Česká inovace už počtvrté hledá nejlepší inovátory

Soutěž Česká inovace se letos koná již počtvrté. Jejím cílem je najít nadějné inovátory a poskytnout jim prostor pro zviditelnění na české i mezinárodní scéně. JIC je stejně jako v minulých letech partnerem akce.  

V jakých kategoriích mohou jednotlivci i firmy soutěžit?

  • Inovační nápad – pro studenty nebo studentské týmy ve fázi nápadu
  • Nadějná inovace – pro začínající podnikatele a startupy
  • Inovační hvězda – pro malé a střední podniky
  • Inovativní firmy – pro velké korporace

Kromě toho organizátoři udělí speciální cenu za společenskou prospěšnost inovace, cenu pro organizaci působící ve státní správě a hlavní cenu pro absolutního vítěze.

Podrobné popisy kategorií najdete na webu České inovace.

80 000 korun a další ceny šité na míru

Vítězové budou odměněni věcným plněním od partnerů České inovace, ušitým na míru. Jedna z cen pro hlavního vítěze je 80 000 Kč. Všechny přihlášené projekty získají odbornou zpětnou vazbu, možnost odborných konzultací a zviditelnění v rámci aktivit České inovace.

Podívejte se na videomedailonky loňského absolutního vítěze LiCrete, který vyrobil beton přenášející světlo, a loňské vítěze kategorie Inovační nápad - vědců z brněnského VUT, kteří umí přeměnit použitý fritovací olej na rozložitelný bioplast.

Zájemci se mohou do soutěže hlásit do 5.12. 2014. Vyhlášení vítězů proběhne 27. 3. 2015 v Národní technické knihovně v Praze.