EUREKA

 

Podporuje mezinárodní spolupráci v aplikovaném výzkumu a vývoji podle českých pravidel

EUREKA je název dotačního programu i sítě evropských států, které se domluvily na spolupráci. Nyní každý ze svých zdrojů - a podle svých pravidel - podporuje vznik špičkových inovativních produktů a služeb s globálním potenciálem. V České republice má program EUREKA na starosti Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy.

Pro koho program je?

Do programu se mohou zapojit konsorcia tvořená minimálně 2 různě velkými podniky ze 2 členských států sítě EUREKA. Oborové zaměření přitom nehraje roli a členy konsorcia mohou být i výzkumné organizace. Než ale podáte žádost o dotaci, musí vaše firma získat EUREKA label, který uděluje mezinárodní sekretariát EUREKA.

Jaká je výše podpory?

EUREKA vám pomůže uhradit 50 % nákladů do celkové výše 3 milionů korun na jeden projekt ročně. Projekty hodnotí česká komise a peníze jdou výlučně z národních zdrojů.

Do kdy a jak mohu podat žádost?

MŠMT pravidelně vyhlašuje veřejné zakázky, jejichž prostřednictvím můžete o dotaci požádat. Letošní termín pro přihlašování už vypršel, kdykoli ale můžete žádat o EUREKA label.

Žádost o EUREKA label se podobá žádosti o samotnou dotaci. Vyplněný dokument pošlete na MŠMT a počkejte na schválení EUREKA sekretariátem.

Stáhněte si vzor žádosti o EUREKA label

Jak náročná je příprava?

Projektová dokumentace zahrnuje anglický návrh projektu, českou verzi návrhu projektu a dohodu o spolupráci s podpisem všech účastníků projektu. Návrhy projektu do veřejné soutěže se podávají na předepsaných formulářích v tištěné a elektronické podobě, výsledky jsou známy přibližně do 5 měsíců od jejího vyhlášení.

Není pro vás nástroj EUREKA vhodný? Podívejte se i na další nástroje.

Spojte se s námi

Máte dotaz týkající se nástroje EUREKA? Chcete zapojit svou firmu? Volejte nebo pište.

Markéta
Filipenská

filipenska@jic.cz
+420 725 887 511