Workshop JIC: Jak pracovat s Microsoft Azure IoT?

Úterý 8. listopadu 2016 9.00–13.00
JIC INMEC
Purkyňova 649/127,
Brno-Medlánky, 612 00
Akce JIC

Kontaktní
osoba

Tomáš Mejzlík
mejzlik@jic.cz

Přijďte 8. listopadu na workshop JIC se Štěpánem Bechynským z Microsoftu a naučte se, jak pracovat s Microsoft Azure IoT. Na workshopu se zaměříme na hardware pro IoT a jak ho připojit ke službě Azure IoT Hub. Workshop navazuje na přednášku JIC „Microsoft Azure IoT od senzoru po vizualizaci“, která proběhne v pondělí 7. listopadu.

Proč workshop s Microsoft Azure IoT?

V Brně se nyní v rámci JIC formuje nová volně dostupná dílna vybavená řadou počítačem řízených a pro běžnou veřejnost často nedostupných zařízení jako jsou 3D tiskárny, velkoplošné laserové řezačky, CNC frézy na různé materiály apod. Jedná se o v Česku první a po světě další z více než 700 již fungujících laboratoří pod značkou FabLab, jejichž cílem je zpřístupnit podobné technologie široké veřejnosti. Snahou je nabídnout možnost, kdy může kdokoliv kdykoliv přijít a za cenu materiálu si vyrobit produkt, který potřebuje. Ať už pro vlastní potřebu nebo jako prototyp pro svůj byznys.

S blížícím se uvedením do provozu chystáme proto na JIC několik přednášek a workshopů zaměřených na hardware, který v dílně najdete.

Co se naučíte?

Během workshopu si vyzkoušíte připojit zařízení s ESP8266 protokolem MQTT k Azure IoT Hub a pomocí Stream Analitics uložit data do Blob Storage.

Co budete potřebovat?

Vstup na workshop je zdarma. Registrujte se prosím zde.

Lektor

Štěpán BechynskýŠtěpán Bechynský (Microsoft)

Po skoro devíti letech opustil Štěpán Bechynský společnost Microsoft, kde pracoval jako Technical Evangelist se zaměřením na Microsoft Azure a zakotvil v klidnějších vodách farmaceutické společnosti MSD, kde se staral o infrastrukturu v Amazon Web Services. Po získání titulu MVP se vrátil se do Microsoftu, kde se nyní stará o IoT řešení jako technický konzultant pro region CEE. Ve volných chvílích se věnuje mikrokontrolérům a 3D tisku nebo přednáší o HTML5 a dalších vývojářských technologiích Microsoftu.