Jak se vyznat v grantech pro podnikatele

30. 11. 2020

Mít jasno v tom, jaký grant a na co vlastně můžu jako podnikatel využít, je věc poměrně náročná. Negativní ekonomické dopady koronavirové krize ale velí diverzifikovat zdroje, takže je na čase vážně uvažovat i o tom, jakou podporu z veřejných zdrojů je vlastně možné získat. Abychom vám ušetřili čas hledáním programu, který je vhodný právě pro vás, připravili jsme výběr toho nejzajímavějšího z aktuálních programů.  

Zaujal vás nějaký a chcete se o něm dozvědět víc? Obraťte se na nás! 

Napsat e-mail

 

Výběr nejzajímavějších grantových výzev

CHIST-ERA

Vyhlášení výzvy: 1. 12. 2020

Uzávěrka výzvy: 15. 2. 2021

Vhodné pro: firmy i výzkumné organizace

Maximální výše podpory: 1 milion EUR

Pokud se specializujete na informační a komunikační technologie, tak zbystřete. Program CHIST-ERA totiž podporuje právě tuto oblast, konkrétně aplikovaný výzkum. Podmínkou je ale účast minimálně tří partnerů ze tří různých zemí. Aktuální výzva je zaměřena na dvě oblasti a získat můžete až 70 procent způsobilých nákladů. Tou první jsou nová řešení pro interakci člověka s počítačem, speciálně téma neurálního rozhraní propojujícího mozek s počítačem (s aplikací ve zdravotnictví, telemedicíně, vzdělávání a kreativních odvětvích, zejména ve virtuální a rozšířené realitě bez slovních příkazů). Téma druhé se věnuje udržitelnosti v informačních technologiích.

Další informace najdete na oficiálním webu nebo na webu TAČR

 

TREND Nováčci

Vyhlášení výzvy: 13. ledna 2021

Uzávěrka výzvy: 3. března 2021

Vhodné pro: firmy

Maximální výše podpory: 15 milionů korun

Chcete ve firmě nastartovat výzkumné a vývojové aktivity? Jste v této oblasti úplný nováček a na výzkum a vývoj jste v posledních pěti letech nečerpaly více než milion korun? Maximální míra podpory ze strany TAČR, která program financuje, je 80 procent uznatelných nákladů.

Další informace najdete na www.tacr.cz

 

EUROSTARS

Uzávěrka nadcházející výzvy: 4. března 2021

Vhodné pro: malé a střední firmy

Maximální výše podpory: 4 miliony korun

Pošilháváte po spolupráci se zahraniční firmou v aplikovaném vývoji s cílem vytvořit inovativní technologii, produkt nebo službu? A věříte, že vaše práce bude mít globální potenciál, abyste se prosadili na světových trzích? Program Eurostars podpoří maximálně 60 procent uznatelných nákladů pro malé a střední firmy v roli koordinátora projektu. Dalším partnerským organizacím a firmám pak uhradí polovinu nákladů, a to do výše 4 milionů korun.

Další informace najdete na webu www.eurostars-eureka.eu/

 

EIC ACCELERATOR

Uzávěrka nadcházející výzvy: 9. června 2021

Vhodné pro: malé a střední firmy

Maximální výše podpory: 2,5 milionu eur (v kombinaci s investicí od Evropské komise až 15 milionů eur)

Sháníte zdroje na dokončení inovace, o které jste přesvědčeni, že má potenciál výrazně ovlivnit stávající trh? Program EIC Accelerator vás v tom může podpořit. Je zaměřen na vysoce rizikové projekty, pro které je podpora investorů nebo bank naprosto nedosažitelnou metou. Projekty mohou být na jeden až dva roky a získat můžete 70 procent celkových uznatelných nákladů.

Další informace najdete na webu ec.europa.eu

 

TREND Technologičtí lídři

Další výzva: květen 2021

Vhodné pro: firmy

Maximální výše podpory: 70 milionů korun

Program je určen jak pro firmy, které už zkušenosti s vlastním výzkumem a vývojem mají, ale i pro ty, které zatím neměly prostor vlastní výzkumnou nebo vývojovou činnost pořádně rozjet. Pokud se tedy chystáte zefektivnit výrobu nebo zavést nové výrobky či služby, v tomto programu máte možnost získat až 70 procent uznatelných nákladů celého projektu.

