Nedostatek surovin? Inovace podpoří EIT

18. 8. 2021

Až 90 tisíc eur mohou získat české firmy z programu Evropského inovačního a technologického institutu na rozvoj technologií, které mohou pozitivně změnit trh s nerostnými surovinami. Aktuálně jsou otevřeny dvě výzvy – jedna na urychlení vývoje produktů, druhá na podporu komercionalizace prototypů. Nejbližší uzávěrka je už 29. srpna a firmy se mohou přihlásit se na našem webu.

Do programů EIT RawMaterials se mohou hlásit začínající i zavedené firmy. Výzva s názvem Boosters je určena k urychlení vývoje konkrétních produktů, je otevřena do 3. září a maximální výše podpory je 60 tisíc eur. Hledáme inovativní řešení pro získávání nerostných zdrojů založená na umělé inteligenci, strojovém učení či virtuální realitě, nebo výrobu udržitelných materiálů pro mobilitu budoucnosti. Jednat se může třeba o baterie, palivové články, permanentní magnety či odlehčené materiály. Podporu můžou získat i byznys modely založené na principech cirkulární ekonomiky.

Ještě dříve, už 29. srpna, je finální termín pro odevzdávání projektů do výzvy s názvem Accelerator. V té mohou úspěšní žadatelé získat až 90 tisíc eur a také konzultační podporu pro komercionalizaci inovativních záměrů na úrovni prototypu. Velkou šanci uspět mají typicky projekty, které přináší inovace do oblasti průzkumu, těžby a zpracování nerostných surovin, cirkulární projekty nebo projekty, které dokážou nahradit nedostupné a toxické materiály. 

V minulých kolech už dvě české firmy uspěly. Firma Qoolers se zaměřuje na e-mobilitu a vyvíjí udržitelné autobaterie. Společnost AtomTrace zase vyvíjí a vyrábí analytické přístroje, které jsou využitelné mimo jiné při těžbě. Spolupráce jim přinesla nejen podporu 60 tisíc eur na další vývoj jejich produktů, ale také zpětnou vazbu od odborníků, propojení s možnými zákazníky ze zahraničí a zaslouženou mezinárodní pozornost.

EIT RawMaterials je nejen organizace Evropského inovačního a technologického institutu, ale zároveň největší inovační komunita v odvětví surovin na světě. 

 


Nejnovější
Aktuálně z JICu

EY Podnikatelem roku Jihomoravského kraje se stal Martin Cígler

2. 2. 2022

Ocenění EY Podnikatel roku Jihomoravského kraje putuje do rukou Martin Cíglera ze společnosti Solitea. Převzal jej během slavnostního večera v úterý 1. února v kreativním hubu KUMST a přímo na pódiu mu gratulovali mimo jiné hejtman Jihomoravského kraje Jan Grolich, majitel Y Softu Václav Muchna nebo ředitel JICu Petr Chládek.

Nejnovější
Příběhy úspěšných firem

Kosmetika Lobey: Za rok z nuly na 70 milionů korun

19. 5. 2022

Cenné zkušenosti z korporátu, hledání nové motivace a hlavně obrovská touha podnikat a být vlastním pánem.…

Nejčtenější

Green Deal? Základy nejen pro podnikatele!

4. 11. 2021

Do roku 2050 bude Evropa prvním klimaticky neutrálním kontinentem. Alespoň tak praví Zelená dohoda. Co ale vlastně znamená v praxi? To se dozvíte v našem seriálu, který pro JICmagazín připravují kolegové z advokátní kanceláře KROUPAHELÁN.

Zpět na Aktuálně z JICu