Workshop JIC: První kroky s Arduinem

Středa 9. listopadu 2016 17.00–19.30
JIC INMEC
Purkyňova 649/127,
Brno-Medlánky, 612 00
Akce JIC

Kontaktní
osoba

Tomáš Mejzlík
mejzlik@jic.cz

Chcete se naučit pracovat s Arduinem, otevřenou elektronickou platformou založenou na uživatelsky jednoduchém hardware a software? Na středu 9. listopadu jsme pro vás přichystali další workshop, kde se tentokrát naučíte základní ovládání a jednoduché operace s platformou Arduino.

Proč workshop s Arduinem?

V Brně se nyní v rámci JIC formuje nová volně dostupná dílna vybavená řadou počítačem řízených a pro běžnou veřejnost často nedostupných zařízení jako jsou 3D tiskárny, velkoplošné laserové řezačky, CNC frézy na různé materiály apod. Jedná se o v Česku první a po světě další z více než 700 již fungujících laboratoří pod značkou FabLab, jejichž cílem je zpřístupnit podobné technologie široké veřejnosti. Snahou je nabídnout možnost, kdy může kdokoliv kdykoliv přijít a za cenu materiálu si vyrobit produkt, který potřebuje. Ať už pro vlastní potřebu nebo jako prototyp pro svůj byznys.

S blížícím se uvedením do provozu chystáme proto na JIC několik přednášek a workshopů zaměřených na hardware, který v dílně najdete.

Co je na programu?

  • Seznámení se s Arduinem: rozblikání diody, posílání znaků na sériový port, debouncing tlačítka
  • Vyčítání teploty z teplotního čidla a odesílání hodnoty na sériový port nebo vytvoření luxmetru z fotorezistoru
  • Spojení měření teploty a ovládání relé či jasu diody – malý termostat

Arduino je určeno pro kutily, bastlíře, umělce, designéry - zkrátka pro každého, koho zajímá vytváření interaktivních objektů nebo prostředí.

Vstup na workshop je zdarma. Registrujte se prosím zde.

Lektor

Martin Štůsek z VUT