Magazín

 
Inspirativní příběhy, podnikatelské rady, inovační trendy. Ochutnejte podnikání v JICmagazínu a objevte s námi svět (nejen) startupů.

Nejnovější

JICblog: Jak definovat cílovou skupinu a personu

29. 7. 2021 | JICblog

Na začátku každého podnikání čeká několik klíčových momentů, které není radno přeskočit. Jedním z nich je přemýšlení nad tím, kdo je vlastně váš zákazník. K tomu slouží definice cílových skupin a person. Pár tipů, které vám v této fázi mohou pomoci, pro vás dala dohromady Bára Peřková.

Trendy a témata

Poznejte nejnovější trendy a podnikatelské příležitosti, se kterými můžete dobýt svět.

Digitální móda: demokracie návrhářství

28. 6. 2021

Digitální móda šetří peníze, materiál a demokratizuje módní návrhářství. Podívali jsme se na to, co vše může změnit aktuální trend digitální módy, která mimo jiné otevírá dveře i doposud neznámým návrhářům.

Jiří Kobelka z Tatum: Blockchain pro všechny

21. 6. 2021

Brněnský Tatum se stal vůbec prvním českým startupem, který se probojoval do prestižního akcelerátoru SkyDeck v Silicon Valley. I o tom jsme mluvili se spoluzakladatelem firmy.

Objevte aktuální trendy

Příběhy úspěšných firem

Za každým úspěšným podnikatelem najdete inspirativní příběh, ve kterém nechybí nápad, touha i tvrdá práce. Tady najdete některé z nich.

Jiří Kobelka z Tatum: Blockchain pro všechny

21. 6. 2021

Brněnský Tatum se stal vůbec prvním českým startupem, který se probojoval do prestižního akcelerátoru SkyDeck v Silicon Valley. I o tom jsme mluvili se spoluzakladatelem firmy.

LINGEA: Slovníky nepíšeme, ale generujeme

20. 4. 2021

IT firma, překladatelská agentura a nakladatelství. Tři (zdánlivě nesourodé) oblasti spojuje jedna střecha a název LINGEA. Co za úspěchem firmy z Brna stojí? A jak taková jazyková aplikace vlastně vzniká?

Další příběhy

JICtalk

Povídání nejen o podnikání – seznamte se s úspěšnými podnikateli i špičkovými experty v podcastu Hanky Šudákové.

JICtalk: Ondřej Merta – zvukový bastlíř

12. 7. 2021

Jak z umělecko-kutilského projektu vyroste světoznámý lovebrand, který milují umělci z celého světa? O tom si Hanka Šudáková povídala s jedním ze zakladatelů firmy Bastl Instruments Ondřejem Mertou.

JICtalk: Petr Chládek – život v inovacích

13. 6. 2021

Jak se dívá na největší podnikatelské úspěchy firem z jižní Moravy poslední doby? V čem vidí největší sílu jihomoravského inovačního ekosystému? I na to se Hanka Šudáková ptala ředitele JICu Petra Chládka.

Další díly JICtalku

JICfluencer

Nechte se inspirovat příběhy mladých podnikavců, kteří se vydali na cestu za svým podnikatelským snem.

JICfluencer Marek: Do vesmíru

10. 6. 2021

K podnikání se dostali jako „slepé kura k zrnu“. Aspoň tak to říká jeden ze zakladatelů startupu Zaitra Marek Marušin. Teď je jejich mladá firma v inkubátoru Evropské kosmické agentury a podílí se na biologickém výzkumu ve vesmíru.

JICfluencer David: Chytrý pěstitel

6. 5. 2021

Na začátku byli dva kamarádi-vysokoškoláci, kteří v jedné z diskuzí narazili na téma využití chytrých technologií ve sklenících. A protože to byli studenti VUT, nebylo odtud tak daleko k tomu, aby společnými silami vyvinuli zbrusu nový produkt – chytrý skleník.

Poznejte naše JICfluencery

JICblog

To nejlepší z hlav našich zkušených expertů pro všechny, kteří jsou na úplném začátku své podnikatelské dráhy.

JICblog: Jak definovat cílovou skupinu a personu

29. 7. 2021

Začínáte podnikat? Pak byste měli vědět, jaký je rozdíl mezi cílovou skupinou a personou, jak si obě dvě správně nadefinovat a proč je to důležité nejen v momentě, kdy svůj nápad rozjíždíte. Proto pro vás Bára Peřková připravila několik tipů.

JICblog: Jak se stát ideálním podnikatelem

24. 6. 2021

Existuje něco jako ideální podnikatel? Co by tak měl splňovat a kdo se jím může stát? Nad tím, jak důležité jsou pro stabilitu a harmonii v podnikání životní hodnoty zakladatele firmy, se zamýšlel Mirek Londýn.

Další tipy z JICblogu

Aktuálně z JICu

Nenechte si ujít aktuální novinky ze světa podnikání, které vám mohou pomoci na cestě k úspěchu.

Slavíme plnoletost. Za 18 let jsme podpořili stovky firem

26. 7. 2021

Za osmáct let jsme z jižní Moravy pomohli udělat špičkové centrum inovačního podnikání. A tak je co slavit!

Brno má novou platformu pro umělou inteligenci

29. 1. 2021

Větší využití umělé inteligence v praktickém životě si dali za cíl brněnští odborníci na umělou inteligenci z nově vznikající komunity Brno.ai. Co všechno chystají?

Další aktuality