JICtalk: Milan Šimek – úspěch bez drátů

12. 4. 2021

Když v roce 2010 dokončil Milan Šimek své doktorandské studium na VUT v oboru telekomunikací, ještě netušil, že o deset let později bude vést třicetihlavou firmu s obratem v řádu desítek milionů korun. Úspěch ale nepřišel ze dne na den. Stojí za ním hodiny a hodiny práce a možná i trochu toho štěstí, které svedlo dohromady Milana s dalším kolegou Ĺubomírem Mrázem. Spojovalo je nadšení okolo internetu věcí a v roce 2014 dostali šanci vytvořit komparativní studii bezdrátových řešení pro Evropskou vesmírnou agenturu. Definitivně tak propadli bezdrátovým technologiím, na kterých stojí úspěšné produkty brněnské firmy Sewio.


Nejnovější
JICtalk

JICtalk: Ivan Novotný – online televizák

28. 4. 2022

Jeho firma se loni probojovala do žebříčku nejrychleji rostoucích firem Deloitte Fast50. I přesto o ní Ivan Novotný říká, že úspěch firmy je vlastně boční efekt. Důležité je pro něj hlavně to, že dělá, co ho baví. Jak ho vlastně napadlo založit firmu s online televizí sledovanitv.cz a proč se jí tak daří? Poslechněte si další díl JICtalku.

Nejnovější
Příběhy úspěšných firem

Kosmetika Lobey: Za rok z nuly na 70 milionů korun

19. 5. 2022

Cenné zkušenosti z korporátu, hledání nové motivace a hlavně obrovská touha podnikat a být vlastním pánem.…

Nejčtenější

Green Deal? Základy nejen pro podnikatele!

4. 11. 2021

Do roku 2050 bude Evropa prvním klimaticky neutrálním kontinentem. Alespoň tak praví Zelená dohoda. Co ale vlastně znamená v praxi? To se dozvíte v našem seriálu, který pro JICmagazín připravují kolegové z advokátní kanceláře KROUPAHELÁN.

Zpět na JICtalk