JICtalk: Jan Neuman – ve stopách legend mikroskopie

15. 3. 2021

Tescan, Thermo Fisher ScientificDelong Instruments – v oboru elektronových mikroskopů je to podobné, jako kdybyste v automobilovém průmyslu řekli třeba Mercedes, Ford nebo Volkswagen. Všechny tři prostě patří k legendám svého oboru. V případě prvních tří je ale unikátní to, že vyrostly v jednom městě – v Brně. I proto není příliš překvapující, že každý třetí elektronový mikroskop pochází právě z moravské metropole. V jejich stopách jde teď Honza Neuman se svým startupem NenoVision. Společně s kolegy vyvinul krabičku, která možnosti elektronového mikroskopu ještě rozšiřuje. Kolik odvahy potřeboval, aby se z akademické půdy vrhl na podnikání? I na to se ho v dalším díle JICtalku ptala Hanka Šudáková.


Nejnovější
JICtalk

JICtalk: Ivan Novotný – online televizák

28. 4. 2022

Jeho firma se loni probojovala do žebříčku nejrychleji rostoucích firem Deloitte Fast50. I přesto o ní Ivan Novotný říká, že úspěch firmy je vlastně boční efekt. Důležité je pro něj hlavně to, že dělá, co ho baví. Jak ho vlastně napadlo založit firmu s online televizí sledovanitv.cz a proč se jí tak daří? Poslechněte si další díl JICtalku.

Nejnovější
Příběhy úspěšných firem

Kosmetika Lobey: Za rok z nuly na 70 milionů korun

19. 5. 2022

Cenné zkušenosti z korporátu, hledání nové motivace a hlavně obrovská touha podnikat a být vlastním pánem.…

Nejčtenější

Green Deal? Základy nejen pro podnikatele!

4. 11. 2021

Do roku 2050 bude Evropa prvním klimaticky neutrálním kontinentem. Alespoň tak praví Zelená dohoda. Co ale vlastně znamená v praxi? To se dozvíte v našem seriálu, který pro JICmagazín připravují kolegové z advokátní kanceláře KROUPAHELÁN.

Zpět na JICtalk