

Brněnská Pinya funguje na trhu už deset let. Přes zabezpečení dat a firemní intranety se dostala až k oblasti lidských zdrojů. Před třemi lety poslala na trh cloudový software pro personalisty, který dokáže výrazně zjednodušit práci a ušetřit i polovinu jejich času. Přečtěte si další příběh úspěšné firmy, se kterou máme tu čest pracovat.

Objevte aktuální trendy

Příběhy úspěšných firem

Za každým úspěšným podnikatelem najdete inspirativní příběh, ve kterém nechybí nápad, touha i tvrdá práce. Tady najdete některé z nich.

Kosmetika Lobey: Za rok z nuly na 70 milionů korun

19. 5. 2022

Cenné zkušenosti z korporátu, hledání nové motivace a hlavně obrovská touha podnikat a být vlastním pánem.…

AI|ffinity: Z akademického výzkumu do byznysu s podporou Prototypuj a ověřuj

4. 4. 2022

Thomas Evangelidis se jako vědec zabývá metodami, které umožňují levnější a rychlejší objev nových léčiv. Sedm let se věnoval vývoji v institutu CEITEC Masarykovy univerzity. Loni se rozhodl, že potenciál projektu přenese do podnikání. A pro svůj spin-off podporu v programu Prototypuj a ověřuj.

Další příběhy

JICtalk

Povídání nejen o podnikání – seznamte se s úspěšnými podnikateli i špičkovými experty v podcastu Hanky Šudákové.

JICtalk: Ivan Novotný – online televizák

28. 4. 2022

Jeho firma se loni probojovala do žebříčku nejrychleji rostoucích firem Deloitte Fast50. I přesto o ní Ivan Novotný říká, že úspěch firmy je vlastně boční efekt. Důležité je pro něj hlavně to, že dělá, co ho baví. Jak ho vlastně napadlo založit firmu s online televizí sledovanitv.cz a proč se jí tak daří? Poslechněte si další díl JICtalku.

JICtalk: Karel Obluk – kyberinvestor

31. 3. 2022

Byl přímo v centru dění, když na newyorskou burzu vstupovala první česká společnost. Tehdy totiž působil Karel Obluk jako CTO brněnské kybernetické společnosti AVG. Dnes je Karel Obluk úspěšným a uznávaným investorem. Co podle něj chybí českým technologickým firmám k většímu úspěchu? Poslechněte si nový díl JICtalku Hanky Šudákové.

Další díly JICtalku

JICfluencer

Nechte se inspirovat příběhy mladých podnikavců, kteří se vydali na cestu za svým podnikatelským snem.

JICfluencerka Lucka: Papačky od srdce

7. 4. 2022

Když zjistila, že její alma mater vypisuje ve spolupráci s JICem mezifakultní předmět o inovacích a podnikání, rozhodla se přihlásit. I díky tomu se jí podařilo z hobby pečení nastartovat podnikání a vytvořit značku Papačky od Lůcy. Její makronky a laskonky už si vybudovaly svou fanouškovskou základnu a zamilovali jsme si je i my na JICu.

JICfluenceři Honza a Michal: Multimediální architekti

24. 1. 2022

Jejich práci jste mohli přehlédnout jen těžko – Lunalón, Marsmeloun nebo Svátek světla – pár nejznámějších projektů, které pocházejí z dílny Honzy Macháta a Michala Oklešťka. VISUALOVE milují krásné svítící produkce a dělají jimi lidem radost. Jaké to je podnikat v kreativním oboru? I na to jsme se jich šli zeptat do KUMSTu, kde mají své studio.

Poznejte naše JICfluencery

JICblog

To nejlepší z hlav našich zkušených expertů pro všechny, kteří jsou na úplném začátku své podnikatelské dráhy.

Jak růst díky 8 principům cirkulární ekonomiky

21. 4. 2022

Systém ekonomiky, ve kterém lidstvo funguje (dejme tomu) staletí, není dlouhodobě udržitelný. Právě proto již začala jeho kompletní proměna. Pojďme se podívat na to, jak přicházející změny využít, získat konkurenční výhodu, stabilitu pro dlouhodobý růst a zároveň snížit negativní dopady své činnosti na životní prostředí a společnost a v čem spočívá přechod od lineární na cirkulární ekonomiku.

Kde získat podporu pro začínající startup?

24. 3. 2022

Jako začínající podnikatel vstupujete na neznámou půdu. Nechte si poradit, pomoct nebo se nechte popostrčit tím správným směrem od někoho zkušenějšího. Může to být mentor v podobě ostříleného podnikatele nebo andělský investor, který vás vezme pod svá křídla. A možností je ještě víc. Přečtěte si jaké a jak vybrat tu správnou.

Další tipy z JICblogu

Aktuálně z JICu

Nenechte si ujít aktuální novinky ze světa podnikání, které vám mohou pomoci na cestě k úspěchu.

EY Podnikatelem roku Jihomoravského kraje se stal Martin Cígler

2. 2. 2022

Ocenění EY Podnikatel roku Jihomoravského kraje putuje do rukou Martin Cíglera ze společnosti Solitea. Převzal jej během slavnostního večera v úterý 1. února v kreativním hubu KUMST a přímo na pódiu mu gratulovali mimo jiné hejtman Jihomoravského kraje Jan Grolich, majitel Y Softu Václav Muchna nebo ředitel JICu Petr Chládek.

Nová investice z našeho fondu JIC Ventures je na světě. Harangi Sound získají statisíce na rozjezd

19. 1. 2022

Celkem dvacet milionů korun běhěm příštích pěti let investujeme prostřednictvím našeho fondu JIC Ventures do našich klientů. Nově zainvestovanou firmou je výrobce designových reproduktorů Harangi Sound z Brna.

Další aktuality