JICtalk: Psychologové z Baru

28. 4. 2020

Ještě před pár týdny se o brněnském gastrozázraku Lidí z baru psalo ve světových médiích. Bar, který neexistuje, Super Panda Circus, Anybody hotel, Zázračná! limonáda – inovativní koncepty, které jsou výjimečné nejen v našem českém kotlíku. Zdálo se, že na co parta kolem Jana Vlachynského sáhne, to se jí podaří. Jenomže koktejl míní, koronavirus mění. V době, kdy jsou bary i hotely zavřené, se lidé z této výjimečné komunity jen tak nedají. Vrhli se na šití, píšou kuchařku nebo vymýšlejí hry. A můžou to dělat i proto, že tři z lidí, kteří stojí v čele komunity, jsou vlastně vystudovaní psychologové. Jan se svou ženou Olinkou a s nimi i Adam Vodička. A jejich znalosti se jim teď obrovsky hodí. Jak? O tom jsme si tentokrát povídali s PsychOlinkouOlgou Vlachynskou


Nejnovější
JICtalk

JICtalk: Juraj Šabatka – stavební revolucionář

22. 11. 2021

Stavebnictví – obor, do kterého se digitalizace probourává tempem pomalu tvrdnoucího betonu. Zároveň ale také nabízí spoustu příležitostí. A jednu z nich našel i Lubomír Šabatka se svým softwarem pro statiky IDEA StatiCa. O byznysovou stránku se už pět let stará jeho syn Juraj, který byl dalším hostem JICtalku.

Nejnovější
Příběhy úspěšných firem

Drillbone: Ortoped z Brna vymyslel novou pomůcku pro operace

4. 10. 2021

Vývoj inovativních produktů není pouze doménou strojařských inženýrů či rozených podnikatelů. V každém oboru…

Nejčtenější

Lucie Brešová: Od letenek k virtuální realitě „do kapsy“

30. 5. 2021

Je jednou z nejvýraznějších českých manažerských tváří. Lucie Brešová stála u zrodu nejúspěšnějšího českého start-upu Kiwi.com. Dnes stojí na startu znovu – tentokrát na palubě start-upu Pocket Virtuality a jejich produktu budoucnosti.

Zpět na JICtalk