Nejlepší podnikatelské podcasty

19. 3. 2020

Podcasty se pro svou jednoduchost těší čím dál větší oblibě. V dnešní uspěchané době, kdy je každá půlhodina cenná, jsou skvělým nástrojem, jak propojit vzdělávání a čerpání informací s další aktivitou. Můžete je poslouchat při řízení auta, venčení psa nebo třeba ráno ve sprše. Vybrali jsme pro vás nejlepší české podnikatelské podcasty a několik zahraničních, které stojí za to si poslechnout.

Na vlně podnikání

Začneme těmi českými. Na vlně podnikání je český podcast, který denně přináší zajímavé rozhovory s českými podnikateli. Hosty jsou lidé ze světa byznysu – podnikatelé, úspěšní freelanceři nebo top manažeři. Dan Tržil (tvůrce Proti Proudu) v každém podcastu nabízí zajímavý postřeh, tip nebo radu, kterou můžete implementovat ve svém byznyse.

 

Mladý podnikatel

MladýPodnikatel.cz je co do počtu epizod největší český podcast o podnikání a marketingu. Každý týden na něm přibývají nové epizody, ve kterých Jiří Rostecký zpovídá úspěšné podnikatele, zkušené manažery, marketéry, novináře a další osobnosti.

Všechny epizody můžete sledovat buď ve formě videí, nebo ve formě audio podcastů.

 

Na volné noze

Podcast Na volné noze je audio verzí videoblogu www.navolnenoze.tv podnikatele Roberta Vlacha. Všechny rozhovory na téma „Jak podnikají profesionálové“ si tak můžete poslechnout třeba při delší cestě autem nebo venku na procházce. Nečekejte ale rozhovory pouze s top manažery a úspěšnými byznysmeny. Jak napovídá název podcastu, jeho hosty jsou většinou podnikatelé volnonožci ze všech oblastí, od kuchařek přes novináře až po řezbáře s motorovou pilou.

 

Forbes Podcast

Také oblíbený časopis ze světa byznysu má svůj vlastní podcast. Ve Forbes Podcast najdete rozhovory s osobnostmi 30 pod 30, úspěšnými podnikateli a inspirativními lidmi. Každá epizoda má kolem 30 minut, takže je ideálním společníkem například při cestě do práce.

 

Podcast ZOOM

ZOOM je obsahový portál sítě Red Button, jejíž členové jsou zkušení profesionálové, kteří podnikají nebo pracují ve velkých firmách, startupech i neziskovkách. A právě s nimi si můžete poslechnout zajímavé rozhovory, skrze které sdílí své zkušenosti a pomáhají tak měnit podnikatelské prostředí, potažmo celou společnost.

 

CzechCrunch Podcast

Taký český biz-tech magazín CzechCrunch má svůj vlastní podcast. O byznysu, životním stylu a podnikatelském úspěchu i neúspěchu se zajímavými osobnostmi české byznysové a startupové scény.

 

Podcast JICtalk

Ano, i my máme vlastní podcast! Vydejte se s námi na cestu do neznáma, do světa překvapivých nápadů, mezi úspěšné inovátory, podnikavce i podnikatele. Pojďte s námi do míst, kde úspěch nepadá z nebe, ale začíná v hlavách lidí s nápadem a touhou podnikat. Konzultantka JIC Hanka Šudáková si v podcastu JICtalk povídá s osobnostmi, kterým by život bez podnikání prostě nedával smysl.

 

A na závěr 10 zahraničních podcastů

Pokud rádi čerpáte inspiraci ze zahraničí, tady je několik anglických podcastů o podnikání a byznyse, které stojí za to vyzkoušet:


Nejnovější
Trendy a témata

Jiří Fuchs z CCFR: Demokratizujeme svět investic

25. 7. 2022

Jeho první podnikatelský projekt Dotační manager funguje dodnes. Jiří Fuchs jím veřejnosti otevřel jinak složitý…

Nejnovější
Příběhy úspěšných firem

Kosmetika Lobey: Za rok z nuly na 70 milionů korun

19. 5. 2022

Cenné zkušenosti z korporátu, hledání nové motivace a hlavně obrovská touha podnikat a být vlastním pánem.…

Nejčtenější

Jak správně nacenit produkt?

20. 1. 2022

Jedním z klíčů, který otevírá dveře k podnikatelskému úspěchu, je nastavení správné ceny produktu. Správná cena výrobku může zvýšit objem prodeje a díky tomu si vytvoříte základ pro prosperující podnikání. Platí to ale i naopak. Špatná cena může vašemu podnikání zlomit vaz. Proto pro vás Víťa Hanák připravil pár tipů, jak na cenotvorbu vyzrát.

Zpět na Trendy a témata