webinář #startuji: Příležitosti cirkulární ekonomiky od nápadu k podnikání

Pondělí 13. prosince 2021 15.30–17.30

Akce JICPro studentyPro začínající podnikatele

Kontaktní
osoba

Monika Vrbková
vrbkova@jic.cz

Tenčící se zdroje nerostných surovin představují celosvětový problém. Jednou z cest je účinné využívání zdrojů, včetně využití už jednou použitých surovin.

Nosíte v hlavě nápad na produkt či službu, který může mít pozitivní dopad na využívání nerostného bohatství a rozvoj cirkulární ekonomiky? Nenechte si ujít náš webinář, na kterém se inspirujete praktickými příklady z oblasti cirkulární ekonomiky, dozvíte se, jak můžete vaše nápady posunout k realizaci, a jak na ně získat odbornoufinanční podporu.

Komu je akce určena?

  • studentům vysokých škol
  • výzkumným pracovníkům
  • začínajícím podnikatelům

Program:

  • 15.30–15.40 | Jak získat podporu na rozvoj vašich nápadů od EIT RawMaterials
  • 15.40–16:40 | Cirkulární ekonomika jako podnikatelská příležitost
  • 16:40–17:30 | Od nápadu k podnikání

Kdo webinář povede?

Veronika Štěpánková

Veronika má doktorát z biochemie na Masarykově univerzitě v Brně. V současné době působí na JICu jako startup konzultantka, kde podporuje nadějné začínající firmy rozjet podnikání a uspět na trhu. Dříve pracovala jako ředitelka ve společnosti Enantis, prvním biotechnologickém spin-offu z Masarykovy univerzity zaměřeném na proteinové inženýrství.

Miroslav Londýn

 

Mirek působí na JICu především jako konzultant a lektor. Věnuje se hlavně začínajícím podnikatelům a pomáhá jim řešit témata, která jsou pro firmy v začátcích důležitá a podporuje tak vznik nových a úspěšných firem. Jeho expertízou je rovněž cirkulární ekonomika. Je absolventem oboru Oběhové hospodářství na VŠCHT a kurzů „From Linear to Circular" od Ellen McArthur Foundation.

Jak se přihlásit?

Přihlaste se ke svému účtu a klikněte na tlačítko Chci na akci. Pokud ještě účet nemáte, tak si ho založte. Těm z vás, kteří se na webinář přihlásí, pošleme v den přednášky pozvánku, kde najdete link na hovor v Teamsech, jehož prostřednictvím se můžete připojit. Prosíme, abyste si kvůli dobré kvalitě přenosu nezapínali kamery ani mikrofony. Pro největší komfort doporučujeme Teamsy stáhnout.

Jak bude webinář probíhat?

Webinář budeme přenášet prostřednictvím aplikace Teams a bude trvat maximálně dvě hodiny. Kromě prezentace budete mít prostor i pro otázky. Ty budete moci pokládat prostřednictvím chatu a zeptat se můžete na cokoliv, co vás k danému tématu bude zajímat.

Co je EIT RawMaterials?

Evropský inovační a technologický institut EIT RawMaterials je největší inovační komunitou pro odvětví nerostných surovin na světě. Zajímá se o kovy, minerály a materiály, které je mohou nahradit. Hledá nová inovativní řešení pro zajištění udržitelnosti nerostných surovin v celém řetězci od průzkumu, těžby, zpracování, recyklace po opětovné využití. K tomu lze využívat celou řadu technologií od umělé inteligence, zpracování dat, robotiky, materiálové analýzy, skladování energie, výroby či zpracování nových materiálů. JIC je kontaktním místem pro zájemce z celé České republiky.

EIT Jumpstarter je osmiměsíční program zaměřený na podporu nadějných nápadů studentů, výzkumných pracovníků a začínajících podnikatelů. Vybrané týmy získají podporu zkušených mentorů a expertů z průmyslu a finanční podporu až 10 tisíc eur.