JICfluencer

 

Jsou mladí, podnikaví a spojuje je touha uspět. My jim říkáme JICfluenceři. Vydali se na cestu k vysněnému startupovému nebi a my jim pomáháme najít ten správný směr. Jejich odvaha nás inspiruje. 

Nejnovější

JICfluencer Jonáš: Podnikavý prototyp

29. 6. 2022

Jonáš Kůra je prototypem mladého podnikavce. Podnikat začal už ve 14. Teď je mu 22 let a má za sebou tolik podnikatelských zkušeností jako málokterý třicátník. Od florbalových kempů pro talentované sportovce, přes první batohy ze dřeva na světě, prodej originálních obrazů ze Zanzibaru, až k marketingové agentuře Tvůj brand. Zajímá vás, jak to všechno stíhá? Podívejte se na dalšího JICfluencera.

Další články

JICfluencerka Lucka: Papačky od srdce

7. 4. 2022

Když zjistila, že její alma mater vypisuje ve spolupráci s JICem mezifakultní předmět o inovacích a podnikání, rozhodla se přihlásit. I díky tomu se jí podařilo z hobby pečení nastartovat podnikání a vytvořit značku Papačky od Lůcy. Její makronky a laskonky už si vybudovaly svou fanouškovskou základnu a zamilovali jsme si je i my na JICu.

JICfluenceři Honza a Michal: Multimediální architekti

24. 1. 2022

Jejich práci jste mohli přehlédnout jen těžko – Lunalón, Marsmeloun nebo Svátek světla – pár nejznámějších projektů, které pocházejí z dílny Honzy Macháta a Michala Oklešťka. VISUALOVE milují krásné svítící produkce a dělají jimi lidem radost. Jaké to je podnikat v kreativním oboru? I na to jsme se jich šli zeptat do KUMSTu, kde mají své studio.

JICfluencer Jakub: Antény ke sdílení

11. 11. 2021

Ještě mu není třicet a už má za sebou deset let podnikání. A to ne ledajakého. Kuba Lajmon je totiž milovník létání. A zároveň programátor. A když tyhle dvě věci spojíte, může vás to vystřelit třeba až do vesmíru. Nechte se inspirovat dalším JICfluencerem a jeho příběhem.

JICfluencer Vojta: Vejce nebo slepice?

14. 10. 2021

Jako dítě musel Vojta Kolomazník chodit otevírat a zavírat slepicím kurník. Jako student se rozhodl pomoct rodičům a vyvinul pro ně Chytrý kurník, který dveře slepicím otevírá a zavírá sám – podle aktuální hladiny osvětlení. A jako absolvent školy svůj nápad přeměnil v úspěšný podnikatelský produkt. Seznamte se s dalším JICfluencerem!

JICfluencerka Katka: Zn. hledám parcelu

9. 9. 2021

Na začátku všeho byla nespokojenost s realitním makléřem. Tahle zkušenost přivedla Katku Bortlovou k nápadu shromáždit všechny informace na jedno místo. Teď s ní na projektu iParcely spolupracuje dalších sedm lidí a v soutěžích získávají cenu za cenou.

JICfluencer Marek: Do vesmíru

10. 6. 2021

K podnikání se dostali jako „slepé kura k zrnu“. Aspoň tak to říká jeden ze zakladatelů startupu Zaitra Marek Marušin. Teď je jejich mladá firma v inkubátoru Evropské kosmické agentury a podílí se na biologickém výzkumu ve vesmíru.

JICfluencer David: Chytrý pěstitel

6. 5. 2021

Na začátku byli dva kamarádi-vysokoškoláci, kteří v jedné z diskuzí narazili na téma využití chytrých technologií ve sklenících. A protože to byli studenti VUT, nebylo odtud tak daleko k tomu, aby společnými silami vyvinuli zbrusu nový produkt – chytrý skleník.

JICfluencer Pepa: Na plný plyn

8. 4. 2021

Málokdo má v životě možnost přihlásit se do výběrového řízení na řidiče formule. A ještě nepravděpodobnější je, že se mu podaří uspět. Pepa Jelínek to štěstí měl. Formule to byla sice jen studentská, ale podíval se s ní třeba i na proslulý Hockenheimring.

JICfluencer Honza: Nenech to být!

11. 3. 2021

Když šli kamarádi hrát fotbal – on řešil podnikání. Prostě ho to bavilo. Nejúspěšnějším projektem Honzy Slámy je apka proti šikaně Nenech to být, kterou vyvinul společně s Davidem Špunarem. A uspěli s ní i v evropském Creative Business Cup.

Načíst další články

Akce

Neděle 14. srpna
16.00
Brno-Žabovřesky Zjistit více

#student: Startup Camp

Jsi student a podnikání tě magicky přitahuje? Máš v hlavě nápad a potřebuješ pomoc s jeho rozjezdem? Tak to se musíš přihlásit na náš studentský Startup Camp. Díky ní totiž potkáš partu stejně naladěných lidí, prožiješ šest dnů plných výzev, setkání s inspirativními lidmi, zážitků a osobního rozvoje. Zjistíš, jak vypadá startupové prostředí zblízka, posuneš svůj nápad dál a možná že najdeš parťáky, kteří do toho půjdou s tebou. A když to všechno zvládneš, můžeš od nás na konci dostat i pět tisíc na další podnikatelský krůček. A třeba to bude tvůj první krok na cestě k velkému podnikání. 

Akce JICPro studenty
Středa 14. září
16.30
Brno Zjistit více

#startuji: Startup 101 s Pavlínou Louženskou

Láká vás podnikání a v hlavě nosíte nápad, na kterém chcete pracovat? Nebo jste to už rozjeli a hodilo by se vám pár praktických nástrojů a metod, které vám pomůžou růst? Pavlína Louženská, zakladatelka platformy #Holkyzmarketingu, mentorka a Google certified trainer, vám v rámci tohoto interaktivního workshopu ukáže, jak začít a jak růst, jaké nástroje použít a jak nastavit byznys tak, aby skutečně fungoval.

 
Akce JICPro začínající podnikatele