JICfluencer

 

Jsou mladí, podnikaví a spojuje je touha uspět. My jim říkáme JICfluenceři. Vydali se na cestu k vysněnému startupovému nebi a my jim pomáháme najít ten správný směr. Jejich odvaha nás inspiruje. 

Nejnovější

JICfluencer Jakub: Antény ke sdílení

11. 11. 2021

Ještě mu není třicet a už má za sebou deset let podnikání. A to ne ledajakého. Kuba Lajmon je totiž milovník létání. A zároveň programátor. A když tyhle dvě věci spojíte, může vás to vystřelit třeba až do vesmíru. A to téměř doslova. Jeho firmu Ground.com si totiž vyhlédl inkubátor Evropské kosmické agentury, ve které Jakub rozvíjí svůj nápad se sdílením antén. Nechte se inspirovat dalším JICfluencerem a jeho příběhem.

Další články

JICfluencer Vojta: Vejce nebo slepice?

14. 10. 2021

Jako dítě musel Vojta Kolomazník chodit otevírat a zavírat slepicím kurník. Jako student se rozhodl pomoct rodičům a vyvinul pro ně Chytrý kurník, který dveře slepicím otevírá a zavírá sám – podle aktuální hladiny osvětlení. A jako absolvent školy svůj nápad přeměnil v úspěšný podnikatelský produkt. Seznamte se s dalším JICfluencerem!

JICfluencerka Katka: Zn. hledám parcelu

9. 9. 2021

Na začátku všeho byla nespokojenost s realitním makléřem. Tahle zkušenost přivedla Katku Bortlovou k nápadu shromáždit všechny informace na jedno místo. Teď s ní na projektu iParcely spolupracuje dalších sedm lidí a v soutěžích získávají cenu za cenou.

JICfluencer Marek: Do vesmíru

10. 6. 2021

K podnikání se dostali jako „slepé kura k zrnu“. Aspoň tak to říká jeden ze zakladatelů startupu Zaitra Marek Marušin. Teď je jejich mladá firma v inkubátoru Evropské kosmické agentury a podílí se na biologickém výzkumu ve vesmíru.

JICfluencer David: Chytrý pěstitel

6. 5. 2021

Na začátku byli dva kamarádi-vysokoškoláci, kteří v jedné z diskuzí narazili na téma využití chytrých technologií ve sklenících. A protože to byli studenti VUT, nebylo odtud tak daleko k tomu, aby společnými silami vyvinuli zbrusu nový produkt – chytrý skleník.

JICfluencer Pepa: Na plný plyn

8. 4. 2021

Málokdo má v životě možnost přihlásit se do výběrového řízení na řidiče formule. A ještě nepravděpodobnější je, že se mu podaří uspět. Pepa Jelínek to štěstí měl. Formule to byla sice jen studentská, ale podíval se s ní třeba i na proslulý Hockenheimring.

JICfluencer Honza: Nenech to být!

11. 3. 2021

Když šli kamarádi hrát fotbal – on řešil podnikání. Prostě ho to bavilo. Nejúspěšnějším projektem Honzy Slámy je apka proti šikaně Nenech to být, kterou vyvinul společně s Davidem Špunarem. A uspěli s ní i v evropském Creative Business Cup.

JICfluencer Adam: Jezte hmyz!

11. 2. 2021

Zní to tak obyčejně, až je to neuvěřitelné. Nápad na potraviny ze cvrčků dostal Adam Dostál na táboře, když ho kamarádi přesvědčovali, aby si s nimi dal z hecu kobylku. Nedal. Teď má fungující značku Grig, pod kterou prodává produkty z cvrččího prášku.

Akce

Středa 16. února
17.00 Zjistit více

webinář #student: Jak na týmovou spolupráci

Víte, co má společného rodina, studentský projekt a Manchester United? Pokud nemáte v rodině náhodou samotného Ronalda, pak je to tým! Tým lidí, kteří spolu tráví čas, spolupracují, komunikují. Jak ale v takovém týmu fungovat efektivně? Jak si rozdělit role a co všechno má vliv na dynamiku týmu? I to zjistíte na dalším webináři ze série #student. Tentokrát jsme do něj pozvali Míšu Sagitariovou, která má v JICu na starosti rozvoj našich lidí.

Akce JICPro studenty