JICtalk: Ondřej Merta – zvukový bastlíř

12. 7. 2021

Depeche Mode. Nine Inch Nails. Hans Zimmer. Tři hudební legendy, tři různé žánry. Zdálo by se, že budou mít jen pramálo společného. Minimálně jednu věc bychom ale přeci jen našli. A světe div se, kořeny má v Brně. Je tomu už více než deset let, co se Ondřej Merta společně s Václavem Pelouškem – tehdy coby studenti brněnské FAVU – vrhli do společného projektu s názvem Standuino. „Zbastlenými" zvukovými krabičkami chtěli tak trochu vzdát hold jednomu z pionýrů využití výpočetní techniky v umění u nás, tehdejšímu pedagogovi na FAVU Stanislavu Filipovi. Z původně studentského projektu vyrostl špičkový výrobce originálních syntezátorů, který dnes celý svět zná pod pojmem Bastl Instruments. Jak vlastně nápad na spojení kutilů a umění dospěl v lovebrand, který milují umělci po celém světě? Právě o tom si Hanka Šudáková povídala s jedním ze zakladatelů firmy Ondřejem Mertou.


Nejnovější
JICtalk

JICtalk: Petr Chládek – život v inovacích

13. 6. 2021

Jak se dívá na největší podnikatelské úspěchy firem z jižní Moravy poslední doby? V čem vidí největší sílu jihomoravského inovačního ekosystému? I na to se Hanka Šudáková ptala ředitele JICu Petra Chládka.

Nejnovější
Příběhy úspěšných firem

Jiří Kobelka z Tatum: Blockchain pro všechny

21. 6. 2021

Brněnský Tatum se stal vůbec prvním českým startupem, který se probojoval do prestižního akcelerátoru SkyDeck v Silicon Valley. I o tom jsme mluvili se spoluzakladatelem firmy.

Nejčtenější

JICfluencer David: Chytrý pěstitel

6. 5. 2021

Na začátku byli dva kamarádi-vysokoškoláci, kteří v jedné z diskuzí narazili na téma využití chytrých technologií ve sklenících. A protože to byli studenti VUT, nebylo odtud tak daleko k tomu, aby společnými silami vyvinuli zbrusu nový produkt – chytrý skleník.

Zpět na JICtalk