Mautilus získal investici od Seznam.cz

Seznam.cz vstupuje do společnosti Mautilus a k dnešnímu dni se stává vlastníkem 35% podílu v společnosti, která se věnuje vývoji aplikací pro chytrá zařízení. Seznam.cz bude se společností Mautilus, která sídlí na JIC, spolupracovat v oblasti video technologií, a především rozvíjet projekt INIO.TV.

„Na vlastní kůži jsme si vyzkoušeli, jak náročné a nákladné je vyvíjet aplikace pro různé televizní platformy. Nástroj, který dokáže jednu aplikaci dostat do různých chytrých zařízení, od televize po chytré hodinky, je užitečný i pro naši budoucnost. Máme obsah, který chceme jednoduše zpřístupnit na různých zařízeních. Produkt INIO.TV nám toto umožní a vstup do společnosti Mautilus nám dává prostor se na připravovaném řešení podílet i technologicky,“ uvádí Pavel Zima, generální ředitel společnosti Seznam.cz.

Společnost Mautilus vznikla v roce 2010 a díky rychlému růstu nyní zaujímá přední místo na trhu chytrých aplikací v České republice a v regionu střední a východní Evropy. Mautilus je jedinou firmou v České republice, která vyvíjí aplikace pro všechny druhy chytrých zařízení: mobilní telefony, tablety, chytré televize, HbbTV, herní konzole, set-top boxy a tzv. wearables.

„Mautilus patří k jedněm z nejrychleji rostoucích firem na JIC a jejich úspěchy mluví samy za sebe. Upozornili na sebe například vývojem aplikace pro Rádio Svobodná Evropa nebo pro Icflix, arabskou obdobu amerického kanálu Netflix. Další rozvoj této nadějné společnosti podporujeme díky programu JIC PLATINN, firmě jsme na čtyřicet hodin spolupráce přidělili kouče Jiřího Karpetu, bývalého technického ředitele Microsoftu a zakladatele firmy Robodrone Industries,“ říká Jiří Hudeček, ředitel JIC.

Více informací najdete v tiskové zprávě.