JICtalk: Jan Neuman – ve stopách legend mikroskopie

15. 3. 2021

Tescan, Thermo Fisher ScientificDelong Instruments – v oboru elektronových mikroskopů je to podobné, jako kdybyste v automobilovém průmyslu řekli třeba Mercedes, Ford nebo Volkswagen. Všechny tři prostě patří k legendám svého oboru. V případě prvních tří je ale unikátní to, že vyrostly v jednom městě – v Brně. I proto není příliš překvapující, že každý třetí elektronový mikroskop pochází právě z moravské metropole. V jejich stopách jde teď Honza Neuman se svým startupem NenoVision. Společně s kolegy vyvinul krabičku, která možnosti elektronového mikroskopu ještě rozšiřuje. Kolik odvahy potřeboval, aby se z akademické půdy vrhl na podnikání? I na to se ho v dalším díle JICtalku ptala Hanka Šudáková.


Nejnovější
JICtalk

JICtalk: Ondřej Merta – zvukový bastlíř

12. 7. 2021

Jak z umělecko-kutilského projektu vyroste světoznámý lovebrand, který milují umělci z celého světa? O tom si Hanka Šudáková povídala s jedním ze zakladatelů firmy Bastl Instruments Ondřejem Mertou.

Nejnovější
Příběhy úspěšných firem

AtomTrace: laser s pečetí kvality

22. 8. 2021

V českých podmínkách je vznik firmy na akademické půdě stále trochu výjimečným zjevením. Jednou z těch výjimek je společnost AtomTrace. Tu na svět přivedl Středoevropský technologický institut CEITEC a její přístroje pro pokročilou prvkovou analýzu nacházejí uplatnění v různých oblastech.

Nejčtenější

Lucie Brešová: Od letenek k virtuální realitě „do kapsy“

30. 5. 2021

Je jednou z nejvýraznějších českých manažerských tváří. Lucie Brešová stála u zrodu nejúspěšnějšího českého start-upu Kiwi.com. Dnes stojí na startu znovu – tentokrát na palubě start-upu Pocket Virtuality a jejich produktu budoucnosti.

Zpět na JICtalk