Studentský StartupClub: Podnikání ze školních lavic

Středa 15. května 2019 17.30–19.00
JIC INMEC
Purkyňova 127,
Brno-Medlánky, 612 00
Akce JICPro začínající podnikatele

Kontaktní
osoba

Hana Mejzlíková
mejzlikova@jic.cz

Podnikání a studium. Že to nejde dohromady? Libor, Lucie a Albert vás přesvědčí o opaku! Všichni tři totiž mají kromě vášně pro podnikání společnou ještě jednu věc. Do světa byznysu pronikli už ze školních lavic. Přijďte ve středu 15. května na další Studentský StartupClub a inspirujte se příběhy mladých podnikatelů. Ve společné panelové diskuzi si budeme povídat o tom, jaké to je rozjíždět vlastní byznys během studia a s jakými překážkami se mladí podnikatelé museli nejčastěji potýkat.

O čem budeme mluvit:

  • Jaké to je začít podnikat během studia?
  • Můžu podnikat, i když mi ještě nebylo 18?
  • Jaké jsou největší překážky při rozjezdu podnikání?
  • Jakým chybám se vyvarovat?
  • Mají mladí podnikatelé výhodu?
  • A v čem to mají naopak těžší?

Komu je akce určena:

  • Studentům středních a vysokých škol
  • Všem, kteří se chtějí inspirovat příběhy mladých podnikatelů

Účast na akci je zdarma, registrace nutná

 

O StartupClubu

StartupClub je platforma pro setkávání začínajících podnikatelů a těch, kteří o podnikání teprve přemýšlí. Každou třetí středu v měsíci pořádáme přednášku, seminář nebo panelovou diskuzi na téma z marketingu, managementu, obchodu, lidských zdrojů, financí nebo inspirace a motivace.

Těšit se můžete zejména na konkrétní tipy a rady podložené reálnými daty, případové studie nebo příklady z praxe.

Po skončení akce bude následovat Studentský Meetup, kde se můžete potkat a seznámit s dalšími lidmi nadšenými do podnikání.

Hosté

Libor Hoření

Na střední škole založil internetovou kuchařku Toprecepty.cz, podle které dnes každý měsíc vaří přes 2 miliony lidí. Investoval do několika firem a před dvěma lety založil pojízdnou kavárnu Dobrokáva, kde se neplatí penězi, ale dobrým skutkem.

 

 

 

Lucie Částková

Lucie je čerstvá absolventka Obchodní akademie a nyní studuje vysokou školu. Na střední škole se zapojila do Studentských firem a poté, jako jedna z mála absolventů tohoto programu, začala sama podnikat. Snaží se podporovat studenty na středních školách, aby se nebáli a rozjeli vlastní byznys v už mladém věku.

 

 

Albert Uchytil 

Albert založil v lednu 2016 společně s dalšími třemi spolužáky z FIT VUT vývojářskou společnost Flowup, kde působí jako Managing director. Aktuálně dokončuje Ing. studium. V současnoti firma Flowup čítá 30 zaměstnanců a dále se rozrůstá.