JICtalk: Jiří Hlavenka – investor od pánaboha

17. 6. 2020

Na jaře roku 2012 vzal svých 600 tisíc korun a rozhodl se je vložit do startupu, o kterém do té doby moc lidí neslyšelo. Pro Jiřího Hlavenku to tehdy nebyl žádný velký risk. Jeho předchozí projekty – e-shop Vltava.cz nebo vydavatelství Computer Press – mu vydělaly dost na to, aby měl z této letenkové investice do tehdejšího Skypickeru (později Kiwi.com) klidné spaní. Jak to všechno dopadlo, dobře víme. V roce 2019 svůj podíl prodal a zhodnocení jeho investice se zapsalo do historie. Co má v plánu teď? Do čeho by měli lidé investovat? Jak jejich přemýšlení ovlivnila koronavirová krize? A jaké rady má pro startupisty, kteří chtějí investory zaujmout? O tom všem s ním mluvila naše kolegyně Hanka Šudáková.


Nejnovější
JICtalk

JICtalk: Juraj Šabatka – stavební revolucionář

22. 11. 2021

Stavebnictví – obor, do kterého se digitalizace probourává tempem pomalu tvrdnoucího betonu. Zároveň ale také nabízí spoustu příležitostí. A jednu z nich našel i Lubomír Šabatka se svým softwarem pro statiky IDEA StatiCa. O byznysovou stránku se už pět let stará jeho syn Juraj, který byl dalším hostem JICtalku.

Nejnovější
Příběhy úspěšných firem

Drillbone: Ortoped z Brna vymyslel novou pomůcku pro operace

4. 10. 2021

Vývoj inovativních produktů není pouze doménou strojařských inženýrů či rozených podnikatelů. V každém oboru…

Nejčtenější

Lucie Brešová: Od letenek k virtuální realitě „do kapsy“

30. 5. 2021

Je jednou z nejvýraznějších českých manažerských tváří. Lucie Brešová stála u zrodu nejúspěšnějšího českého start-upu Kiwi.com. Dnes stojí na startu znovu – tentokrát na palubě start-upu Pocket Virtuality a jejich produktu budoucnosti.

Zpět na JICtalk