JICfluencer Jakub: Antény ke sdílení

11. 11. 2021

Ještě mu není třicet a už má za sebou deset let podnikání. A to ne ledajakého. Kuba Lajmon je totiž milovník létání. A zároveň programátor. A když tyhle dvě věci spojíte, vyjde vám z toho třeba uber pro vrtulníky. To už je ale pro Kubu minulost. Teď se věnuje projektu Ground.com, se kterým se dostal i do inkubátoru Evropské kosmické agentury. Sám říká, že je to takové airbnb pro antény. Vyvíjí celosvětovou síť sdílených antén, díky kterým budou klienti se svými družicemi v kontaktu neustále a také za menší náklady. Jak se vůbec člověk k takovému nápadu dostane? To zjistíte v dalším díle našeho pořadu. 


Nejnovější
JICfluencer

JICfluencer Vojta: Vejce nebo slepice?

14. 10. 2021

Jako dítě musel Vojta Kolomazník chodit otevírat a zavírat slepicím kurník. Jako student se rozhodl pomoct rodičům a vyvinul pro ně Chytrý kurník, který dveře slepicím otevírá a zavírá sám – podle aktuální hladiny osvětlení. A jako absolvent školy svůj nápad přeměnil v úspěšný podnikatelský produkt. Seznamte se s dalším JICfluencerem!

Nejnovější
JICblog

Jak předejít majitelským neshodám

24. 11. 2021

„Ideální počet majitelů je lichý a tři jsou moc,“ říká se. Nicméně nebýt v podnikání sám má velké množství výhod. I rizika. Jak se vyhnout osudu dvou třetin neúspěšných startupů, kde jsou neshody mezi majiteli hlavním důvodem selhání?

Nejčtenější

Lucie Brešová: Od letenek k virtuální realitě „do kapsy“

30. 5. 2021

Je jednou z nejvýraznějších českých manažerských tváří. Lucie Brešová stála u zrodu nejúspěšnějšího českého start-upu Kiwi.com. Dnes stojí na startu znovu – tentokrát na palubě start-upu Pocket Virtuality a jejich produktu budoucnosti.

Zpět na JICfluencer