JICtalk: Karel Obluk – kyberinvestor

31. 3. 2022

Byl přímo v centru dění, když na newyorskou burzu vstupovala první česká společnost. Tehdy působil Karel Obluk jako CTO brněnské kybernetické společnosti AVG. Z informatika se zaměřením na kyberbezpečnost se totiž v původní firmě posunul do manažerských pozic. Dnes je Karel Obluk investorem. Spolu s kolegy založil Czech Business Angel Association – organizaci, která pomáhá s osvětou a snaží se evangelizovat investiční prostředí v Česku. Co podle něj chybí českým technologickým firmám k většímu úspěchu? A co naší startupové scéně v poslední době naopak velmi pomáhá? Poslechněte si nový díl JICtalku Hanky Šudákové.

Když hledáte někoho, kdo podnikání rozumí

Máte vlastní produkt nebo službu? Věříte, že s ním můžete ve světě uspět? To dává smysl! A my vás v tom podpoříme. Pro začínajícího podnikatele máme vlastní konzultanty, pro pokročilého byznysmena zase zkušené experty z celé republiky. Jsme tu pro vás a jdeme s vámi do neznáma.

 

Chci vědět víc


Nejnovější
JICtalk

JICtalk: Ivan Novotný – online televizák

28. 4. 2022

Jeho firma se loni probojovala do žebříčku nejrychleji rostoucích firem Deloitte Fast50. I přesto o ní Ivan Novotný říká, že úspěch firmy je vlastně boční efekt. Důležité je pro něj hlavně to, že dělá, co ho baví. Jak ho vlastně napadlo založit firmu s online televizí sledovanitv.cz a proč se jí tak daří? Poslechněte si další díl JICtalku.

Nejnovější
Příběhy úspěšných firem

Kosmetika Lobey: Za rok z nuly na 70 milionů korun

19. 5. 2022

Cenné zkušenosti z korporátu, hledání nové motivace a hlavně obrovská touha podnikat a být vlastním pánem.…

Nejčtenější

Green Deal? Základy nejen pro podnikatele!

4. 11. 2021

Do roku 2050 bude Evropa prvním klimaticky neutrálním kontinentem. Alespoň tak praví Zelená dohoda. Co ale vlastně znamená v praxi? To se dozvíte v našem seriálu, který pro JICmagazín připravují kolegové z advokátní kanceláře KROUPAHELÁN.

Zpět na JICtalk