Tip: Sociomapování aneb budujte motivované, samoučící se týmy s vysokým výkonem

Čtvrtek 11. května 2017 16.00–18.00
JIC INMEC
Purkyňova 649/127,
Brno-Medlánky, 612 00
Akce JIC

Kontaktní
osoba

Tereza Krpcová
krpcova@jic.cz
+420 725 979 383

Moderní firmy vyžadují flexibilitu a pohotovost jak na úrovni jednotlivců, tak na úrovni týmů. Ty nejúspěšnější firmy využívají koncept samořídících a samoučících se týmů. Sociomapování je jednoduchý a efektivní nástroj, který vám pomůže komunikaci najít a zobrazit tak, aby bylo možné ji dále využít pro rozvoj týmu. Ve čtvrtek 11. května vám ukážeme týmovou spolupráci v čase, abyste mohli tým snáze navigovat k vytyčeným cílům, omezovat konflikty a posilovat spolupráci.

V první části semináře vás Petr Hložánek seznámí se základy teorie sociálních systémů a učících se organizací. S tím, co z toho plyne pro každodenní práci manažera, na co se soustředit a čeho si všímat, chcete-li budovat efektivně fungující a motivované týmy.

V druhé části Rudolf Kubík poví více o metodě sociomapování, které byla ověřena např. při plánování cesty na Mars. Dozvíte se, jak funguje a jak s ní pracovat na konkrétních a praktických ukázkách. Na místě pak sestavíme ukázkovou sociomapu.

Co se na semináři dozvíte?

  • Proč je užitečné vnímat firmu jako sociální systém
  • Co z toho vyplývá pro práci manažera
  • Co je to sociomapování a k čemu je dobré
  • Ukážeme vám konkrétní příklady použití sociomapování v praxi
  • Vyzkoušíme si sociomapování přímo na místě, abyste porozuměli jednoduchosti a efektivitě metody

Komu je seminář určen?

Majitelům a manažerům, kteří chtějí budovat silné, motivované a efektivně fungující týmy

Přednášející

Petr Hložánek portrétPetr Hložánek
Business terapeut a firemní ladič působí pod značkou SYSTEMIK. Jako systemický kouč, mentor či interim manažer pomáhá majitelům a manažerů budovat efektivně a motivovaně fungující firmy. Pomáhá s vybudování svobodné firmy, s přípravou a implementací strategií, marketingu či oživením firmy.

 

 

 

 

Rudolf_KubikRudolf Kubík
Konzultant v oblasti organizational development, firemní kultury a vysoce efektivních týmů, týmový a individuální kouč. Pracuje s management týmy, sportovními týmy nebo také školními třídami s cílem zlepšit atmosféru a vzájemnou důvěru.