JICtalk: Juraj Šabatka – stavební revolucionář

22. 11. 2021

Produktivita práce podle odvětví? To se před časem pokusil změřit renomovaný magazín The Economist. Výsledek? Na samém chvostu se v žebříčku ocitlo stavebnictví. A právě o něm bude v JICtalku řeč. Obor, do kterého se digitalizace přes haldu papírových výkresů probourává tempem pomalu tvrdnoucího betonu, ale také nabízí zároveň spoustu příležitostí. A jednu z nich našel i Lubomír Šabatka se svým softwarem pro statiky IDEA StatiCa. Ve světě pravítek, nákresů a ostře broušených tužek je ale kromě kvalitního řešení potřeba umět takovou věc dobře vysvětlit a prodat. A právě o to se ve firmě stará syn zakladatele Juraj Šabatka. I on má podíl na tom, že dnes jejich software na výpočty statiky používá 4000 firem v 80 zemích světa a že firma získala v roce 2020 titul EY Technologický podnikatel roku.

 


Nejnovější
JICtalk

JICtalk: Jiří Tobola – ajťák za miliardu

18. 10. 2021

Jirka Tobola je prototypem úspěšného startupisty, který díky svým schopnostem, vůli a touze vybudoval globální firmu. Jak se stalo, že se z brněnského ajťáka z univerzity stane ředitel úspěšné technologické firmy Flowmon? A jaké jsou jeho aktuální plány? Poslechněte si další díl JICtalku s Hankou Šudákovou.

Nejnovější
Příběhy úspěšných firem

Drillbone: Ortoped z Brna vymyslel novou pomůcku pro operace

4. 10. 2021

Vývoj inovativních produktů není pouze doménou strojařských inženýrů či rozených podnikatelů. V každém oboru…

Nejčtenější

Lucie Brešová: Od letenek k virtuální realitě „do kapsy“

30. 5. 2021

Je jednou z nejvýraznějších českých manažerských tváří. Lucie Brešová stála u zrodu nejúspěšnějšího českého start-upu Kiwi.com. Dnes stojí na startu znovu – tentokrát na palubě start-upu Pocket Virtuality a jejich produktu budoucnosti.

Zpět na JICtalk