JICtalk: Pura Vida – na barevné horské dráze

17. 5. 2021

Na začátku všeho byla touha běhat. A když běhat, tak stylově. Jenomže co si počít, když zjistíte, že na trhu prostě nejsou legíny, které z vás při běhání udělají královnu krásy? Jednou z možností je, že si je prostě navrhnete samy. A právě to udělaly před šesti lety Petra Bartoňková alias Petruccya společně s Petrou Němečkovou – kreativní ženy se zkušenostmi z reklamního průmyslu. Jejich unikátní designové legíny si okamžitě našly spoustu fanoušků a ze značky Pura Vida se stal nefalšovaný lovebrand. O tom, kdy si uvědomily, že legíny změní jejich život, jak náročné je zachovat si punkového ducha v podnikání a jaké jsou jejich další plány, si povídala v dalším díle podcastu JICtalk Hanka Šudáková.


Nejnovější
JICtalk

JICtalk: Ondřej Merta – zvukový bastlíř

12. 7. 2021

Jak z umělecko-kutilského projektu vyroste světoznámý lovebrand, který milují umělci z celého světa? O tom si Hanka Šudáková povídala s jedním ze zakladatelů firmy Bastl Instruments Ondřejem Mertou.

Nejnovější
Příběhy úspěšných firem

AtomTrace: laser s pečetí kvality

22. 8. 2021

V českých podmínkách je vznik firmy na akademické půdě stále trochu výjimečným zjevením. Jednou z těch výjimek je společnost AtomTrace. Tu na svět přivedl Středoevropský technologický institut CEITEC a její přístroje pro pokročilou prvkovou analýzu nacházejí uplatnění v různých oblastech.

Nejčtenější

Lucie Brešová: Od letenek k virtuální realitě „do kapsy“

30. 5. 2021

Je jednou z nejvýraznějších českých manažerských tváří. Lucie Brešová stála u zrodu nejúspěšnějšího českého start-upu Kiwi.com. Dnes stojí na startu znovu – tentokrát na palubě start-upu Pocket Virtuality a jejich produktu budoucnosti.

Zpět na JICtalk