JICtalk: Juraj Šabatka – stavební revolucionář

22. 11. 2021

Produktivita práce podle odvětví? To se před časem pokusil změřit renomovaný magazín The Economist. Výsledek? Na samém chvostu se v žebříčku ocitlo stavebnictví. A právě o něm bude v JICtalku řeč. Obor, do kterého se digitalizace přes haldu papírových výkresů probourává tempem pomalu tvrdnoucího betonu, ale také nabízí zároveň spoustu příležitostí. A jednu z nich našel i Lubomír Šabatka se svým softwarem pro statiky IDEA StatiCa. Ve světě pravítek, nákresů a ostře broušených tužek je ale kromě kvalitního řešení potřeba umět takovou věc dobře vysvětlit a prodat. A právě o to se ve firmě stará syn zakladatele Juraj Šabatka. I on má podíl na tom, že dnes jejich software na výpočty statiky používá 4000 firem v 80 zemích světa a že firma získala v roce 2020 titul EY Technologický podnikatel roku.

 


Nejnovější
JICtalk

JICtalk: Ivan Novotný – online televizák

28. 4. 2022

Jeho firma se loni probojovala do žebříčku nejrychleji rostoucích firem Deloitte Fast50. I přesto o ní Ivan Novotný říká, že úspěch firmy je vlastně boční efekt. Důležité je pro něj hlavně to, že dělá, co ho baví. Jak ho vlastně napadlo založit firmu s online televizí sledovanitv.cz a proč se jí tak daří? Poslechněte si další díl JICtalku.

Nejnovější
Příběhy úspěšných firem

Kosmetika Lobey: Za rok z nuly na 70 milionů korun

19. 5. 2022

Cenné zkušenosti z korporátu, hledání nové motivace a hlavně obrovská touha podnikat a být vlastním pánem.…

Nejčtenější

Green Deal? Základy nejen pro podnikatele!

4. 11. 2021

Do roku 2050 bude Evropa prvním klimaticky neutrálním kontinentem. Alespoň tak praví Zelená dohoda. Co ale vlastně znamená v praxi? To se dozvíte v našem seriálu, který pro JICmagazín připravují kolegové z advokátní kanceláře KROUPAHELÁN.

Zpět na JICtalk