JICtalk: Jiří Hlavenka – investor od pánaboha

17. 6. 2020

Na jaře roku 2012 vzal svých 600 tisíc korun a rozhodl se je vložit do startupu, o kterém do té doby moc lidí neslyšelo. Pro Jiřího Hlavenku to tehdy nebyl žádný velký risk. Jeho předchozí projekty – e-shop Vltava.cz nebo vydavatelství Computer Press – mu vydělaly dost na to, aby měl z této letenkové investice do tehdejšího Skypickeru (později Kiwi.com) klidné spaní. Jak to všechno dopadlo, dobře víme. V roce 2019 svůj podíl prodal a zhodnocení jeho investice se zapsalo do historie. Co má v plánu teď? Do čeho by měli lidé investovat? Jak jejich přemýšlení ovlivnila koronavirová krize? A jaké rady má pro startupisty, kteří chtějí investory zaujmout? O tom všem s ním mluvila naše kolegyně Hanka Šudáková.


Nejnovější
JICtalk

JICtalk: Ivan Novotný – online televizák

28. 4. 2022

Jeho firma se loni probojovala do žebříčku nejrychleji rostoucích firem Deloitte Fast50. I přesto o ní Ivan Novotný říká, že úspěch firmy je vlastně boční efekt. Důležité je pro něj hlavně to, že dělá, co ho baví. Jak ho vlastně napadlo založit firmu s online televizí sledovanitv.cz a proč se jí tak daří? Poslechněte si další díl JICtalku.

Nejnovější
Příběhy úspěšných firem

Kosmetika Lobey: Za rok z nuly na 70 milionů korun

19. 5. 2022

Cenné zkušenosti z korporátu, hledání nové motivace a hlavně obrovská touha podnikat a být vlastním pánem.…

Nejčtenější

Green Deal? Základy nejen pro podnikatele!

4. 11. 2021

Do roku 2050 bude Evropa prvním klimaticky neutrálním kontinentem. Alespoň tak praví Zelená dohoda. Co ale vlastně znamená v praxi? To se dozvíte v našem seriálu, který pro JICmagazín připravují kolegové z advokátní kanceláře KROUPAHELÁN.

Zpět na JICtalk