JICtalk: Roman Bohovic – s hlavou ve vesmíru

11. 11. 2020

Na počátku byl sen o využití dat z vesmíru a dva nadšení doktorandi. Jejich cesta ke slibnému startupu nebyla zdaleka tak komplikovaná jako přistání na Měsíci. I tak museli Roman Bohovic spolu se svým kolegou Janem Labohým prokázat odvahu, trpělivost a odhodlanost. Přesvědčit zemědělce na starém traktoru, že by mu v jeho práci mohla pomoci data ze satelitu, zdá se totiž jako nadlidský úkol. A přece se jim to podařilo. Jejich firma World from Space si prošla kosmickým inkubátorem a uspěla i v mezinárodní soutěži Copernicus Hackathon. Jak náročné bylo uvěřit, že jejich podnikání může být úspěšné? I na to se Hanka Šudáková ptala jednoho ze zakladatelů firmy – Romana Bohovice.


Nejnovější
JICtalk

JICtalk: Jiří Tobola – ajťák za miliardu

18. 10. 2021

Jirka Tobola je prototypem úspěšného startupisty, který díky svým schopnostem, vůli a touze vybudoval globální firmu. Jak se stalo, že se z brněnského ajťáka z univerzity stane ředitel úspěšné technologické firmy Flowmon? A jaké jsou jeho aktuální plány? Poslechněte si další díl JICtalku s Hankou Šudákovou.

Nejnovější
Příběhy úspěšných firem

Drillbone: Ortoped z Brna vymyslel novou pomůcku pro operace

4. 10. 2021

Vývoj inovativních produktů není pouze doménou strojařských inženýrů či rozených podnikatelů. V každém oboru…

Nejčtenější

Lucie Brešová: Od letenek k virtuální realitě „do kapsy“

30. 5. 2021

Je jednou z nejvýraznějších českých manažerských tváří. Lucie Brešová stála u zrodu nejúspěšnějšího českého start-upu Kiwi.com. Dnes stojí na startu znovu – tentokrát na palubě start-upu Pocket Virtuality a jejich produktu budoucnosti.

Zpět na JICtalk