Další informace najdete na webu www.tacr.cz

 

KASKÁDOVÉ GRANTY

Dosáhnout na podporu z programu Horizont 2020 je nesmírně obtížné. Věděli jste, že konsorcia, která podporu získala, mají možnost sama financovat další projekty? Říká se tomu kaskádové granty a výše podpory se pohybuje mezi 20 a 200 tisíci eur. Úspěšnost je tu mnohem vyšší než v přímých výzvách programu Horizont 2020 a peníze jsou určeny na podporu implementace nových technologií nebo třeba jejich vývoj. Kaskádových grantů je mnoho a jsou zpravidla zaměřeny na aplikace ve specifických odvětvích.

Další informace najdete na ec.europa.eu

 

Výběr aktuálních kaskádových grantů

SmartEEs

Uzávěrky výzev: 15. ledna, 7. května a 31. srpna 2021

Maximální výše podpory: 100 000 eur

Vyvíjíte prototyp nebo sériovou výrobu produktů s využitím nejnovějších technologií ohebné a nositelné elektroniky? Kromě finanční podpory a přístupu k technologiím můžete z programu získat také expertízu v oblasti integrace a využití business potenciálu.  

Další informace najdete na smartees.eu

 

OASIS

Uzávěrky výzev: 31. ledna a 31. července 2021

Máte v hlavě nápad na multifunkční produkt na bázi hliníkových a polymerních kompozitů s využitím nanotechnologií? Program OASIS vám pomůže připravit plán pro první fázi komercializace a navíc vám zpřístupní jednu z 12 pilotních výrobních linek.

Další informace najdete na project-oasis.eu/open-call/

 

INNO4COV-19

Uzávěrky výzvy: 31. března a 31. května 2021

Už z názvu je patrno, že tato výzva cílí na boj s aktuálně nejvýraznějším nepřítelem lidského bytí – koronavirem. Podporu až 100 tisíc eur mohou získat inovativní diagnostické a screeningové systémy, ochranné pomůcky a zařízení pro zvýšení bezpečnosti veřejnosti, zařízení pro detekci viru a analýzu dat o jeho výskytu, senzory a zařízení pro telemedicínu a teleprezenci.

Další informace najdete na www.inno4cov19.eu/open-call/

 

DIGICIRC

Uzávěrka výzvy: 14. ledna 2021

Maximální výše podpory: 60 tisíc eur (pro jednu firmu)

Vhodné pro: startupy, malé a střední firmy

Řeší váš nápad výzvy cirkulárních měst v oblastech, jako jsou autonomní města, odpadové hospodářství, udržitelná spotřeba nebo vzdělávání aktérů? Zahajte přeshraniční mezioborovou spolupráci s další firmou nebo start-upem a získejte na svůj projekt financování až 120 tisíc EUR (na jeden projekt), přístup k 4 digitálním nástrojům a podporu business kouče i tematického mentora přímo z průmyslu! Podporované jsou aplikace v následujících sektorech: stavebnictví, plasty, potraviny, energie, voda.

Další informace najdete na digicirc.eu/circular-cities.


Nejnovější
Aktuálně z JICu

Slavíme plnoletost. Za 18 let jsme podpořili stovky firem

26. 7. 2021

Za osmáct let jsme z jižní Moravy pomohli udělat špičkové centrum inovačního podnikání. A tak je co slavit!

Nejnovější
Příběhy úspěšných firem

Jiří Kobelka z Tatum: Blockchain pro všechny

21. 6. 2021

Brněnský Tatum se stal vůbec prvním českým startupem, který se probojoval do prestižního akcelerátoru SkyDeck v Silicon Valley. I o tom jsme mluvili se spoluzakladatelem firmy.

Nejčtenější

JICfluencer David: Chytrý pěstitel

6. 5. 2021

Na začátku byli dva kamarádi-vysokoškoláci, kteří v jedné z diskuzí narazili na téma využití chytrých technologií ve sklenících. A protože to byli studenti VUT, nebylo odtud tak daleko k tomu, aby společnými silami vyvinuli zbrusu nový produkt – chytrý skleník.

Zpět na Aktuálně z JICu