JICtalk: Ondřej Merta – zvukový bastlíř

12. 7. 2021

Depeche Mode. Nine Inch Nails. Hans Zimmer. Tři hudební legendy, tři různé žánry. Zdálo by se, že budou mít jen pramálo společného. Minimálně jednu věc bychom ale přeci jen našli. A světe div se, kořeny má v Brně. Je tomu už více než deset let, co se Ondřej Merta společně s Václavem Pelouškem – tehdy coby studenti brněnské FAVU – vrhli do společného projektu s názvem Standuino. „Zbastlenými" zvukovými krabičkami chtěli tak trochu vzdát hold jednomu z pionýrů využití výpočetní techniky v umění u nás, tehdejšímu pedagogovi na FAVU Stanislavu Filipovi. Z původně studentského projektu vyrostl špičkový výrobce originálních syntezátorů, který dnes celý svět zná pod pojmem Bastl Instruments. Jak vlastně nápad na spojení kutilů a umění dospěl v lovebrand, který milují umělci po celém světě? Právě o tom si Hanka Šudáková povídala s jedním ze zakladatelů firmy Ondřejem Mertou.


Nejnovější
JICtalk

JICtalk: Jiří Tobola – ajťák za miliardu

18. 10. 2021

Jirka Tobola je prototypem úspěšného startupisty, který díky svým schopnostem, vůli a touze vybudoval globální firmu. Jak se stalo, že se z brněnského ajťáka z univerzity stane ředitel úspěšné technologické firmy Flowmon? A jaké jsou jeho aktuální plány? Poslechněte si další díl JICtalku s Hankou Šudákovou.

Nejnovější
Příběhy úspěšných firem

Drillbone: Ortoped z Brna vymyslel novou pomůcku pro operace

4. 10. 2021

Vývoj inovativních produktů není pouze doménou strojařských inženýrů či rozených podnikatelů. V každém oboru…

Nejčtenější

Lucie Brešová: Od letenek k virtuální realitě „do kapsy“

30. 5. 2021

Je jednou z nejvýraznějších českých manažerských tváří. Lucie Brešová stála u zrodu nejúspěšnějšího českého start-upu Kiwi.com. Dnes stojí na startu znovu – tentokrát na palubě start-upu Pocket Virtuality a jejich produktu budoucnosti.

Zpět na JICtalk