Šance pro inovátory i výzkumníky z jihu Moravy. Získejte podporu z programu Prototypuj a ověřuj

12. 9. 2022

Inovativní tlumicí nože do bruslí, umělá inteligence pro gastroenterology, detektory pro mikroskopické firmy – i to jsou projekty, které v minulosti získaly podporu z programu Prototypuj a ověřuj. Chcete jít v jejich stopách? Až do 21. října 2022 máte možnost. Právě teď totiž do programu přijímáme další inovativní projekty.

Na prototyp můžete získat až osm set tisíc korun a k tomu i podporu zkušených podnikatelů z regionu a našich expertů. Do programu se mohou hlásit nejen firmy se sídlem nebo provozovnou v Jihomoravském kraji s maximálním obratem 10 milionů korun, ale také fyzické osoby, které mají v případě udělení podpory povinnost založit v regionu společnost. Pokud uspějete, získáte až 70 procent celkových nákladů projektu, zbývajících 30 procent si hradíte sami. Kromě vyplnění žádosti musí žadatel natočit minutové video, v němž svůj produkt představí. V dalším kole pak bude mít za úkol svůj projekt odprezentovat porotě složené ze zkušených podnikatelů a expertů.

Přihlaste svůj projekt do programu Prototypuj a ověřuj

Máte podnikatelský záměr a sháníte zdroje na výrobu prototypu? Pak právě pro vás jsme společně s městem Brnem nastartovali program Prototypuj a ověřuj, díky němuž můžete získat až 800 tisíc korun a k tomu také podporu zkušených profesionálů v začátcích vaší firmy. Hlásit se mohou firmy i fyzické osoby z Jihomoravského kraje. Aktuální výzva je otevřena až do 21. října 2022.

Chci vědět víc

Co o programu říkají 

„Brno má obrovský potenciál ve svých univerzitách a vědeckých pracovištích. Ze všech vědeckých projektů ale ročně vznikne v Brně přibližně jeden univerzitní spinoff. A to je v porovnání se světem málo. Firmy potom vytvářejí pracovní místa, posilují prestiž regionu a odvádějí daně do místních rozpočtů. 

Petr Chládek, ředitel JICu

 

„Podpora pro nás znamená výrazné urychlení vývoje našich vlastních produktů. Věříme, že tyto produkty pokryjí náročné požadavky zákazníků nejen v oblasti elektronové mikroskopie."

Michael Pohl, jednatel společnosti Advascope

 

„Brno je příkladem města, které na podporu vědy, výzkumu a inovací sází dlouhodobě. Pokud chce být atraktivním místem pro kvalitní život, tak potřebuje mezinárodně úspěšné firmy – ty pak vytvářejí pracovní místa, zvyšují prestiž a lákají špičkové specialisty. A podhoubí pro jejich vznik tu je – to potvrzují třeba i výsledky programu Brno Ph.D. Talent, jehož prostřednictvím jsme od roku 2009 podpořili už více než 230 talentovaných mladých vědců místních univerzit.“

Tomáš Koláčný, náměstek primátorky města Brna 


Nejnovější
Aktuálně z JICu

Nová posila JICu Martin Zadražil: od elektronové mikroskopie k podpoře inovačního ekosystému

5. 9. 2022

Každý třetí elektronový mikroskop na světě má původ v Brně. A podíl na tom má i Martin Zadražil, bývalý COO a člen představenstva firmy Tescan Orsay. Máme velkou radost, že Martin od září rozšíří naše řady. Co ho vedlo k velké životní změně a jak chce pomáhat inovačnímu ekosystému na jižní Moravě? Přečtěte si v rozhovoru.

Nejnovější
Příběhy úspěšných firem

Kosmetika Lobey: Za rok z nuly na 70 milionů korun

19. 5. 2022

Cenné zkušenosti z korporátu, hledání nové motivace a hlavně obrovská touha podnikat a být vlastním pánem. Takový byl ve zkratce příběh tří manažerů, který vedl až k založení firmy Lobey vyrábějící kosmetiku na přírodní bázi. Od mužů pro ženy. Během roku vyrostl obrat firmy z 0 na 70 milionů korun a počet zaměstnanců až na 10 lidí.

Nejčtenější

AI|ffinity: Z akademického výzkumu do byznysu s podporou Prototypuj a ověřuj

4. 4. 2022

Thomas Evangelidis se jako vědec zabývá metodami, které umožňují levnější a rychlejší objev nových léčiv. Sedm let se věnoval vývoji v institutu CEITEC Masarykovy univerzity. Loni se rozhodl, že potenciál projektu přenese do podnikání. A pro svůj spin-off podporu v programu Prototypuj a ověřuj.

Zpět na Aktuálně z JICu