JICtalk: Ondřej Merta – zvukový bastlíř

12. 7. 2021

Depeche Mode. Nine Inch Nails. Hans Zimmer. Tři hudební legendy, tři různé žánry. Zdálo by se, že budou mít jen pramálo společného. Minimálně jednu věc bychom ale přeci jen našli. A světe div se, kořeny má v Brně. Je tomu už více než deset let, co se Ondřej Merta společně s Václavem Pelouškem – tehdy coby studenti brněnské FAVU – vrhli do společného projektu s názvem Standuino. „Zbastlenými" zvukovými krabičkami chtěli tak trochu vzdát hold jednomu z pionýrů využití výpočetní techniky v umění u nás, tehdejšímu pedagogovi na FAVU Stanislavu Filipovi. Z původně studentského projektu vyrostl špičkový výrobce originálních syntezátorů, který dnes celý svět zná pod pojmem Bastl Instruments. Jak vlastně nápad na spojení kutilů a umění dospěl v lovebrand, který milují umělci po celém světě? Právě o tom si Hanka Šudáková povídala s jedním ze zakladatelů firmy Ondřejem Mertou.


Nejnovější
JICtalk

JICtalk: Ivan Novotný – online televizák

28. 4. 2022

Jeho firma se loni probojovala do žebříčku nejrychleji rostoucích firem Deloitte Fast50. I přesto o ní Ivan Novotný říká, že úspěch firmy je vlastně boční efekt. Důležité je pro něj hlavně to, že dělá, co ho baví. Jak ho vlastně napadlo založit firmu s online televizí sledovanitv.cz a proč se jí tak daří? Poslechněte si další díl JICtalku.

Nejnovější
Příběhy úspěšných firem

Kosmetika Lobey: Za rok z nuly na 70 milionů korun

19. 5. 2022

Cenné zkušenosti z korporátu, hledání nové motivace a hlavně obrovská touha podnikat a být vlastním pánem.…

Nejčtenější

Green Deal? Základy nejen pro podnikatele!

4. 11. 2021

Do roku 2050 bude Evropa prvním klimaticky neutrálním kontinentem. Alespoň tak praví Zelená dohoda. Co ale vlastně znamená v praxi? To se dozvíte v našem seriálu, který pro JICmagazín připravují kolegové z advokátní kanceláře KROUPAHELÁN.

Zpět na JICtalk