JICtalk: Psychologové z Baru

28. 4. 2020

Ještě před pár týdny se o brněnském gastrozázraku Lidí z baru psalo ve světových médiích. Bar, který neexistuje, Super Panda Circus, Anybody hotel, Zázračná! limonáda – inovativní koncepty, které jsou výjimečné nejen v našem českém kotlíku. Zdálo se, že na co parta kolem Jana Vlachynského sáhne, to se jí podaří. Jenomže koktejl míní, koronavirus mění. V době, kdy jsou bary i hotely zavřené, se lidé z této výjimečné komunity jen tak nedají. Vrhli se na šití, píšou kuchařku nebo vymýšlejí hry. A můžou to dělat i proto, že tři z lidí, kteří stojí v čele komunity, jsou vlastně vystudovaní psychologové. Jan se svou ženou Olinkou a s nimi i Adam Vodička. A jejich znalosti se jim teď obrovsky hodí. Jak? O tom jsme si tentokrát povídali s PsychOlinkouOlgou Vlachynskou


Nejnovější
JICtalk

JICtalk: Ondřej Merta – zvukový bastlíř

12. 7. 2021

Jak z umělecko-kutilského projektu vyroste světoznámý lovebrand, který milují umělci z celého světa? O tom si Hanka Šudáková povídala s jedním ze zakladatelů firmy Bastl Instruments Ondřejem Mertou.

Nejnovější
Příběhy úspěšných firem

Jiří Kobelka z Tatum: Blockchain pro všechny

21. 6. 2021

Brněnský Tatum se stal vůbec prvním českým startupem, který se probojoval do prestižního akcelerátoru SkyDeck v Silicon Valley. I o tom jsme mluvili se spoluzakladatelem firmy.

Nejčtenější

JICfluencer David: Chytrý pěstitel

6. 5. 2021

Na začátku byli dva kamarádi-vysokoškoláci, kteří v jedné z diskuzí narazili na téma využití chytrých technologií ve sklenících. A protože to byli studenti VUT, nebylo odtud tak daleko k tomu, aby společnými silami vyvinuli zbrusu nový produkt – chytrý skleník.

Zpět na JICtalk