webinář #student: Malá škola práva pro podnikavce

Středa 3. června 2020 17.00–18.30

Akce JICPro studentyPro začínající podnikatele

Kontaktní
osoba

Ivana Chlubná
chlubna@jic.cz

Rádi byste začali podnikat, ale váháte, jestli založit eseróčko nebo podnikat jako OSVČ? Že si nejste jistí, jaký je mezi tím vlastně rozdíl? Pokud je pro vás právničina cizí jazyk, tak byste si neměli ujít příležitost to zjistit. Připravili jsme pro vás webinář s Pavlou Komendovou, advokátkou kanceláře Šetina, Komendová & Partners s r. o. Dozvíte se také jaký je rozdíl mezi společníkem a jednatelem a jestli není ten správný čas váš nápad právně chránit. Prostě základy práva, které se hodí každému začínajícímu podnikavci.

Proč se zúčastnit?

  • seznámíte se s výhodami a nevýhodami s r. o. a OSVČ
  • zjistíte, jak a proč založit s r. o.
  • dozvíte se, jak můžete svůj nápad právně ochránit

Komu je akce určena?

Především studentům středních a vysokých škol, kteří se chtějí seznámit se základy práva

Jak se přihlásit?

Na akci se zaregistrujete jako vždycky. Přihlaste se ke svému účtu a klikněte na tlačítko Chci na akci. Pokud ještě účet nemáte, tak si ho založte. Těm z vás, kteří se na webinář přihlásí, pošleme v den přednášky pozvánku, kde najdete link na hovor v Teamsech, jehož prostřednictvím se můžete připojit. Prosíme, abyste si kvůli dobré kvalitě přenosu nezapínali kamery ani mikrofony. Pro největší komfort doporučujeme Teamsy stáhnout.

Jak bude webinář probíhat?

Webinář budeme přenášet prostřednictvím aplikace Teams a bude trvat hodinu a půl. Hodinu věnujeme povídání o tématu a půl hodinku budete mít na své otázky. Své otázky budete moci pokládat prostřednictvím chatu a zeptat se můžete na cokoliv, co vás k danému tématu bude zajímat.

Kdo přednášku povede?

JUDr. Pavla Komendová

Pavla je advokátka a společník advokátní kanceláře Šetina, Komendová & Partners s r. o. oplývající pozitivním přístupem a nadšením ke všem úkolům ve své práci. V praxi se zaměřuje mimo jiné na oblast korporátního práva a problematiku vztahů mezi společníky, vstupům investorů do společností a jejich prodeji. Současně se věnuje právu duševního vlastnictví, právu IT a ochraně nápadů podnikatelů. Pavla dbá na dobrou znalost svých klientů a jejich cílů. Snaží se hledat cesty pro bezproblémové podnikání klientů a přispívat tak k jejich úspěchu