Workshop JIC: Pitva drona

Středa 30. listopadu 2016 v 15.00
JIC INMEC
Purkyňova 649/127,
Brno-Medlánky, 612 00
Akce JIC

Kontaktní
osoba

Tomáš Mejzlík
mejzlik@jic.cz

Jak vypadá tělo drona, z čeho se skládá a jak jednotlivé komponenty fungují? Zveme vás na workshop JIC, kde si prakticky ukážeme, jak oblíbený létající pomocník vypadat uvnitř. Během odpoledne 30. listopadu si budete moci vyzkoušet nejen simulátor dronů, ale také si malým dronem zkusíte sami zalétat. Uvidíte, že to není jen tak.

Proč workshop s drony?

V Brně se nyní v rámci JIC formuje nová volně dostupná dílna vybavená řadou počítačem řízených a pro běžnou veřejnost často nedostupných zařízení jako jsou 3D tiskárny, velkoplošné laserové řezačky, CNC frézy na různé materiály apod. Jedná se o v Česku první a po světě další z více než 700 již fungujících laboratoří pod značkou FabLab, jejichž cílem je zpřístupnit podobné technologie široké veřejnosti. Snahou je nabídnout možnost, kdy může kdokoliv kdykoliv přijít a za cenu materiálu si vyrobit produkt, který potřebuje. Ať už pro vlastní potřebu nebo jako prototyp pro svůj byznys.

S blížícím se uvedením do provozu chystáme proto na JIC několik přednášek a workshopů zaměřených na hardware, který v dílně najdete.

Workshop Pitva Drona navazuje na úterní Přednášku JIC: Praktické využití dronů v průmyslu.

Co je na programu?

  • Architektura drona: z čeho se skládá
  • Vysvětleni a předvedeni funkce jednotlivých komponent
  • Pitva konkrétního stroje
  • Simulátor dronu
  • Vyzkoušejte si sami létaní s dronem

Vstup na workshop je zdarma. Z kapacitních důvodů proběhnou během odpoledne dva workshopy. První od 15 hodin a druhý od 17 hodin.

Registrace na workshop od 15 hodin zde.

Registrace na workshop od 17 hodin zde.

Lektor

Jiří Karpeta | Robodrone