webinář #student: Jak jsme při studiu začali podnikat

Čtvrtek 25. června 2020 v 17.00

Akce JICPro studentyPro začínající podnikatele

Kontaktní
osoba

Ivana Kubát Chlubná
kubatchlubna@jic.cz

Rozjezd podnikatelského nápadu už při studiích. Že to nejde dohromady? Hana, Petr a Zbyněk vás přesvědčí o opaku. Všichni tři totiž mají kromě vášně pro podnikání společnou ještě jednu věc. Do světa byznysu pronikli už během školy. Připojte se ve čtvrtek 25. června na další webinář #student a inspirujte se příběhy mladých podnikatelů. Ve společné panelové diskuzi si budeme povídat o tom, jaké to je rozjíždět vlastní byznys, proč se naši hosté rozhodli pro podnikatelskou cestu a s jakými překážkami se jako mladí podnikatelé museli nejčastěji potýkat.

O čem budeme mluvit?

  • Jak a proč začít pracovat na nápadu už během studia?
  • Jaké jsou největší překážky při rozjezdu podnikání?
  • Jakým chybám se vyvarovat?
  • Mají mladí podnikatelé výhodu nebo to mají naopak těžší?

Komu je akce určena?

Především studentům středních a vysokých škol, kteří hledají inspiraci.

Naši hosté

Hana Fořtová

„Začněte s něčím, co vychází z vás a vám samotným to dává smysl. A to tak velký, že vám stojí za to riskovat všechno a postavit kolem toho podnikání,“ říká Hana Fořtová, jedna ze zakladatelek značky Frusack. Nápad vyrábět ekologickou náhradu mikrotenových sáčků se zrodil už v roce 2014. Hanu Fořtovou a Markétu Dvořákovou v jejich podnikání nastartovala úspěšná crowdfundingová kampaň. Ta jim na startu jejich podnikání přinesla dokonce čtyřnásobek částky, kterou původně plánovaly vybrat. Frusack totiž nabídl skvělou alternativu k jednorázovým sáčkům, jejichž výroba přiživuje ropný průmysl a planetě rozhodně neprospívá. Designové, odolné a hlavně kompostovatelné obaly s barevným designem si vysloužily zvláštní uznání v programu Social Impact Award a Haně nedávno i prestižní ocenění v anketě TOP Žena Česka.

Zbyněk Poulíček

Se svými dvěma přáteli založil v roce 2010 firmu s vizí, že zefektivní činnost záchranářů pomocí technologií a pomůže tak zachraňovat lidské životy. Ze skupinky studentů se stala firma, která přinesla jednotkám IZS navigační tablety a je pionýrem v propojování záchranných složek nad jednou mapou v ČR i v zahraničí i napříč hranicemi. GINA Software také pomáhá humanitárním organizacím působícím v Africe a na blízkém východě a je dodavatelem technologie pro koordinaci složek OSN. Malý tým z Brna pomáhá v záchraně lidí po celém světě. 

Petr Bouchal

Absolvent VUT v Brně, je především podnikavec, který svou první firmu založil už na střední škole. Díky bohatým zkušenostem z vlastních projektů (Plenkový servis, autopůjčovna na Islandu, Mobilní stanový hotel GPtents nebo nový projekt 24sqm.com) je tou správnou osobou pro nastavení procesů při ověřování trhu.

Jak se přihlásit?

Na akci se zaregistrujete jako vždycky. Přihlaste se ke svému účtu a klikněte na tlačítko Chci na akci. Pokud ještě účet nemáte, tak si ho založte. Těm z vás, kteří se na webinář přihlásí, pošleme v den přednášky pozvánku, kde najdete link na hovor v Teamsech, jehož prostřednictvím se můžete připojit. Prosíme, abyste si kvůli dobré kvalitě přenosu nezapínali kamery ani mikrofony. Pro největší komfort doporučujeme Teamsy stáhnout.

Jak bude webinář probíhat?

Webinář budeme přenášet prostřednictvím aplikace Teams a bude trvat hodinu a půl. Hodinu věnujeme povídání o tématu a půl hodinku budete mít na své otázky. Své otázky budete moci pokládat prostřednictvím chatu a zeptat se můžete na cokoliv, co vás k danému tématu bude zajímat.